Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Šesté kolo online ligy je úspěšně za námi! Jak dopadlo?

29/04/2021 | soutěže, mládež
Napínavé zápasy, skvělé výkony hráčů a hráček a mnoho dalšího přineslo již šesté kolo online ligy ve Středočeském kraji. Podívejte se, jak probíhalo.
Šesté kolo online ligy je úspěšně za námi! Jak dopadlo?

 

Fanoušci středočeské házené, přináším vám článek o průběhu nového projektu Online liga ve Středočeském krajském svazu házené. Doporučuji si nejdříve přečíst oficiální představení projektu, které naleznete ZDE. A také článek z pátého kola Online ligy ZDE.

 

Dlouhá pandemická doba se projevuje již i na online lize. V mladším žactvu se odhlásilo jedno družstvo, které již nebude pokračovat dále v nadstavbové části soutěže mladšího žactva. Doba "zákazu házené" je dlouhá a motivace již klesá. O to více však musím chválit a obdivuji hráče a hráčky, kteří stále trénují, zkouší a nakonec posílají své nejlepší výsledky svým trenérům. A mám ohromnou radost, že i nyní převažuje počet aktivních. Všem hráčům a hráčkám již nyní gratuluji, protože v tuto chvíli zvládli pravidelně na sobě pracovat již po dobu šesti týdnů a zlepšovat se v individuálních dovednostech.

V minulém týdnu nám bylo umožněno se s hráči stýkat osobně. Proto některé kluby změnily taktiku a plní disciplíny společně na tréninku. Dle mého názoru je to skvělá cesta, která zase novým způsobem motivuje hráče a hráčky k lepším výkonům.

Zkoušejte, trénujte a až se uvidíme konečně na házenkářských hřištích, ukážete všem svoje nové dovednosti!

 

Klubový hráč kola

Ocenění "klubového hráče kola" uděluje trenér dle svého rozmyšlení. Klub či trenér má právo vyhlásit pouze jednoho hráče či hráčku v každé kategorii a krátce popsat, proč vybral daného hráče/ku. Trenér může, ale nemusí toto ocenění využít.

 

Ocenění klubový hráč kola získávají:

Minižactvo

TJ Sokol Kostelec nad Labem

Veronika Soudilová

Tento týden vyburcovala celý tým k velkému zlepšení a sama maká o sto šest,

 

Mladší žactvo - Omlouvám se za minulé přehlednutí hráče kola v týmu TJ Sokol Úvaly B. Proto zveřejnuji tento týden dva jejich hráče.

Spartak Příbram

Pelcová Tereza :

100% účast na trénincích i v lize a každým týdnem je znát její zlepšení. Patří k největším dříčům mladšího žactva.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Lucie Černá

Za vynikající výsledky, poctivost a zodpovědný přístup k plnění úkolu v online lize.

TJ Sokol Kostelec nad Labem

Beneš Jan

Díky svému nasazení a odhodlání se zlepšovat podává každý týden lepší a lepší výsledky a zároveň svou snahou pravidelně přispívá k celkovým výsledkům týmu.

TJ Sokol Úvaly B

Ríša Höhne

Lukáš Učeň

Po celou dobu nucené pauzy na sobě makal. Udržoval se v kondici a teď je to na tréninku znát. Disciplíny v online lize plní na výbornou a patří k nejlepším z týmu.

Za celou dobu online tréninků nevynechal ani jeden. Je to poctivý dříč a v online lize platí za jednu z hlavních a stálých opor týmu.


Starší žactvo

Spartak Příbram D

Božková Alžběta

Za stabilně výborné výkony v online lize. Pravidelně plní i další zadání trenéra a účastní se online tréninků od jejich začátku. Super přístup, velká pochvala.

TJ Sokol Úvaly B 

Jaroslav Garay

Je až neuvěřitelné, jakým způsobem se vrátil po operaci Jarda zpátky k nám do týmu. Je to opora, která předvádí velmi dobré výkony a snaží se ze všech sil.

 

Ostatní trenéři nevyužili toto kolo ocenění.

 

Online liga staršího žactva SKSH

Online liga staršího žactva má za sebou šesté kolo a blíží se ke konci 1. poloviny soutěže.

Toto kolo se soutěžilo v následujících disciplínách a bude se v nich soutěžit až do 8. kola.


Disciplína č. 6

Disciplína č. 7

Disciplína č. 8

Disciplína č. 9

Disciplína č. 10

st. žactvo


Střídavé skákání přes švihadlo. Při každém přeskoku se mění noha. Hodnotí se celkový počet skoků za 1 min.

Vyhazování míče do vzduchu. Když je míč ve vzduchu, hráč provede leh na záda (lopatky se musí dotknout země) a při vztyku musí míč chytit. Počítá se celkový počet lehů s následným chycením míče za 1 min. Když míč nechytí a spadne na zem, pokus se nepočítá. Míč musí být vidět po celou dobu nadhozu.

Přihrávání míče o stěnu za tělem (levou či pravou paží) ze vzdálenosti 1,5m a chytání míče. Hráč stojí bokem ke stěně. Hodnotí se počet provedených přihrávek za 1 min. Míč se nesmí dotknout země. V případě dotyku míče o zem se jeden daný pokus nepočítá.

Stoj rozkročný na šířku pánve + driblink kolem těla. Hodnotí se počet provedených a dokončených “ oddriblovaných kol“ za 1 min.

Přechod ze stoje vzpřímeného do lehu na břiše (hrudník se dotkne země), přetočení na záda a opětovný vztyk do stoje vzpřímeného. Přechod do lehu na zádech (lopatky se dotknou země), přetočení do lehu na břiše a opětovný vztyk do stoje vzpřímeného. Cviky se provádí střídavě. Hodnotí se počet přechodů do stoje vzpřímeného za 1 minutu.

 

ONLINE LIGA STARŠÍHO ŽACTVA SKSH 1. ČÁST, 6. KOLO

ne 25. 4. 18:00

TJ SOKOL ÚVALY A

5:0

TJ SOKOL KOSTELEC N.L.

 

ne 25. 4. 18:00

TJ SOKOL ÚVALY B

1:4

SPARTAK PŘÍBRAM

 

ne 25. 4. 18:00

LIONS HOSTIVICE

3:2

SPARTAK PŘÍBRAM D

 

 

Komentář: V předposledním kole 1. poloviny soutěže jsme viděli napínavý zápas mezi Lions Hostivice a Spartakem Příbramí D (dívky). Slečnám z Příbrami chyběla jedna k branka k poražení svého soupeře a byly tak opravdu blízko k získání dvou bodů za vítězství. Dívky vstřelily hned dvě branky v prvních dvou disciplínách a zápas vypadal naděje v jejich prospěch. Lions Hostivice se však nevzdaly a zápas nakonec urvaly ve svůj prospěch. Díky tomuto vítězství jsou na prvním místě v tabulce společně s týmem TJ Sokol Úvaly A, který tento zápas nezaváhal a poradil si se svým rivalem z Kostelce nad Labem. Pro Kostelec je to druhá ztráta v lize. Se šesti body je však na děleném místě společně s HC Kolínem, který je převážně složen z dívek. V posledním zápase toho kola si poradil Spartak Příbram (kluci) s týmem TJ Sokol Úvaly B, který v tomto zápase nepostavil celý svůj mannschaft. Tyto dva týmy tak jsou spolu na děleném pátém místě.

Detailní výsledky najdete v tomto PDF souboru ZDE.

 

Online liga minižactva SKSH

V online lize mladšího žactva . Více v komentáři.

Tento týden účastníci soutěže soutěžili v těchto disciplínách:

Kategorie

5. kolo a 6. kolo

Disciplína 1

5. kolo a 6. kolo

Disciplína 2

Minižactvo

Přechod ze stoje vzpřímeného do lehu na břiše (hrudník se dotkne země) a opětovný vztyk do stoje vzpřímeného. Počet opakování za 1 minutu.

Driblink 1 min střídavě pravou a levou rukou na místě. Počítá se počet dotyků míče o zem – hráč při provádění cvičení stojí na místě.

 

ONLINE LIGA MINIŽACTVA SKSH 1. ČÁST, 6. KOLO

ne 25. 4. 18:00

HC KOLÍN

0:2

TJ SOKOL ÚVALY

 

ne 25. 4. 18:00

TJ SPARTA KUTNÁ HORA

2:0

TJ SOKOL BĚLÁ P. B.

 

ne 25. 4. 18:00

SPARTAK PŘÍBRAM

0:2

TJ SOKOL KOSTELEC N.L.


 

Komentář: TJ Sokol Kostelec nad Labem porazil svého soupeře Spartak Příbram a stejně tak jako TJ Sparta Kutná Hora si ze svého zápasu proti TJ Sokol Bělá pod Bezdězem odnáší plný bodový zisk za vítězství. Tyto dva týmy díky vítězstvím stále dohání tým TJ Sokol Úvaly, který je v tuto chvíli na první místě tabulky. TJ Sokol Úvaly si udržel odstup právě díky vítezství nad HC Kolín. Všechny zápasy však byly velice těsné. Hráči a hráčky z videí předváděli excelentní výkony, za které by se rozhodně nemuseli stydět ani naši nejlepší házenkáři. Těším se uvidíme tyto nadějné hráče a hráčky i na hřišti. Na všech hráčích/kách je totiž vidět opravdu neskutečné zlepšení.

Detailní výsledky najdete v tomto PDF souboru ZDE.

 

Online liga mladšího žactva SKSH

Online liga mladšího žactva ukončila základní část. Tento týden mají týmy zaslouženou pauzu. Družstva po tomto kole se rozdělila do nových skupin, které vznikly na základě umístění v základní části. Vznikly tak dvě skupiny: Nadstavbová skupina A, Nadstavbová skupina B. Ze soutěže se nám bohužel odhlásilo družstvo Libčic nad Vltavou. Rozdělení družstev a rozlosování v nadstavbové části můžete již nyní najít ZDE.

V šestém kole soutěžilo mladší žactvo v těchto disciplínách:


Disciplína č. 6

Disciplína č. 7

Disciplína č. 8

Disciplína č. 9

Disciplína č. 10

ml. žactvo

Skoky přes švihadlo po levé noze 30 s + skoky přes švihadlo po pravé noze 30 s. Cvičení se provádí najednou, po 30 s se pouze plynule vymění odrazová noha. Hodnotí se celkový počet přeskoků za 1 min. (levá + pravá)

Vyhazování míče do vzduchu. Když je míč ve vzduchu, hráč provede sed (hýždě se musí dotknout země) a při vztyku musí míč chytit. Počítá se celkový počet sedů s následným chycením míče za 1 min. Když míč nechytí a spadne na zem, pokus se nepočítá. Míč musí být vidět po celou dobu nadhozu.

Přehazování míč přes hlavu. Míč držíme obouruč před tělem, vyhodíme ho přes hlavu tak, abychom ho chytili obouruč za tělem. Následně ho přehodíme zpět tak, abychom ho chytili obouruč před tělem. Hodnotí se celkový počet chycení míče za 1 minutu. V případě upuštění míče na zem se daný pokus nepočítá.

Driblink ve stoje, po každém pátém driblinku (úderu míče o zem) se musí hráč otočit o 360* a následně pokračovat v driblinku. Hodnotí se počet otoček za 1 min. Při pokusu nesmí dojít k přerušovanému driblinku.

Přechod ze stoje vzpřímeného do vzporu ležmo. (ve vzporu ležmo bereme za správné provedené propnuté dolní končetiny) Hodnotí se počet přechodů do stoje vzpřímeného za 1 min.

 

Skupina A

V A skupině toto kolo byly jasné výsledky.

2. POLOVINA SOUTĚŽE, 6. KOLO

ne 25. 4. 18:00

LIONS HOSTIVICE

5:0 K

TJ SOKOL LIBČICE N.VLT.

 

ne 25. 4. 18:00

TJ SOKOL KOSTELEC N.L.

5:0

TJ SOKOL ÚVALY A

 

Komentář: Znovu jsme bohužel museli přistoupit ke kontumaci, když družstvo TJ Sokol Libčice nad Vltavou nezvládlo splnit disciplíny. Zároveň se družstvo Libčic odhlásilo ze soutěže a nebude již tak bojovat v nadstavbové části soutěže. TJ Sokol Kostelec nad Labem si díky skvělým výkonům poradil s týmem TJ Sokol Úvaly A. Tým Lions Hostivice a tým Kostelce nad Labem tak postupuje do nadstavbové skupiny A. Tým TJ Sokol Úvaly A jde do nadstavbové skupiny B. Držím všem týmům palce, ať si vedou v další části online ligy ještě lépe než doposud.

Detailní výsledky najdete v tomto PDF souboru ZDE.

Skupina B

Ve skupině B toto kolo odehrály družstva dohromady 4 zápasy.

ONLINE LIGA MLADŠÍHO ŽACTVA SKSH 2. ČÁST, 6. KOLO

ne 25. 4. 18:00

TJ SPARTA KUTNÁ HORA

0:5

TJ SOKOL BĚLÁ P. B.

 

ne 25. 4. 18:00

TJ SPARTA KUTNÁ HORA

3:2

HC KOLÍN

 

ne 25. 4. 18:00

HC KOLÍN

1:4

TJ SOKOL BĚLÁ P. B.

 

ne 25. 4. 18:00

TJ SOKOL ÚVALY B

4:1

SPARTAK PŘÍBRAM

 

Komentář: Tým TJ Sparty Kutné Hory si díky svému vítězství nad HC Kolín zajistil postup nadstavbové skupiny A. Vítězství to však bylo těsné. Druhý zápas Kutné Hory totiž skončil jeho porážkou od TJ Sokol Bělá pod Bezdězem, který rovněž bojoval o postup do nadstavbové skupiny A. Tým Bělé pod Bezdězem předvedl skvělý finiš v závěru základní části, kdy si připral i druhé vítězství nad týmem HC Kolín. Vytěžil tedy v posledním kole základní části 4 body. Vítězství ve skupině si pojistil vítězstvím nad Spartakem Příbramí tým TJ Sokol Úvaly B, který postupujeme do nadstavbové skupiny A. Tým Spartak Příbram, HC Kolín a TJ Sokol Bělá pod Bezdězem tak jde do nadstavbové skupiny B. Všechny týmy si však zaslouží neskutečnou pochvalu za předváděné výkony v základní části. Zápasy mezi nimi byly často napínavé a věřím, že hráčům/kám disciplíny umožnily se i něco nového přiučit.

Detailní výsledky najdete v tomto PDF souboru ZDE.

Ladislav Pokorný