Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Zlepšený výkon nepomohl. Juniorky se z Balkánu vrací se dvěma porážkami

07/04/2023 | reprezentace, mládež
Cesta až do jižní Evropy. České juniorky zavítaly k přátelskému dvojutkání za výběrem Srbska do tamního hlavního města Bělehrad. Úvodní duel s balkánským rivalem jim ale nevyšel podle představ, po nepovedeném vstupu prohrály 23:26. Ve druhém přípravném zápase se ale zlepšily a po prvním poločase prohrávaly pouze o jednu branku 10:11. Nakonec ani sobotní střetnutí nedokázaly dotáhnout k remíze a na Srbsko nestačily 20:22.
Zlepšený výkon nepomohl. Juniorky se z Balkánu vrací se dvěma porážkami

Vlažný vstup už juniorky nedohnaly

České juniorky se v rámci přípravy na blížící se mistrovství Evropy, které letos hostí Rumunsko, vydaly na Balkán. Tam v pátek sehrály první přípravný duel se Srbskem. Soupeř vstoupil do utkání podstatně lépe. „Skóre nevypadá úplně špatně, nicméně lepší výsledek pokazil náš vlažný vstup do zápasu. Po 15 minutách jsme prohrávali 4:9. S tímto deficitem jsme se trápili celý zápas, za to jsme tým pokárali," zmiňuje po konci duelu, který české reprezentanty prohrály poměrem 23:26, trenér juniorek Dušan Poloz.

„Na mezinárodní úrovni se takový vlažný přístup do zápasu nesmí stávat, nicméně chválím tým za to, že to pochopil a začal pracovat,“ těší českého kouče přístup hráček. Ve druhé půli se podle Poloze nasazení jeho svěřenkyň diametrálně změnilo. „Skvělý výkon předvedla brankářka Patricie Wizurová. Mohli jsme se dotáhnout na remízu, ale pokazili jsme si to technickými chybami nebo nerozvážností. Z tohohle pohledu vyhrál lepší tým," líčí trenér.

České juniorky nyní prohru hází za hlavu, hned v sobotu od 17:40 vyzvou Srbsko podruhé. „Jsem přesvědčen, že v týmu něco dobrého zraje a probudí se to hned další den. V sobotu vstoupíme do zápasu v jiném režimu, tým sám pochopil, o čem je mezinárodní úroveň a jakým způsobem se chce prezentovat. Věřím, že to bude lepší," říká Poloz.

Přípravný zápas: Srbsko - Česko 26:23 (15:11)

Sestava Srbska: Cvetković, Vujnović 1, Ačimović 6, Milošević 2, Bjelić3, Radič 4, Todorović 4, Nedeljković, Mitić, Bahun, Mandić 1, Todorovski, Mitrović 1, Fajfrić 1, Jonović, Vranić, Radević 3

Sestava Česka: Wizurová, Storajová - Horáková 2, Ulmanová, Gabrhelová 4, Rajová, Šimková 1, Schreibmeierová 1, Pejšová 1, Doležalová 1, Jestříbková, Vávrová 7, Kapusniaková 1, Řadová 2, Hojerová 1

Druhý zápas rozhodly nepovedené přesilovky

V pátek se českým reprezentantkám proti Srbsku nepovedl vstup do utkání, to ale o den později vylepšily. „Myslím si, že do sobotního zápasu nastoupily holky jako reprezentantky, měly nasazení v obraně. Zkrátka všechno bylo, jak má. Zápas se nevyvíjel úplně podle našich představ, ale byli jsme dobře nastaveni v hlavách, že zápas odmakáme,“ zmiňuje kouč Dušan Poloz.

Jeho svěřenkyně po úvodní půli navíc prohrávaly pouze o gól. „Zápas nejspíš rozhodla hra v početní nerovnováze. Všechny přesilovky jsme prohrály," mrzí trenéra juniorek, který ale na výkonech hledá pozitiva. „Nicméně prohrát 20:22, nebo 23:36 na hřišti soupeře, nejsou úplně špatné výsledky. Pořád cítíme, že máme na čem pracovat. Hlavně v útočné hře máme technické chyby, v prvním zápase jsme jich měli 16, tentokrát 17, a to je zarážející," poukazuje Poloz.

Avšak i přes to je po druhé přátelském setkání se Srbskem na svůj výběr hrdý. „Tým zdobilo, že bojuje, nevzdává se a dře,“ říká s nadšením. Složení reprezentace navíc bylo trochu jiné, šanci dostaly nové hráčky. Nyní už se ale juniorky společně s trenéry začínají směřovat na blížící se mistrovství Evropy. „Věřím, že poctivou prací a přístupem k tréninkům, nejen na srazech ale i mezi nimi, se vyhneme zraněním a tým bude pokračovat, aby na mistrovství Evropy uspěl," doufá Poloz.

Přípravný zápas: Srbsko - Česko 22:20 (11:10)

Sestava Srbska: Cvetković, Vujnović, Ačimović, Milošević 1, Bjelić, Radič 2, Todorović 5, Nedeljković, Mitić 1, Bahun 2, Mandić 2, Todorovski 3, Mitrović 3, Fajfrić, Jonović 1, Vranić, Radević 2

Sestava Česka: Wizurová, Storajová - Horáková 1, Ulmanová 2, Kubálková 3, Gabrhelová, Rajová, Šimková 2, Schreibmeierová 2, Pejšová, Doležalová 1, Jestříbková 2, Vávrová 4, Kapusniaková, Řadová 2, Hojerová 1