Polsko – Česko 26:21. Dorostenky nezvládly závěr utkání a podruhé na turnaji prohrály

17/12/2022 | reprezentace, mládež
Poslední desetiminutovka rozhodla. České dorostenky se ve druhém utkání na Turnaji olympijských nadějí střetly s výběrem Polska. Přestože byl duel po více než 50 minut vyrovnaný, národní tým nezvládl závěr duelu a s domácími hráčkami padl 21:26. Poslední utkání čeká mladé reprezentantky v neděli, od 10 hodin vyzvou Slovenky.

Po zápase s Maďarskem si chtěla česká reprezentace zlepšit chuť. Do duelu s Polskem vstoupila odhodlaně a se soupeřkami držela krok. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, s větším nasazením. Práce v obraně byla disciplinovaná a dle našich představ. V prvním poločase jsme měli navrch, ale bohužel jsme nevyužili vyložené šance v útoku k získání náskoku," hodnotí úvodní půli trenérka Petra Vítková.

Právě po první části svítilo na tabuli skóre 13:13. „Ve druhém poločase jsme byli méně koncentrovaní, nedařil se nám postupný útok. Bohužel malá úspěšnost brankařek nám bránila v rychlejším pojetí hry, kterou jsme chtěli aplikovat," zmiňuje reprezentační trenérka.

Foto + foto TOP: Dorota Liese-Romanowska (Polish Handball Federation)

Polky výrazně oskočily až v 55. minutě a postupně navyšovaly až na konečných 26:21. „A nezvládli jsme posledních 10 minut utkání," mrzí porážka Vítkovou. České dorostenky na závěr Turnaje olympijských nadějí vyzvou v neděli od 10 hodin výběr ze Slovenska.

Turnaj olympijských nadějí: Polsko – Česko 26:21 (13:13)

Polsko: Berent, Jurek, Kosidlo, Mazurkiewicz, Czyžewska 2, Gardian 1, Schlabs 7, Grzesista 1, Chochól, Smelcerz, Wrzenska, Chwojnicka, Krupa 7, Niedziolka 2, Szczepanik, Kurlej 6

Česko: Fadrná, Malantuková – Pazderová 5, Rampová, Baborovská, Slunéčková, Kocová 1, Pejšová, Knedlová 1, Baroňová 3, Vrbková 2, Pospíšilová, Polanková 4, Filípková 5