Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Třetí kolo MOL Ligy: O první body se bude rvát bronzová Olomouc i slovenský mistr

15/09/2022 | soutěže
Házenkářky čeká třetí kolo MOL Ligy. Ta během hracího víkendu nabídne tentokrát pouze čtyři zápasy, jelikož se Most utkal s Plzní již ve středu a stejný osud potkal i ryze slovenský duel Dunajské Stredy a Šaľy. Nadcházející program nabídne souboje Kynžvartu se Zlínem, Olomouce s Porubou, slovenské Stupavy s Michalovcemi, nebo Slavie s Pískem.
Třetí kolo MOL Ligy: O první body se bude rvát bronzová Olomouc i slovenský mistr

Zlín se bude snažit uniknout z chvostu tabulky, v cestě stojí Kynžvart

Zlínský cíl pro letošní sezonu byl vyhnutí se bojům o záchranu. Zatím tomu ale žlutomodré hráčky nejdou příliš naproti. Po dvou zápasech jsou na posledním místě tabulky s nula body a rozdílem skóre -19. V otevíracím zápase nového ročníku narazily na loňského mistra. Ani v duelu se Slavií však zlínské hráčky nemohly mít na body ani pomyšlení. Soupeř si vytvořil již v prvním poločase sedmibrankový náskok, který nakonec vytáhl až na rozdíl jedenácti gólů. V cestě jim teď stojí Kynžvart. Ten si v posledním duelu připsal první dva body poté, co senzačně porazil Michalovce.

Dokáže si držitel loňského bronzu připsat v premiérovém domácím zápase první vítězství?

Hanačky patří k dalšímu zástupci ze čtveřice týmů, které ještě nevyhrály. Po prohře o dvě branky v Dunajské Stredě přišla porážka stejným rozdílem i od loňského vicemistra. Po vyrovnaném průběhu následoval špatný závěr prvního poločasu, kdy si Plzeň vytvořila pětibrankový náskok. Ve druhé půli Olomoučanky dotahovaly, dostaly se dokonce na rozdíl jediné branky, ale na více se již nezmohly, a tak zaznamenaly druhou porážku.

Poruba své první body získala se Stupavou, doma ale proti Dunajské Stredě neobstála. A to přestože si v prvním poločase vytvořila až čtyřbrankové vedení. Právě o čtyři branky ale ve výsledku prohrála, když nezvládla druhý poločas. „Po porážce není důvod k oslavě, ale přesto jsem vlastně spokojený. Máme mladý, nezkušený kolektiv, musíme hledat pozitiva. Tím byl první poločas, kdy jsme zkušenějšího soupeře dokázali zmáčknout,“ komentoval výkon svých svěřenkyň Jaroslav Hudeček. Dokáže tedy mladý kádr zatlačit i Olomouc, jež rovněž omladila, nebo loňský medailista s domácí podporou letos poprvé zvítězí?

Odrazí se Iuventa po nepovedeném vstupu do sezony ve Stupavě?

Ačkoli Michalovce loni základní část MOL Ligy ovládly, letos se jim na začátku nedaří. Vždyť už v prvních dvou zápasech prohrály vícekrát než za celý uplynulý ročník. Překvapivou porážku v Praze se Slavií následoval i nepovedený domácí zápas s Kynžvartem, kdy Iuventa podlehla o tři branky. „Osobně cítím obrovské zklamání. Od začátku jsme byli strašně nervózní. Odvrátilo se od nás i štěstí, když jsme nastřelili možná i deset tyček. Ve druhé půli jsme neproměnili šance, a to spolu se slabým prvním poločasem rozhodlo,“ komentoval výkon týmu trenér Peter Kostka. Dvě prohry z úvodu tak znamenají zatím nejhorší vstup Iuventy do soutěže v historii.

Začátek nového ročníku nevychází ani Stupavě. Slovenský celek loni prohrál ve všech zápasech až na jednu výjimku, a zatím to vypadá, že letošní ročník bude dost podobný. Přestože v prvním kole doma Tatran podlehl Porubě pouze o jednu branku, na takový výkon už nedokázal navázat při měření sil se Šaľou, kdy měl na konci zápasu již osmibrankové manko.

Slavii doma čeká Písek, připíše si třetí výhru v řadě?

Pražanky mají po dvou kolech na kontě čtyři body a jsou na třetí pozici. V prvním zápase šokovaly Michalovce, ve druhém si jednoduše poradily se Zlínem. Jejich brankový rozdíl po dvou zápasech je +16 a i ve třetím ligovém duelu bude Slavia favoritem. S Pískem se loni utkala čtyřikrát. V základní části s ním nejdříve vyhrála, ale následně jí to Písek vrátil. Ve skupině o udržení si už ale připsala dvě vítězství, to poslední bylo dokonce o sedm gólů.

Sokol dostal na úvod soutěže těžký los, vicemistra a úřadujícího mistra soutěže. Na Plzeň si ale v prvním kole vyšlápl a držel se i v duelu proti Mostu, kde měl nečekaně dlouho mírný náskok. Ten se ale před první pauzou ztratil a do vedení šli Černí andělé. Ti si náskok ve druhé půli pohlídali, potvrdili roli favorita a Písku uštědřili první porážku.

Výsledky odehraných zápasů třetího kola MOL Ligy:

středa 14. 9. DHK Baník Most – DHC Plzeň 30:21 (16:11)
středa 14. 9. HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa 25:26 (13:12)

Rozpis zbývajících zápasů třetího kola MOL Ligy:

sobota 17. 9. Házená Kynžvart – Handball Club Zlín (16:00)
sobota 17. 9. DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba (17:30)
sobota 17. 9. AHT HC Tatran Stupava – Iuventa Michalovce (18:00)
sobota 17. 9. DHC Slavia Praha – Sokol Písek (18:00)