Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Vstup do sezony se nám povedl velmi dobře, přiznává střelkyně Zory Iva Malinová

13/09/2023 | soutěže
Házenkářky Olomouce jsou po dvou odehraných zápasech v tabulce se třemi body na průběžné třetí příčce, na první Most ztrácí jediný bod. Velkou zásluhu na dobrém vstupu Zory do nového ročníku MOL Ligy má Iva Malinová. Její tým zaznamenal celkem šedesát branek, ona sama dala patnáct. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, hanácká střelkyně přiznala, že raději přihrává, než aby zakončovala akce. Jaké má Olomouc ambice?
Vstup do sezony se nám povedl velmi dobře, přiznává střelkyně Zory Iva Malinová

Máte za sebou dva zápasy, jak je hodnotíte?
V přípravě jsme měly určité výkyvy ve formě. Myslím si, že vstup do sezony se nám povedl velmi dobře. Obrana fungovala, v útoku sice drobné technické chyby byly, ale celkově to bylo v pohodě.

Po úvodním utkání na půdě soupeřek jste hrály minulý víkend doma. Jaká byla atmosféra v Olomouci?
Velmi dobrá, myslím, že i pro diváky to byla pěkná podívaná. Atmosféra, kterou nám fanoušci vytvořili, pro nás byla povzbuzující. Přirovnala bych ji k atmosféře, kterou jsme zažívaly minulou sezonu, když jsme se pokoušely postoupit do finále nebo pak v bojích o bronz.

Zatím máte na svém kontě patnáct branek, jak jste spokojená?
Především jsem spokojená s domácím zápasem. Několikrát se mi podařilo dobře přihrát, z čehož mám možná i větší radost než z gólu. Proti Slavii jsem dala dost branek, ale většinu ze sedmiček.

Z vašeho povídání mám pocit, že raději přihráváte, než zakončujete. Pletu se?
Nepletete se, opravdu raději přihrávám. Mám větší radost, když dobře přihraji spoluhráčce. Z gólů mám radost v případě, že dotáhneme soupeře nebo se mi podaří rozhodnout zápas. Mnohem víc mě těší, když se mi podaří dobrá akce, spoluhráčka se dostane do volného prostoru, a pak dá gól.

Momentálně jste šestá nejlepší střelkyně ligy. Je toto pro vás důležitá statistika?
Pro mě až tak důležitá není. Sama ani nevím, kolikátá jsem, teď jsem to slyšela poprvé. Z mého pohledu je daleko důležitější sledovat týmový výkon a naše postavení v tabulce.

Jaké jsou týmové cíle pro sezonu?
Hlavním cílem je dostat se do play-off. Uvidíme, jak daleko se v něm dostaneme. Zda dojdeme až do finále, nebo budeme znovu hrát o třetí místo.

Bude těžká cesta do vyřazovacích bojů?
Myslím si, že ano. Letos jsou týmy velmi vyrovnané. Kvalitní jsou i slovenské celky, v soutěži jsou už jen tři, ale kvalitu mají. Bude to velký boj.

V dalším kole vás čeká Hodonín, který ještě nevyhrál. Jaký to bude soupeř?
S Hodonínem jsme hrály před dvěma lety v rámci Interligy. Jedná se o nepříjemného a nevyzpytatelného soupeře. V porovnání s ostatními týmy hraje jiný styl házené, má hodně rychlých protiútoků. Utkání v Hodoníně nebude snadné, myslím, že jsme tam několikrát prohrály. Bude to těžký zápas, ale doufám, že ho zvládneme.