Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Slávistky v prvním zápase v Lucemburku suverénní, Most i Nové Veselí v Evropě končí

21/11/2020 | zahraničí
Házenkářky Slavie Praha zvítězily v prvním utkání třetího kola Poháru EHF nad lucemburským celkem Handball Käerjeng 37:21, po poločase 21:10. Odveta se hraje opět v Lucembursku v neděli 22. listopadu od 18.00 hodin. Pražankám stačí k postupu jakákoliv výhra, remíza, dokonce i prohra o 15 branek. Jediný zápas rozhodl o tom, že tým Mostu už v Evropské lize k dalšímu duelu nenastoupí. Dvojzápas na Kypru neskončil vítězně ani pro tým Nového Veselí, a tak víkendové vystoupení na evropských palubovkách zatím vychází jen Slavii Praha.
Slávistky v prvním zápase v Lucemburku suverénní, Most i Nové Veselí v Evropě končí

Velmi rychle rozhodl tým trenéra Františka Urbana o svém povinném vítězství. Na konci první desetiminutovky vedl o šest gólů, na dvojciferný rozdíl se dostal již o šest minut později.

„Za první poločas musím děvčatům vyslovit pochvalu. Do zápasu vstoupila maximálně koncentrovaně, zodpovědně a dodržela taktické pokyny. K rychlému vedení přispěla také brankářka Pavlína Michalská, která měla výborné zákroky. Po nich jsme se dostávali do rychlých protiútoků, které jsme proměňovali,“ hodnotil krátce po zápase kouč František Urban. Nejen pro Michalskou šlo o premiéru v evropských pohárech, první duely na evropské scéně si připsaly také Adéla Zimová, Tereza Vostárková, Martina Koudelková, Veronika Holečková a Denisa Holeňáková.

Vstup do druhé půle Pražankám sice vyšel střelecky, ale… „Tam bylo vidět, že jsme ztratili koncentraci, když jsme během sedmi minut udělali šest technických chyb. Vše ale opět zachránila Pavlína Michalská. Naštěstí se tým vrátil ke hře z prvního poločasu, takže jsem neměl žádné obavy o výsledek,“ poznamenal Urban.

Na otázku, jak s hráčkami zapracuje, aby soupeřky při nedělní odvetě nepodcenily, s nadsázkou odvětil: „To snad za mě udělá přímý přenos. Zápas uvidí rodiče, známí, fanoušci, takže to snad bude natolik zavazující, že hráčky zopakují výsledek ze soboty. Ale samozřejmě jim zopakuji, že si musíme dát pozor. A že mne zajímá také převedená hra.“

Již přes sobotním soubojem motivoval hráčky vedoucí týmu Richard Toman, když jim slíbil při vítězství o více než deset gólů povolené pivo k večeři.

V neděli dostanou více prostoru mladší hráčky, aby tzv. nasály atmosféru pohárových utkání. „Bude záležet jen na nich, jak šanci, kterou dostanou, využijí. Budou hrát tak dlouho, dokud se jim bude dařit. Nemám problém je nechat odehrát celé utkání. Je to jen na nich,“ uzavřel trenéra Slavie Praha František Urban, kterého potěšilo, že žádná ze svěřenkyň se nezranila a budou tedy připravené k nedělní odvetě.

 

Pohár EHF – 3. kolo: Slavia Praha – Handball Käerjeng 37:21 (21:10)

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Šlejtrová, Koudelková – Holečková 2, Fraňková 4, Vostárková, Novotná 4, Holeňáková 3/2, Jačková 2. Míšová 6, N. Svobodová 2, Jelínková Líbalová, Fryčáková 4, M. Svobodová 2, Zimová 1, Galušková 7/4. Trenér: Urban.

 

Cesta Evropou naopak končí pro tým Mostu. O jeho pokračování v Evropské lize nakonec místo dvojzápasu rozhodovalo jediné utkání, protože první zápas v minulém týdnu byl zrušen kvůli nákaze v týmu Vácu. Utkání Most nerozehrál dobře. Rychle ztrácel, ovšem do hry se dokázal vrátit, dokonce překlopil vedení i na svou stranu. Padlo více než osmdesát gólů! Jakoby se hrálo bez obran. Nakonec Andělé prohráli jedinou brankou, kterou Vác vstřelil Mostu šest vteřin před koncem utkání a zavřel tak Severočeškám dveře do dalšího programu Evropské ligy.

„Vypadnout na 41 gólů, to se mi ještě nikdy nestalo,“ litoval po utkání trenér Mostu Tancoš. „Jsem velmi frustrovaná. Takový pocit jsem dlouho nezažila, možná je to poprvé v kariéře. Oproti loňské Lize mistryň jsme se posílily a myslela jsem, že tenhle zápas dáme levou zadní. Týmu jsem věřila. A stále věřím. V útoku nám to jde, 41 gólů je dost, ale velmi musíme popracovat na obraně. Děvčata v Evropě mají kila jinde,“ řekla iDnes.cz kapitánka Mostu Lucia Mikulčík.

 

Baník Most - Váci NKSE 41:42 (21:25)

Nejvíce branek: Šustková 9, Cholevová 6, Kostelná 5 - Lakatosová 12, Kácsorová a Hámoriová po 6

 

Přes zkušený tým Kypru pak do dalšího kola Poháru EHF neprošel tým Nového Veselí. Házenkáři z Vysočiny prohráli nejprve v pátek 28:32, v sobotní odvetě pak 21:26. Pro mladý tým Nového Veselí byla ale účast v evropském poháru i přes problémy současné doby cennou zkušeností.

Komentář týmu Nového Veselí připravujeme.

 

Famagusta - Nové Veselí 32:28

Famagusta - Nové Veselí 26:21 (12:12), postoupila Famagusta.