Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

„Radost z postupu na ME je obrovská, teď už se chystáme na Lovosice,“ říká Užek

04/05/2021
Jan Užek má za sebou pořádně náročný týden. Spolu s Václavem Francem absolvoval velmi náročný blok reprezentace tří utkání v pěti dnech s přesuny přes celou Evropu, s Patzelem a Solákem pak nastoupil k závěrečnému kvalifikačnímu duelu. A aby toho nebylo málo, hned ve středu 5. května pokračuje přerušená série semifinále Chance play-off STRABAG Rail extraligy.
„Radost z postupu na ME je obrovská, teď už se chystáme na Lovosice,“ říká Užek

 

Máte za sebou velmi náročný blok tří repre zápasů v pěti dnech. Vystačili jste se silami?

Blok byl určitě náročný. Herně byly všechny tři zápasy tvrdé a strašně důležité, ale náročné bylo hlavně cestování. I když se prakticky protočili všichni hráči, tak síly postupně ubývaly.

 

Co bylo nejnáročnější? Samotné zápasy nebo spíše ty přesuny mezi nimi?

Pro mě osobně ty přesuny. Vlastně po každém zápase jsme se prakticky jen osprchovali, sedli do letadla a letělo se dál. Bylo to únavné, ale každý věděl, že to tak bude a myslím si, že jsme se s tím porvali dobře. Navíc se o nás starali maséři a doktor. Měli jsme vše kvalitně zajištěno. Samotné zápasy byly samozřejmě taky namáhavé, ale to jsou na takové úrovni všechny.

 

 

Můžeme se vrátit k zápasu na Faerských ostrovech? Kde hledat příčinu toho, že domácí nakonec zvítězili?

Nechci se dívat na rozhodčí (pozn. – utkání rozhodovali domácí rozhodčí i delegát). Myslím, že nám ten zápas úplně nevyšel, nedostali jsme se do naší hry, udělali pár chyb. Možná hrála roli i únava z dlouhé cesty. Jsem jenom rád že jsme si spravili chuť doma proti Ukrajině, se kterou jsme odehráli dvě dobrá utkání.

 

Ano, tečka byla vítězná. A pak velká radost z postupu z druhého místa, že?

Ano, sice jsme měli postup jistý, ale jako tým jsme si řekli, že chceme vyhrát. Chtěli jsme jít z druhého místa. Ukrajina byla těžkým soupeřem a je jen dobře, že jsme si s ní zvedli sebevědomí. Ověřili jsme si, že dokážeme odehrát takové zápasy. Radost je obrovská, škoda že to v této době nejde oslavit. To by ale stejně nešlo v běžícím play off.

 

 

Z týmu je cítit pohoda, odhodlání… Je to tak?

Je to tak, v reprezentaci je a vždy byla dobrá parta. Ukázali jsme, že se s námi jako týmem musí počítat a věřím, že když budeme v plné sestavě, budeme ještě nebezpečnější.

 

Je vaším dalším přáním předvést se i na Euru?

Určitě, možná to konečně vyjde... (smích). Ale ne – záleží, jak se to vše sejde. Na pivotu je v reprezentaci velká konkurence, teď jsme byli tři a chyběl Víťa Reichl. Plus další kluci byli v béčku. Věřím ale, že se o šanci poperu.

 

A teď už zpátky k semifinále play off... Nebudou chybět síly po tak náročném programu? Přece jen hrajete už ve středu v Lovosicích.

Myslím, že mluvím za všechny kluky z týmu, kteří jsme byli teď v reprezentaci (Solák, Franc, Patzel), že máme pořád dost sil. I když ten blok byl opravdu náročný, tak se opět připravíme, zregenerujeme a budeme pokračovat dál v naší cestě.

 

S čím jako tým jdete do toho zápasu? Předpokládám, že už chcete získat postup…

Ano, jedeme si do Lovosic pro vítězství, věřím že navážeme na poslední domácí zápas, který ukázal naši sílu a postoupíme.

 

A jak vidíte druhou sérii mezi Plzní a Duklou? Kde vidíte favorita?

Vyrovnaná série, Dukla pokukovala už doma po prvním bodu, ale sedmičky zvládla lépe Plzeň. Ty jsou vždy loterie. Ale Dukle to vyšlo ve třetím zápase v Plzni. Takže očekávám znovu vyrovnaný zápas.

 

Kdybyste opravdu postoupili do finále – koho byste tam měl radši? Plzeň nebo Duklu?

Mě osobně to je asi jedno. Jestli chceme být úspěšní, musíme porazit všechny. Teď ale máme v hlavách Lovosice a to je pro nás priorita.

 

Autor Ivo Dudek