Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Schreibmeierová o MS dorostenek: Chtěly jsme s holkama víc, zaměřím se na vylepšení defenzivní činnosti

11/08/2022 | reprezentace
Byla nejlepší českou střelkyní na světovém šampionátu házenkářek do 18 let v makedonském Skopje. Dvakrát svojí brankou v samotném závěru, ve skupině s Uruguayí i potom s Argentinou dokonce až z devítky po čase, rozhodla Simona Schreibmeierová o těsném vítězství svého celku. S Brazílií zase zařídila vyrovnání, přesto z ní i pár dní po šampionátu po konečném 22. místě čišelo zklamání.
Schreibmeierová o MS dorostenek: Chtěly jsme s holkama víc, zaměřím se na vylepšení defenzivní činnosti

„Chtěly jsme s holkama víc,“ hlesla 17letá levá spojka z Třeboně, kde nabírá síly, aby se se svým mateřským klubem mohla už v neděli vydat na soustředění. Po něm se zapojí i do přípravy interligového DHC Plzeň, kde bude v nadcházejícím ročníku hostovat.

Takže budete souhlasit, že konečné 22. místo není nic ke chlubení?
To máte pravdu, to jsme určitě nečekaly. Chtěly jsme s holkama víc, aspoň postoupit ze základní skupiny.

To se ale v konkurenci Uruguaye, Brazílie a Norska nepovedlo. Co k tomu chybělo?
Nebylo to až tolik, za Brazilkami jsme zaostaly jen o skóre. Rozhodla jedna neproměněná šance, jediný gól...

Foto: IHF

Když jste šly do posledního zápasu s Norskem, což je házenkářská velmoc, už jste věděly, že potřebujete uhrát alespoň remízu. Jaký to byl pocit?Nijak nás to nesvazovalo, šly jsme do toho s plným nasazením. Chtěly jsme odehrát dobrý zápas a snažily jsme se vyhrát. Myslím, že jsme předvedly jeden z nejlepších výkonů na šampionátu, na vítězství to bohužel nestačilo.

Když se ohlédnete za základní skupinou, v čem byl váš největší problém?
Dělaly jsme poměrně dost technických chyb. Když nám to šlo v útočné fázi, ještě to nevadilo tolik, ale jakmile se přestalo dařit proměňovat šance, naše hra nefungovala.

Kromě evropských soupeřů jste potkávaly i házenkářsky exotické země – Uruguay, Brazílii, Argentinu. Jak se vám s jihoamerickými soupeřkami hrálo?
V tom problém nebyl, i když jsme podobných zkušeností moc neměly. Ničím nás nezaskočily, byly jsme dobře připravené. Nerozhodilo nás to, snažily jsme se předvádět svoji hru a vesměs to vycházelo. Škoda jen remízy s Brazilkami, která nás stála postup.

Foto: IHF

Vám osobně se dařilo střelecky, jste se svým výkonem spokojená?
Takhle se to nedá říct. Každý gól se sice počítá, ale na to jsem se neohlížela. Snažila jsem se být co nejvíc prospěšná pro tým. Nekoukám na to, kolik dám branek.

Jak se vyrovnáváte s tím, že tým od vás góly očekává? Potřebuje je?
Snažím se ta očekávání naplnit, hrát nejlépe, co to jde. (lehký úsměv)

Ukázala vám konfrontace se světem, na čem ještě musíte zapracovat? Co je potřeba zlepšit?
Jasně. Rezervy tam jsou, v útoku i v obraně. Ale teď se nejspíš zaměřím na vylepšení svoji defenzivní činnosti, přístup k soupeřkám.

Co byste naopak označila za svoji přednost?
Střelbu zdálky.

Tu teď zkusíte zdokonalovat i v interligovém DHC Plzeň, kde budete hostovat z rodné Třeboně. Berete to jako další posun v kariéře?
Samozřejmě! Vždyť já dosud hrála hlavně dorosteneckou ligu v Třeboni. Za ženy pak maximálně druhou ligu žen. Bude to změna, těším se, ale zároveň mám i respekt.

Co vám na házené nejvíc imponuje?
Nejlepší jsou kolektivní emoce. Jak prožíváme s ostatníma holkama každou výhru i porážku.

Budete mít po šampionátu vůbec nějaké volno, abyste si užila prázdnin?
Moc ne, už v neděli pojedu s Třeboní na soustředění. Po návratu začnu trénovat i s Plzní, kde už jsem párkrát byla. Do toho pak od září přibude i studium na střední ekonomické škole v Českých Budějovicích.

Foto: IHF

To budete mít pěkně rozježděno z domova v Třeboni do školy v Budějovicích, na tréninky i do Plzně. Není to až příliš náročné?
Já jsem na to zvyklá, už v minulé sezoně to bylo podobné, když jsem dojížděla do Strakonic. (úsměv) V tom žádný problém nevidím.

Schreibmeierová na MS

Základní skupina
Česko – Uruguay 24:23 (14:12) – 8 branek

Česko – Brazílie 28:28 (16:18) – 10 branek

Česko – Norsko 19:23 (10:13) – 3 branky

Prezidentský pohár
Česko – Argentina 26:25 (12:12) – 7 branek

Česko – Španělsko 24:36 (12:19) – 4 branky

Skupina o 21.–24. místo
Česko – Rakousko 36:22 (16:11) – 7 branek
Česko – Švýcarsko 23:31 (14:12) – 6 branek

Foto: IHF