Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Úspěšná premiéra Petry Vítkové. Dorostenky porazily Rakušanky, učily se i od Dahla

04/10/2022 | reprezentace
Ve Břvích se sešla reprezentace dorostenek, která má po šesti letech novou trenérku. Michala Červenku nahradila na trenérské židli Petra Vítková, která svůj tým dovedla ke dvěma výhrám nad Rakouskem.
Úspěšná premiéra Petry Vítkové. Dorostenky porazily Rakušanky, učily se i od Dahla

Mladé reprezentantky se na začátku kempu zaměřovaly především na spolupráci dvojiček a trojiček. Pracovalo se taky na obranné a útočné fázi, na programu byly rovněž psychologické testy nebo teambuildingové akce. „Pomohlo, že holky znám. Mám o nich přehled a vím, co dokážou,“ říká trenérka Petra Vítková, která značnou část současného reprezentačního kádru dorostenek vedla už v kadetkách.

Tým trenérky Vítkové sehrál během kempu i dva vítězné zápasy se stejně starými Rakušankami. „První utkání nám vyšlo lépe. Udělali jsme jen málo technických chyb, dařilo se nám v obraně. Druhý zápas nám však ukázal, že ještě musíme pracovat. Snaha a chuť po vítězství tam je, ještě ale potřebujeme dodat sebevědomí,“ komentuje souboje s Rakušankami Vítková. „První den jsme o nich moc nevěděly, oni o nás ale taky ne. Druhý zápas už byl těžší, připravily se na nás,“ dodává šestnáctiletá zlínská házenkářka a dorostenecká reprezentantka Tereza Filípková, která dala Rakušankám dohromady 18 branek.

Mladé házenkářky čerpaly zkušenosti také na tréninku seniorské reprezentace pod vedením norského kouče Benta Dahla. „Hrozně si vážím toho, že jsme se všechny reprezentační týmy žen mohly sejít na jednom místě. Holky viděly své vzory, byli jsme moc rádi, že se tam potkaly,“ pochvaluje si trenérka Vítková. „Dívaly jsme na trénink, bylo to hodně rychlé. Přineslo nám to hodně zkušeností,“ doplňuje ji Filípková.

Trenér Dahl nastavil program ženských reprezentací až do roku 2028. „Tedy do roku olympiády, která je naším cílem. V tu dobu budou naše holky už v ženách, takže to je i naše práce,“ těší se na rozvoj mladých nadějí Vítková, která se se svými svěřenkyněmi sejde zase v prosinci. „Dvě akce nám zrušili. Takže spolu budeme až na turnaji nadějí v Polsku, kde kromě domácích narazíme taky na Slovenky a Maďarky,“ vyhlíží další akci trenérka.

Česká republika – Rakousko 33:24 (18:10)

Česko: Chvátalová, Pazderová, Kocová, Rampová (3), Slunéčková (2), Matějková (2), Holeňáková (3), Buchtová, Pejšová (3), Baroňová (4), Vrbková (3), Růžková, Pospíšilová (3), Polánková (4), Filípková (6).

Rakousko: Lindmayr, Kis, Bamjak (9), Egger (1), Kristi, Scheiderbauer (2), Neunteufel (2), Chroust, Paul (2), Plavotic, Schieber (1), Polanszky (6), Wildner, Rappitsch, Rossmann (1), Kovacs, Egbaimo.

Česká republika – Rakousko 31:20 (14:8)

Česko: Pazderová (2), Rampová (1), Ťupová (2), Slunečková (1), Matějková, Holeňáková (2), Buchtová, Pejšová (2), Baroňová (3), Štrublová, Vrbková (1), Růžková (2), Pospíšilová, Smetková (1), Polánková (2), Filípková (12).

Rakousko: Egbaimo, Kis, Egger, Kristi (3), Scheiderbauer, Neunteufel (3), Chroust (3), Paul (1), Plavotic, Schieber (2), Barnjak (2), Polanszky (3), Wildner, Rappitsch, Kovacs (1), Rossmann (2).