Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko - Srbsko 20:27. Po remíze prohra. Juniorky ve druhém střetnutí Srbsko nezaskočily

13/10/2023 | reprezentace, mládež
Juniorky odehrály další dvě přátelská utkání od evropského šampionátu. Po dvou prohrách s Egyptem vyzvaly v Luhačovicích Srbsko. Úvodní dějství českým reprezentantkám nevyšlo, nicméně ve druhé půli dokázaly dvoubrankový rozdíl smazat a se Srbskem nakonec remizovaly 25:25. Hned v sobotu nastoupily k odvetě, avšak ta nedopadla podle představ a juniorky prohrály poměrem 20:27.
Česko - Srbsko 20:27. Po remíze prohra. Juniorky ve druhém střetnutí Srbsko nezaskočily

Díky druhé půli juniorky vybojovaly remízu

Úvodní třicetiminutovka nedopadla v prospěch českých házenkářek. Srbky si postupem času dokázaly vybudovat náskok, který na konci první půle činil rozdíl dvou tref, tedy 14:12 pro soupeřky.

Svěřenkyně Dušana Poloze ale ve druhém poločase zabraly a díky lepší efektivitě se dokázaly prosadit hned třináctkrát. Jelikož Srbsko v této pasáži hry zaznamenalo pouze jedenáct tref, skončil zápas remízou 25:25. Osmi góly zazářila spojka Simona Schreibmeirová.

První přípravný zápas: Česko - Srbsko 25:25 (12:14)
Sestava Česka:
Rafajová, Růžková - Horáková, Coufalová, Kubálková 3, Rajová Karolína 1, Protivová 1, Schreibmeirová 8, Brabcová, Pejšová 3, Floriánová, Mrvišová 3, Kapusniaková 4, Rajová Kristina 1, Rachová, Behenská, Řádová 1, Mocková.

Druhé utkání proti Srbsku se nevydařilo

Ve druhé vzájemné střetnutí vyšla úvodní půle znovu lépe Srbkám. Ty si vybodoval náskok v poměru 14:9. Domácí juniorky sice ve druhém poločase vstřelily více branek než v prvním dějství, odvrátit hru balkánského soka se jim nepodařilo. Češky tak v Luhačovicích prohrály 20:27.

Hodnocení trenéra juniorek Dušana Poloze: „Jsme rádi, že máme mezinárodní utkání na přípravných kempech. Druhý zápas se nám vyloženě nepodařil, úvodní byl o něco lepší. Selháváme v situacích jeden na jednoho. Je to dlouhodobý problém, hlavně pak v obranné fázi, kdy nedokážeme soupeře ubránit. Na základě toho se nejistota proměnila i do útočných činností a úspěšnost střel byla velmi slabá. Jsme ale rádi, že jsem se zde sešli. Máme v týmu nové hráčky, které jsme si vyzkoušeli. Byla to příprava na turnaj v Chebu, kterého se zúčastní mistryně Evropy z Maďarska, bronzové Rumunky a hráčky Norska. Jedná se o naší začátek cesty, která by měla vyvrcholit na mistrovství světa."

Druhý přípravný zápas: Česko - Srbsko 20:27 (9:14)
Sestava Česka:
Rafajová, Stojarová - Horáková, Coufalová, Kubálková 4, Rajová Karolína 1, Protivová, Schreibmeirová 6, Brabcová 2, Pejšová, Floriánová 1, Mrvišová 1, Kapusniaková, Rajová Kristina, Rachová, Behenská, Řádová 1, Mocková 3, Dobrozemská.