Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Reprezentantka Ryšánková posílí Iuventu Michalovce

21/06/2021 | zahraničí
V házenkářských kuloárech se o tom šeptalo, teď je jasno. Helena Ryšánková se vrátí k aktivní kariéře po zranění kolene v Michalovcích, kde působí jako kondiční trenér i její partner Boris Aspridis.
Reprezentantka Ryšánková posílí Iuventu Michalovce

 

Helena Ryšánková a Boris Aspridis spolu absolvovali již jejich předchozí společné angažmá v rumunském Baia Mare. Po zranění kolena Ryšánkové se s Rumunskem rozloučili a v průběhu sezóny Aspridis získal angažmá v Michalovcích, kde se česká reprezentantka mohla věnovat intenzivní regeneraci. „Po operaci kolene nebyla moje rehabilitace ideální. Kvůli koronaviru byly zavřené posilovny v Česku a trenér Beňadík mi nabídl možnost individuální přípravy v rámci bubliny v týmu Iuventy. Mohla jsem tak využívat posilovnu, regeneraci a zázemí haly pro návrat do házenkářského dění,“ řekla Ryšánková pro web Iuventy.

„Věděla jsem, že venku už hrát nechci. Po angažmá ve francii a Rumunsku jsem chtěla působit blíž k domovu a Michalovce mi v tom vyhovují. Proto jsme se dohodli,“ vysvětlila další okolnosti rozhodnutí pro nové angažmá Ryšánková, která dříve nastupovala v týmech Slavie Praha, Baníku Most, ve francouzském Stella Saint Maur či Cercle Dijon..

Nabídek se české reprezentantce i přes zranění sešlo více, převážilo ale to, že jí v Michalovcích vyšli vstříc, když potřebovala pomoci. „Nabídek bylo dost, byly i z České republiky. Já jsem se nakonec rozhodla pro Iuventu,“ dodala Ryšánková, která má na kontě tři české tituly s Mostem, dvě vítězství v Českém poháru a vítězství v Challenge Cupu v roce 2013.

Jak již bylo zmíněno, nadcházející sezóna bude pro Ryšánkovou první od zranění kolena. „Každý návrat po zranění je těžký a je tím těžší, čím je člověk starší. Momentálně pracuji na posilování operované nohy, což je alfa a omega celé rehabilitace. Kromě toho se věnuji i atletické přípravě. Dělám všechno pro to, abych byla dobře připravená na sezónu a pomohla Iuventě k naplnění cílů,“ uzavřela Ryšánková.

Michalovce vnímají příchod české reprezentantky jako významnou posilu na hřišti i v kabině. „Vnímám Helenu jako absolutní profesionálku. Právě to ji dostalo do takto silného klubu, jako je Baia Mare. Očekávám hlavně to, že nám pomůže v evropském poháru. Má zkušenosti z evropských zápasů a to chceme využít,“ řekl na konto české házenkářky trenér Jan Beňadík.