Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Školní liga v Turnově zaznamenala velký úspěch

23/06/2022 | mládež
Dne 17. června 2022 se v Turnově uskutečnil první větší turnaj ve školní lize za účasti ZŠ Žižkova, ZŠ Chlapajda a ZŠ Dívčajda.
Školní liga v Turnově zaznamenala velký úspěch

V turnovské hale se v pátečních dopoledních hodinách uskutečnil vůbec první turnaj ve školní lize. Abychom tento den mohli zorganizovat, v uplynulých měsících jsme navštívili všechny turnovské školy a praktikovaly v nich ukázkové hodiny v podobě tří vyučovacích hodin.

V První hodině jsme děti seznámili s hrou a pravidly, zároveň jsme jim ukázali první prvky s míčem. Ve druhé hodině si děti vyzkoušely práci ve dvojicích a trojicích, útok + obranu, střelbu na bránu ze země i z výskoku. Ve třetí hodině jsme uspořádali třídní turnaj, kde si děti dopředu připravily družstva a hrály mezi sebou 1x5 min.

Díky tomuto putování ve školách se páteční turnaj za účasti ZŠ Žižkova, ZŠ Chlapajda a ZŠ Dívčajda velice vyvedl. Děti byly šikovné, bavilo je to a byla na nich vidět radost ze hry. Turnaj byl odehrán ve dvou věkových kategoriích a to 1.-3. třídy a 4.-5. třídy. Hrálo se na dvou zmenšených hřištích 2x10 min.Děti dostaly po ukončení turnaje diplomy i drobné ceny a byly natěšené na další budoucí turnaj v miniházené.