Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Představujeme legendy – Svatopluk Pavelka

23/11/2020
Na podzim v roce 1956 přivedli rodiče jednoho malého neposedného kluka na házenkářské hřiště ve Šťáhlavech. Zde malý Sváťa začínal psát první řádky kroniky své házenkářské kariéry v roli brankáře. Zda to byly ty správné kroky, ukáže až čas.
Představujeme legendy – Svatopluk Pavelka

Jak rostl, tak prošel všechny mládežnické kategorie od nejmenších až po muže. V roce 1966 chytal za  plzeňskou Škodovku. Poté dostal nabídku přestupu do Karviné, kde  strávil nejlepší sportovní roky svého života. Už je to padesát let, kdy s Karvinou slavil titul mistra republiky. A mimochodem, ty tituly byly dva.

 

Jeho výkony zaujaly i reprezentační trenéry. Se lvíčkem na prsou se zúčastnil mistrovství světa a akademického mistrovství světa.

 

 

Jeho hráčská kariéra trvala úctyhodných 16 let. Ve 36 letech definitivně pověsil brankářský dres na hřebík.

 

 

Naplno se začal věnovat učitelství a zároveň začal také trénovat.

Nejprve působil na plzeňské Slávii, kde s Vlastou Hejcmanem trénoval ženy. S nimi postupně postoupili až do extraligy (to bylo v roce 1990).

V tomto roce dostal nabídku působit jako asistent trenéra Vladimíra Marka u prvoligového družstva mužů. V této době už se věnoval i trénování mladých brankářů. Symbolicky svou házenkářskou kariéru (nyní již v roli trenéra) uzavřel ve Šťáhlavech – zde se nějaký čas věnoval těm nejmenším.

V současné době si užívá zaslouženého důchodu. Ale to neznamená, že házenou nesleduje. I přes svůj pokročilý věk má o házené doma i ve světě ohromný přehled.

Tak Sváťo, v letošním roce jsi oslavil krásné 74 narozeniny. Přejeme Ti hodně zdraví a hodně pěkných zážitků při sledování házenkářské kariéry svých vnuků.