Pro tyhle výhry házenou děláme! Půjdeme do toho zase na bomby, směje se Kudláčková

06/12/2021 | reprezentace, MS 2021
Byla oporou. Petra Kudláčková ve druhém poločase stopla slovenské střelkyně, národní tým zvládl nervózní bitvu se Slovenskem 24:23 a postupuje do další fáze světového šampionátu. Narazí na Dánsko, Jižní Koreu a Kongo.

Vydřená výhra nad Slovenskem. Co k utkání říct?
Máte pravdu, bylo to hrozně vydřené. (směje se) Všem se ulevilo. Věděly jsme, že do toho musíme dát úplně všechno, co v sobě máme. Myslím, že to se stalo. Je to skvělé, jdeme dál.

Je euforie po takové výhře ještě větší?
Pro tyhle výhry a zápasy házenou děláme. Je to nejlepší, co vás může potkat. Čekaly jsme, že budou Slovenky velmi kvalitní a budou klást odpor. Čekaly jsme, že jejich odpor během druhé poloviny druhého poločase trochu opadne, ale nestalo se. Jak jsem říkala, o to víc výhra chutná a pocity jsou krásnější.

V první půli jste měly pasáž, kdy se nedařilo skórovat. Soupeřky se dohnaly do čtyřgólového náskoku.
Vždy věřím, že se s tím dá něco udělat. Věřila jsem, i když jsme měly výpadek. Nemohly jsme se v bráně chytit během prvního poločasu, ale tušila jsem, že to zvládneme otočit. A že když si vzadu na něco sáhneme, zvedneme se pak také vepředu.

A co vypjatá koncovka? Ulevilo se hodně po posledním zákroku?
Bylo mi hrozně špatně (směje se). Pořád jsem tlačila gól na +2, říkala jsem si, že už to bude lepší. Ale nepřicházel... No a poslední útok jsem tlačila hodiny vším, co jsem měla. A přiznám, že jsem poslední střelu ani neviděla. Nějak jsem ji chytila a bylo hotovo. Vím, že to vypadá, jako kdybychom vyhrály celé mistrovství (směje se). Ale pro nás je to opravdu strašně důležité, přesně tohle jsme potřebovaly.

V hlavní části, kam se přenáší výsledky proti ostatním postupujícím soupeřům ze skupiny E, narazíte na Dánsko, Kongo a Jižní Koreu. Těšíte se na další těžké zápasy?
Těším se hrozně. Už víme, na koho narazíme. Strašně zajímaví soupeři, půjde o jinou než evropskou házenou. Půjdeme do toho zase na bomby!