Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Cíl je další medaile, ale co budoucnost? Zbožňuju vaření, líčí olomoucká hrdinka Polášková

14/03/2023 | soutěže
Zora Olomouc sahala v sobotním utkání 19. kola MOL Ligy po senzační výhře proti Baníku Most, když ještě šest minut před koncem utkání vedla o dva góly. Závěrečná 8minutová pasáž bez vstřelené branky ji však o cenný skalp připravila, přesto Olomouc dokázala vyválčit bod za remízu 22:22. Velký podíl na tom měla 23letá brankářka Hanaček Michaela Polášková, která si připsala 18 úspěšných zákroků a po zásluze byla vyhlášena v anketě na Facebooku hráčkou kola.
Cíl je další medaile, ale co budoucnost? Zbožňuju vaření, líčí olomoucká hrdinka Polášková

Foto: DHK Zora Olomouc

V sobotu jste remizovaly se silným Mostem a získaly tak další důležitý bod v boji o play-off. Před zápasem byste se s tímto výsledkem asi spokojily, ale závěr zápasu se vašim spoluhráčkám nevydařil, čehož asi litujete.
Za tento bod jsme rády, přestože nás mrzí, že jsme nezískaly oba dva. Minimálně šance jsme na to měly, bohužel jsme je nedokázaly využít, a tak jsme se musely spokojit s remízou. Každopádně je to cenný bod při aktuálním stavu tabulky v boji o play-off.

Jak jste si užívala euforii při mnoha zákrocích proti favoritovi?
Celkově atmosféra při zápase byla skvělá a mě stačí málo, abych se do euforie dostala, takže jsem si to moc užívala. Jsem ráda, že nás chodí fanoušci podporovat.

Co pro vás znamená to, že vás fanoušci zvolili hráčkou kola MOL Ligy?
Určitě je to příjemné, ale více mě těší, že jsem mohla pomoci týmu a že jsme uhrály bod proti Mostu.

Pokud postoupíte do vyřazovacích bojů, tak se s Baníkem můžete potkat znovu. V čem vidíte jeho slabiny?
Jednoznačně mají oslabený tým, v této sezoně je potkalo mnoho zranění, což je smutné, ale v rámci taktiky nám to hraje do karet. Letos jsme už dvakrát ukázaly, že proti Mostu hrát umíme a pokud na sebe skutečně narazíme, tak si troufám tvrdit, že by nám to tolik nevadilo.

Body sbíráte hlavně v domácím prostředí, kde dokážete zatopit jakémukoli týmu. Venku se ale trápíte. Co je potřeba zlepšit?
Letos se ukazuje, že na domácí půdě nám to vychází, každopádně venkovní zápasy jsou pro nás smutnější. Teď nás do konce základní části čekají dvě venkovní utkání. Jedeme na Slavii a do Stupavy. Pokud chceme pomýšlet na play-off, tak bychom měly obě utkání vyhrát. Do každého zápasu jdeme koncentrovaně a je potřeba se nastavit tak, jako bychom hrály doma. Věřím, že dovezeme body domů.

K dalšímu zápasu pojedete právě na Slavii a čeká vás také souboj s Kynžvartem, který stejně jako vy bojuje o postup. Jak se připravujete na závěr základní části?
Nečeká nás nic jednoduchého, protože celá tabulka je poměrně vyrovnaná. Nic speciálního to není. Připravujeme se na každý zápas nejlíp, jak můžeme. Bude hodně záležet, jak nám ty zápasy sednou a jestli přípravu budeme schopny převést do samotných duelů.

Loni jste dosáhly v MOL Lize na bronz a určitě byste chtěly tento úspěch minimálně zopakovat.
Aktuálně se musíme probojovat do play-off, poté si můžeme stanovit další cíle. Chceme ale navázat minimálně na bronzovou medaili.

Co stojí za vzestupem po nevydařeném startu sezony?
Po minulé sezóně odešlo mnoho zkušených hráček, čímž se kvalita a zejména sehranost oslabila. Přišlo mnoho mladých holek, takže je logické, že ta souhra potřebovala čas. Každopádně jsem ráda, že jsme to zvládly poměrně brzy a naše hra už má ty správné parametry.

Jak se vám daří skloubit studium na Univerzitě Palackého v Olomouci s vrcholovým sportem?
Občas je to složitější, ale škola mi vychází vstříc a vždy se to nějak udělat dá. Navíc jsem si vybrala obor, který mě baví, konkrétně Řízení volnočasových aktivit. A o to snazší to je.

Již třetím rokem jste oporou Zory a ještě předtím jste se zviditelnila v juniorské a dorostenecké reprezentaci. Obdržela jste nějaké nabídky ze zahraničí?
Nabídky přišly ke konci minulé sezóny, každopádně po dohrání play-off mě čekaly státnice a s klubem jsme se nedohodli. Navíc navazuji na magisterské studium tady v Olomouci, takže jsem byla ráda, že jsem mohla pokračovat tady.

Čeho byste ještě chtěla ve své sportovní kariéře dosáhnout?
Nejbližším cílem je jednoznačně postup do play-off se Zorou. Následně v něm uhrát medaili a potom se uvidí jaké nabídky se naskytnou a kam budou následovat mé další kroky. Zahraničí mě láká, zejména polská liga je mi velmi sympatická, ale do budoucnosti nevidím a ráda se nechám překvapit.

Lákalo by vás se házenou živit? Je to vůbec v ženské složce v Česku reálné?
Těžko říct, v zahraničí si určitě některé holky dokážou vydělat tak, aby se uživily. Tady v Česku o tom pochybuji. Přece jen to nemá takovou popularitu jako například hokej nebo fotbal. A živit se házenou? Určitě to byl dříve sen, ale jsem nohama na zemi a vím, že házená je dočasná. Po ukončení kariéry vím, čím bych se chtěla živit, a to je podle mě taktéž důležité.

Co je vaší vysněnou prací mimo házenou?
Ve svém volném čase nejraději vařím. Zdokonaluji se, učím se novým věcem, využívám zajímavé kombinace. Mým snem je totiž učit vaření na středních odborných školách gastronomie.