Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

V nucené přestávce na čele první ligy stoprocentní Litovel, na paty jí šlape Vsetín

19/10/2020
Soutěže ČSH stejně jako všechen sport v České republice postihla nucená koronavirová pauza. Nejinak je tomu v případě druhé nejvyšší soutěže mužů, v jejímž vedení stojí po čtyřech odehraných kolech dosud neporažená Litovel.
V nucené přestávce na čele první ligy stoprocentní Litovel, na paty jí šlape Vsetín

 

Osm bodů ze čtyř odehraných utkání, vítězství nad Velkou Bystřicí, Náchodem, Vršovicemi a Strakonicemi a s tím i vedení v 1. lize. Taková je momentální bilance litovelských házenkářů. Ve Vršovicích vyhrála Litovel přesvědčivě jedenáctibrankovým rozdílem a trenéra Lubomíra Krejčíře těšilo: „Družstvo však od první minuty šlapalo jako hodinky. Kvalitní a agresivní byla obrana, na kterou navazoval drtivý rychlý útok. V postupném útoku nás po celé utkání zdobila hra do pivota a kombinační hra. Problémem, asi jediným, byla střelba z větší vzdálenosti, která nebyla dobře připravená, přesná ani důrazná."

Domácí utkání Litovelských se silnými Strakonicemi bylo mnohem vyrovnanější a tým ze Strakonic prohrál jen o jediný gól. „Narazili jsme na těžkého soupeře, ale především jsme si nedokázali vytvářet takové pozice, ze kterých bychom dokázali dávat stoprocentní góly. A když už ano, nevyužili jsme je. Nefungovala nám střelba, což byl jen důsledek naší hry. V útoku jsme se trápili, naše úspěšnost byla pod padesáti procenty. Proti tak silnému týmu se pak těžko dá uspět,“ komentoval na klubovém webu jednu ze dvou letošních porážek strakonického týmu trenér Michal Zbíral a dodal: „Dvakrát jsme vyrovnali a ve druhé půli jsme se přiblížili na gól, ale nebyl to od nás dobrý výkon, takový, abychom soupeře dostali pod tlak a hrálo se mu těžko. Bylo to naopak. Víc než domácí jsme se porazili sami, čímž nechci nijak snižovat kvalitu Litovle, která patří k nejkvalitnějším mužstvům v soutěži. Druhá prohra je zklamání. Musíme se zaměřit na základy, rozebrat si co nefunguje. Musíme se trochu vrátit k tomu, co nám fungovalo loni.“ I přes dvě porážky ale patří Strakonicím průběžná třetí příčka.

 

 

Třetím z týmů špičky soutěže, průběžně druhý Vsetín, zaostává za lídrem tabulky z Litovle jen o jediný bod. Vsetín se před sezónou netajil ambicemi na úspěšnou sezónu, personálně i trenérsky posílil a v soutěži zatím ztratil jen jediný bod za remízu z prvního kola soutěže proti Sokolu Vršovice. Jinak si jeho hráči zatím poradili se všemi zbývajícími soupeři a jeho kanonýři navíc patří k nejproduktivnějším v soutěži. Ve čtyřech utkání tým nastřílel již 122 branek, vedoucí Litovel o tři branky méně. Barvy Vsetína navíc hájí i průběžně nejlepší střelec soutěže Dušan Palát, který má na kontě 28 branek ze tří utkání, v duelu s Hustopečemi se prosadil třináctkrát.

Hustopeče doplňují vedoucí skupinu, na kontě mají 4 body stejně jako Strakonice. O bod méně vybojovali zatím ve třech odehraných zápasech házenkáři Vršovic. Bez bodů na opačném pólu tabulky zůstávají týmy Velké Bystřice a Náchod, ani jeden z těchto týmů ale neodehrál plný počet utkání. Velká Bystřice se představila třikrát, Náchod jen dvakrát.

Dokonce pouze po jednom odehraném utkání mají kvůli protiepidemickým a karanténním opatřením na kontě geografičtí sousedé Zlín a Bystřice pod Hostýnem. Pro oba ale tato utkání skončila vítězstvím a se dvěma body se tak drží v prostřeních patrech tabulky.