Čtvrté kolo MOL Ligy nabídne atraktivní duely, proti sobě se postaví dva posledních týmy

22/09/2022 | soutěže
Poslední víkend v září přinese zbývajících pět duelů čtvrtého kola MOL Ligy, Most se Slavií se utkal již ve středu. Sobotní program otevře střetnutí Písku a Kynžvartu, následovat bude souboj týmů z opačného konce republiky, tedy Plzně a Poruby. Čistě slovenský zápas tentokrát obstarají Michalovce s Dunajskou Stredou a jako poslední se představí Šaľa s Olomoucí. V neděli pak ještě bude následovat střetnutí Zlína se Stupavou.

Písek chce zlomit sérii proher. V Kynžvartu to ale bude mít těžké

Házenkářky Písku vyhrály pouze v úvodním kole, ve kterém přehrály Plzeň. Pak přišly dvě prohry a propad tabulkou. Písek měl ale za soupeře aktuálně první a druhý tým tabulky, tedy Most a Slavii. Právě v posledním utkání proti Pražankám se mu zápas nepovedl vůbec. Jihočešky prohrály zejména kvůli nepovedenému prvnímu poločasu. Ve druhé půli se výkon píseckých hráček trochu zvedl, což ale platilo i o Slavii, která si došla k jisté výhře.

Naopak Kynžvart zvítězil podruhé v řadě. Po vítězství v Michalovcích si velice jednoduše poradil i se Zlínem, kterému nastřílel neskutečných jednačtyřicet branek. Přitom v první polovině byl duel ještě vyrovnaný, Západočešky vedly o pouhou jednu trefu. Ve druhé půli ale soupeři povolily skórovat pouze třináctkrát a samy nastřílely o jedenáct gólů více.

Souboj tabulkových sousedů. Plzeň přivítá doma Porubu

Plzeň ani Poruba nemají do letošního ročníku dobrý vstup. Západočešky za tři utkání zvítězily pouze jednou, když dokázaly obrat Olomouc. Nyní se krčí až na desáté pozici. Kromě jejich dosavadního bodového zisku dobře nevypadá ani rozdíl ve skóre. Plzeň nastřílela o sedmnáct branek méně, než dostala. V posledním zápase nestačila na Most, kterému podlehla o devět gólů.

Poruba si vede v tabulce o trochu lépe. Zatím ale porazila pouze v úvodním duelu trápící se Stupavu, a to jen o jednu branku. Naposledy podlehla Olomouci. Ve druhém poločase sice hrála vyrovnaně, z prvního si ale odnesla tříbrankovou ztrátu, která ve výsledku rozhodla. Pozitivem může být úchvatný výkon Anežky Farářové, která v tomto duelu nastřílela parádních dvanáct gólů.

Plzeň by v utkání podle prognóz měla být favoritem. Poruba ale podle statistiky zaznamenala v osmi vzájemných zápasech hned sedm vítězství. A to včetně posledního duelu, kdy vyhrála 27:25. Plzeň Ostravanky porazila jen jednou, a to v prvním loňském souboji výsledkem 28:17.

Olomouc se pokusí zaskočit rozjetou Šaľu

Loňský bronzový medailista zachránil neúspěšný vstup do sezony alespoň vítězstvím v zápase s Porubou. Ani proti Sokolu nepředvedl stoprocentní výkon, když si například v úvodním poločase nechal utéct tříbrankový náskok, nebo v tom druhém předvedl špatný závěr, kdy nechal Porubu skórovat čtyřikrát v řadě.

Úvod sezony Šaľy je naopak zatím naprosto skvělý. Slovenky jsou společně s Mostem jediné, kdo zatím neprohrál. Nejprve si vyšláply na Kynžvart, následně jednoduše přehrály Stupavu a naposledy ukázaly sílu v Dunajské Stredě, kde na svou stranu přetočily vyrovnaný zápas.

Týmy už spolu mají delší vzájemnou historii, která čítá osmadvacet duelů, počínaje tím prvním z roku 2010. Hrály spolu i v letní přípravě před letošním ročníkem, kdy se rozešly smírně. Stejně jako v posledním ligovém utkání.

Duel ze spodní části tabulky. Připíše si první body Zlín, nebo Stupava?

Oběma týmům se úvod letošního ročníku vůbec nevydařil. Stupava podlehla Porubě, Šaľe i Michalovcím. Zlín naopak padl s Mostem, Slavií a Kynžvartem. Jedná se tedy o jediné dva týmy, které nemají na kontě žádný bod.

Hráčky z Baťova města se s Stupavou střetly jen dvakrát, a to v loňském ročníku MOL Ligy žen. Oba dva zápasy vyhrál domácí tým, nejdříve Zlín a pak Stupava.