Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Přestupy v Chance Extralize: Kénik posiluje, získal známou tvář

04/01/2023 | soutěže
Chance Extraliga má až do konce ledna přestávku, což některé týmy chtějí využít k posílení kádru. Nové tváře do týmu chce přivést Královo Pole. Tedy spíše staronové, do Brna se totiž vrátil srbský pivot Nikola Sekulić. Změny v soupisce udělal také slovenský mistr Prešov.
Přestupy v Chance Extralize: Kénik posiluje, získal známou tvář

Rok v zahraničí, Sekulić se ale vrací „domů“

Statného srbského pivota si do Brna přetáhl z Nového Veselí trenér Pavel Hladík. Za Kénik odehrál 30letý házenkář jedinou celou sezonu, v průběhu ročníku 2021/2022 odešel do izraelské Beer Shevy, současnou sezonu strávil v japonském celku Golden Wolves Fukuoka. V Královu Poli podepsal smlouvu až do června 2024.

„Návrat do Brna je pro mě návrat domů. Když mě trenér Hladík oslovil, ani vteřinu jsem nepřemýšlel a hned řekl, že je to můj klub. S Kénikem chci dosáhnout so nejlepšího umístění a pokusím se týmu pomoci na maximum,“ řekl pro klubový web Sekulić.

Brňané si od něj slibují vzestup tabulkou. Zatím jim totiž patří nepostupová desátá pozice. Jak klub naznačoval na sociálních sítích, nebude to jediná zimní posila.

Spojkové šachy v Tatranu

Jak avizoval Prešov už v prosinci, k týmu se na první lednový trénink připojil 25letý polský házenkář Lukasz Gogola, jenž přišel z elitní francouzské soutěže z klubu Salestat Alsace. Na postu střední spojky nahradil Brazilce Pedra Pecheca. Tatran se navíc po domluvě s rozloučil se srbskou pravou spojkou Djordje Golubovičem, který nesplnil očekávání.

Slovenský mistr také vyřešil otázku hlavního trenéra. Tým až do konce sezonu povede Marek Gernát, jenž byl původně avizovaný jen jako dočasný záskok po odvolání Radoslava Antla. „Je to pro mě výzva. Být asistent je lehčí, neměl jsem takovou zodpovědnost a tíhu. Ale kluky už dobře znám, pracujeme spolu druhou sezonu,“ uvedl Gernát.