O titul evropských šampionek se utkají Francouzky a Norky. Obhájí vítězství Francie nebo zvítězí letos suverénní Norsko?

19/12/2020 | EHF EURO 2020
Páteční semifinálové boje vyřadily z klání o titul týmy Dánska a černého koně turnaje Chorvatska. V závěrečném boji si to o zlato rozdají nakonec Francouzky s dosud neporaženými Norkami. V zápase o páté místo porazily Rusky Nizozemsko. Zápas o bronz i samotné finále sledujte v neděli odpoledne živě na Sport 1.

Začněme tak, jak to šlo v pátek za sebou. V prvním zápase hracího dne se poměřily Rusky a Nizozemskem o konečnou pátou příčku. Ta je po oba celky zklamáním, přesto šťastnější vyšly z utkání Rusky, zvítězily poměrem 33:27 a to i přesto, že tým do zápasu už nevedl Ambroz Martin, kterého ruský házenkářský svaz hned po nepostupu do semifinále odvolal, ale Alexey Alekseev. Rusky tak na EURU končí páté, Nizozemsko šesté.

O třetí místo se v neděli v 15.30 utkají týmy Chorvatska a Dánska. Chorvatky, na EURU 2018 poslední tým celého šampionátu, byly fantastickým překvapením letošního EURA. Vzdorovaly favoritům a skvělými výsledky v hlavní fázi turnaje se probojovaly až do semifinále. Tady ale už nestačily na Francii, úřadujícího mistra, který bezpečně dostál roli favorita a ukázal naplno svou sílu. Chorvatsko Francouzky porazily 30:19! A udělaly tak předposlední krok k obhajobě mistrovského titulu z domácího EHF EURO 2018 ve Francii.

Mnohem dramatičtější bylo druhé semifinále mezi Norskem a Dánskem, tedy týmy hostitelských zemí tohoto EURA, byť jej nakonec celé hostilo místo Norska pouze Dánsko. A zatímco organizačně Dánky zvítězily, na domácí půdě titul neoslaví, protože v semifinálovém duelu vyhrály Norky. Pro ně to bude již neuvěřitelné 11 finále v historii národního týmu!