Česko – Slovensko 24:27. Dorostenky odjíždí z turnaje bez vítězství

18/12/2022 | reprezentace, mládež
Nadějně rozjetý zápas nedokázaly dotáhnout do vítězného konce. České dorostenky tak na Turnaji olympijských nadějí nepoznaly chuť vítězství a po porážce 24:27 se Slovenskem skončily poslední. Svěřenkyním Petry Vítkové se nepovedl vstup do druhého poločasu, v němž rychle přišly o těsný náskok a poté už musely jen dotahovat.

Češky nevstoupily do utkání ideálně a hned prohrávaly o tři branky. Skvěle však zvládly závěr první půle. Od stavu 8:11 skórovaly pětkrát v řadě, řádila zejména Tereza Filípková, s osmi trefami nejlepší střelkyně týmu. Do šaten tak šel národní tým s těsným vedením 13:12.

Ovšem po přestávce Slovensko brzy otočilo a kontrolovalo si tří až čtyřbrankový náskok. „I přes naši dobrou obranu jsme bohužel v útočné fázi nebyly koncentrované a udělaly obrovské množství jednoduchých technických chyb. Nedostaly jsme se tak pořádně ke střelbě,“ mrzí trenérku Vítkovou.

Duel poznamenalo devět vyloučeních na každé straně. Češky se však ani v přesilovkách na soupeře nedotáhly a padly 24:27. „Ani třetí utkání jsme nebodovaly. Je to velké zklamání. Z chyb se musíme poučit a vyvodit důsledky,“ hodnotí Vítková.

Foto + foto TOP: Dorota Liese-Romanowska (Polish Handball Federation)

Turnaj olympijských nadějí: Česko – Slovensko 24:27 (13:12)

Česko: Fadrná, Malantuková – Pazderová 4, Rampová 2, Baborovská 2, Slunéčková, Kocová, Knedlová 1, Baroňová 2, Vrbková 1, Pospíšilová 2, Polanková 2, Filípková 8

Slovensko: Šperglová, Letková 2, Cuperová, Brezánská 8, Lukačinová 2, Paľová 4, Gyárfasová 3, Sabovová 5, Czanik, Kašariková, Chrenková, Čižmáriková 1, Geffertová 2, Beke, Bozsek, Hajašová