Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Odveta je tu. Češi zabojují ve Skopje o postup na mistrovství světa, zápas můžete sledovat na ČT Plus

17/04/2022 | reprezentace
Den D nadešel. Mužská reprezentace zabojuje o postup na mistrovství světa, do odvety si přenáší remízu 24:24 z domácího prostředí. Proti Severní Makedonii se blýskl fantastickým výkonem Tomáš Mrkva, v neděli se pokusí spoluhráče podpořit dalšími jistými zákroky. Utkání začíná v 19:00 (CEST) a sledovat ho můžete na ČT Sport Plus (dříve HBBTV).
Odveta je tu. Češi zabojují ve Skopje o postup na mistrovství světa, zápas můžete sledovat na ČT Plus

„Zpětně je to výsledek, který jsme si nepřáli. Ale vzhledem k průběhu zápasu jsme za remízu rádi. Je to otevřené na obě strany,“ uvědomuje si pivot Štěpán Zeman. Z úvodního klání, ačkoliv nebylo vydařené, si přesto lze vzít pozitiva.

„Dokázali jsme se vrátit zpět do utkání za stavu 10:17. Hodně lidí už si asi říkalo, že to skončí katastrofou. Ukázali jsme, že máme silný kolektiv a i ze stavu -7 jsme se vrátili. Po psychické stránce jsme ukázali, že umíme překvapit," míní Jakub Hrstka.

Zároveň bude potřeba některé herní aspekty doladit. Problémy měl národní tým na obou stranách hřiště i díky skvělému výkonu soupeřova brankáře Nikoly Mitrevskiho. „Musíme chytit začátek. Zlepšit a dopilovat to, co nám nevycházelo. Naši obranu, přesilovky a hru tak, abychom dokázali soupeře víc přitlačit naší fyzickou připraveností," říká brankářský specialista Martin Galia. Jakákoliv výhra znamená postup, naopak prohra konec snů o mistrovství světa 2023, které se odehraje v Polsku a Švédsku.

Foto: Ivo Dudek (Česká házená)

„Utkání jsme si zanalyzovali. Budeme se chtít vyvarovat technických chyb a proměňování šancí. Neodehráli jsme velmi dobrý zápas, musíme být lepší v obraně i útoku. Když každý něco málo zlepší v rámci našeho stylu, můžeme zvítězit," věří Hrstka. Čím konkrétně se tým v posledních dnech zabýval? „Řešili jsme souhru s pivoty, dva na dva, hru spojek s pivoty soupeře. Bránili jsme je někdy zezadu, což s jejich tělesnou konstitucí nejde.

Ve Skopje, hlavním městě Severní Makedonie, čeká národní tým bouřlivé prostředí. V hale Borise Trajkovského je vyprodáno, návštěva bude minimálně šest tisíc fanoušků. „Čekáme nenávistnou atmosféru. Víme, do čeho jdeme. Snažili jsme se na to v každém tréninku připravit. Musíme hrát to, co chceme my. Nesmíme dovolit to, abychom se nechali jakkoliv vyprovokovat. Od první do poslední minuty musíme šlapat naplno. Chceme naopak soupeře svou hrou dostat pod tlak tak, aby nebyl v komfortní zóně," uzavírá Galia.

Utkání bude pískat dvojice portugalských rozhodčích Duarte Santos a Ricardo Fonseca. Úvodní výhoz je naplánován na 19 hodin a duel bude vysílat přes zelené tlačítko televize ČT Sport Plus (dříve HBBTV).

Foto + Foto TOP: Ivo Dudek (Česká házená)