Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Most zvládl šlágr se Slavií a vévodí tabulce MOL Ligy

21/09/2022 | soutěže
Slavia je po roce bez play-off znovu hladová a skvěle vstoupila do letošní sezony MOL Ligy. Pražanky z prvních tří kol vyšly vítězně, stejně tak ale i Most. Tyto dva rivaly posledních let svedla proti sobě předehrávka 4. kola. Černí andělé na vlastní palubovce potvrdili dominanci v domácí soutěži a připsali si jednoznačné vítězství 30:21.

Slavia se dotahovala, ale Most nepřipustil drama

DHK BANÍK MOST – DHC SLAVIA PRAHA 30:21 (17:13) | 21.9.2022

Nejvíce branek: Stříšková 7, Cholevová 6, Smetková 6 – Weisenbilderová 7, Vostárková 3, Míšová 3.

Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler.

Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/4.

Vyloučení: 7:2.

Baník vykročil do utkání výborně a zejména díky fungující obraně, z níž vytěžil rychlé brejky, brzy vedl 5:2. Skvěle navíc chytala zkušená brankářka Dominika Müllnerová, která pokryla v prvním poločase hned tři sedmičky. Po dvou trefách Adély Stříškové z křídla si Černí andělé vypracovali už šestibrankový náskok. Hostující házenkářky nicméně zvládly závěr úvodní půle lépe a díky gólům tahounky Martiny Weisenbilderové snížily před přestávkou na 13:17.

Také vstup do druhé třicetiminutovky vyšel lépe Slavii, která se však nedokázala dotáhnout na menší než dvoubrankovou ztrátu. Poté navíc Most sedm minut neinkasoval, nasázel sedm gólů v řadě a rázem vedl 25:16. Vysoký náskok už si svěřenkyně Adriana Struzika, který v závěru protočil sestavu, v klidu pohlídaly. Poslední čtyři domácí góly vsítila křídelnice Stříšková, která se společně se slávistkou Weisenbilderovou stala nejlepší střelkyní zápasu.