Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Liga mistryň: Lublaň rozhodla o zápasu během poločasu, Most se ale rval až do konce

22/01/2023 | zahraničí, soutěže
Ani na dvanáctý pokus si házenkářky Mostu, oslabené například o reprezentantky Veroniku Mikuláškovou s Michaelou Holanovou, nepřipsaly v Lize mistryň body. Lublaňský Krim rozhodl o své výhře prakticky už v prvním poločase, ve kterém si vybudoval 13brankový náskok. Černí andělé však mohou ze Slovinska odjíždět se vztyčenou hlavou, ve druhé půli totiž nepodali vůbec špatný výkon a dokonce ji ovládli.

KRIM MERCATOR LUBLAŇ – DHK BANÍK MOST 42:31 (24:11)
Nejvíce branek: Radičević 9, Dmitrieva 9, Stanko 5 – Cholevová 9, Stříšková 5, Andrýsková 5
Rozhodčí: Marija Ilieva – Silvana Karbeska (obě MKD)
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2
Vyloučení: 3:3
Diváci: 1023

Střetnutí sedmého a osmého týmu skupiny nezačalo pro Baník vůbec špatně. V první pětiminutovce byl dokonce o jednu branku napřed, a i když posléze vedení ztratil, Veronika Andrýsková na konci 10. minuty snižovala na 8:9 z mosteckého pohledu.

Poté však přišly velké chvíle Krimu, který vyhrál pasáž od konce 11. minuty do 22. minuty poměrem 8:1. Ve velké pohodě hrající slovinský hegemon nepolevoval, naopak ještě posledních šest minut ovládl sérií 6:0 a do kabin tak zamířil s drtivým vedením 24:11.

Druhých třicet minut se však Mostu povedlo výrazně lépe. S Lublaní dokázal gólově držet krok a ve 43. minutě snižovala Andrýsková na 20:31, čímž poslala v rámci poločasu hostující celek do vedení 9:7. Tým táhla zejména Charlotte Cholevová, která se nakonec trefila do domácí branky devětkrát.

V závěru duelu dostala prostor i širší sestava a rozhodně se neztratila, své si odehrála dvoubranková Marie Poláková. V brance se ukázala i Jana Kašparová s pěknou úspěšností zákroků 37 %. Konečný výsledek 31:42 tak vypadá na první pohled hrozivě, druhou půlku však český mistr odehrál srdnatě a ovládl ji 20:18.

Trenér Ondřej Václavek nebyl po utkání spokojen především s výkyvy v kvalitě hry Baníku. „Některé pasáže jsme měli parádní, některé naopak. Právě proto ztrácíme tyhle zápasy a prohráváme takovými výsledky. Přitom prvních deset minut bylo od nás dobrých, pak ale proběhly určité změny a zbytek poločasu dopadl tak, jak dopadl,“ smutnil na pozápasové tiskové konferenci Václavek.

Vyzdvihl ale výkon týmu ve druhém poločase. „Zkusili jsme pak změnit obranu, nebyli jsme tolik vysunutí a fungovalo to lépe. Dařilo se nám i v útoku, kde jsme používali variantu 7 na 6. Prosazovali jsme se z těchto situací, a nakonec jsme to stáhli na 11brankový rozdíl. Výsledek je sice jasný, ale vypadá stále lépe oproti těm předešlým,“ byl po této stránce spokojen mostecký kouč.

Černí andělé se také dočkali pozitivních slov od trenéra Krimu Dragana Adžiče. „My jsme měli jasný cíl, získat dva body a odčinit porážku s Ferencvárosem. To se nám povedlo, ale musím pochválit hostující tým. Od prvního vzájemného utkání se výrazně zlepšil,“ měl jasno o výkonu Mostu zkušený lodivod.