Čtvrté kolo MOL Ligy: Šaľa zůstává neporažená, Michalovce v gólově chudém utkání přetlačily Dunajskou Stredu

24/09/2022 | soutěže
Čtvrté kolo ženské MOL Ligy je kompletně za námi. V sobotním programu se urodila zajímavá remíza Písku s Lázněmi Kynžvart. Plzeň si poradila s Porubou a Šaľa zase s Olomoucí, a tak slovenský výběr zůstal společně s Mostem posledním neporaženým celkem. V brankově velice úsporném zápase porazila Iuventu Dunajskou Stredu 20:19. V nedělní dohrávce se utkal Zlín se Stupavou. Zápas skončil remízou a oba týmy si tak připsaly první bod.

Písek po celý druhý poločas dotahoval, proti Kynžvartu nakonec získal cenný bod

SOKOL PÍSEK – HÁZENÁ KYNŽVART 32:32 (16:20) | 24.9.2022

Nejvíce branek: Korešová 15, Chlupová 7, E. Svobodová 5 – Božović 8, K. Königová 6, Dvořáková 6.

Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný.

Sedmimetrové hody: 8/8 – 4/4.

Vyloučení: 3:4.

Diváci: 222.

Úvod utkání poznamenaly problémy s časomírou, k vidění bylo mnoho ztrát a nepřesných přihrávek. Od jedenácté minuty se spustila rychlá házená z obou stran. Západočešky si postupem času vypracovaly až šestigólový náskok, ze kterého Písek ještě před odchodem do kabin ukrojil dva góly, o přestávce platil výsledek 16:20.

Po změně stran se toho moc nezměnilo. Svěřenkyně Petera Sabadky si udržovaly tříbrankový odstup a vypadalo to, že kráčí za vítězstvím. Jenže Písku se rozchytala Lucie Preslová a naprosto neomylná byla Iveta Korešová. Právě ona na sebe vzala tíhu okamžiku a v poslední vteřině po krásné individuální akci srovnala. Utkání zakončila s patnácti přesnými zásahy na svém kontě, a především díky ní Jihočešky ukořistily bod.

Plzeň rozhodla ve druhém poločase, Porubu potopily přesilovky

DHC PLZEŇ – DHC SOKOL PORUBA 30:23 (14:13) | 24.9.2022

Nejvíce branek: V. Galušková 12, Kepková 4, Šmrhová 2 – Farářová 7, Konečná 5, Baumbachová 3.

Rozhodčí: Lukáš Veselý – Jan Zelenka.

Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3.

Vyloučení: 8:5.

Diváci: 106.

Plzeň celý první poločas trápilo velké množství technických chyb, ale Ostravanky se nedostaly do výraznějšího vedení zejména kvůli skvělým zákrokům brankářky Karin Řezáčové. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, ani jeden tým však nedokázal odskočit. Podařilo se to až v závěru poločasu domácím hráčkám, které šly do vedení 14:11, ale Poruba se dvěma góly v řadě vrátila zpátky do kontaktu.

Sokol hrál v úvodu druhé půle dvojnásobnou přesilovku, Západočešky však zvládly oslabení parádně. Veronika Galušková nejprve uspěla se štěstím tečovanou ranou z dálky a poté skórovala z brejku Pavlína Kepková. Poruba se přesto držela v těsném kontaktu, ovšem znovu ji zradila početní výhoda. Tu prohrála po trefách dvanáctigólové kanonýrky Galuškové 0:2, už v plném počtu přidaly domácí házenkářky další dvě trefy a v 54. minutě rázem vedly 25:19. Plzeň si náskok v klidu pohlídala a zapsala druhé vítězství v probíhající sezoně.

Michalovce nastřílely pouze dvacet gólů. Na výhru to však stačilo

IUVENTA MICHALOVCE – HC DAC DUNAJSKÁ STREDA 20:19 (10:9) | 24.9.2022

Nejvíce branek: Kompaniiets 6, Štefaníková 4, Popovcová 3 – Juhos 7, Rajnohová 5, Sári 2.

Rozhodčí: Andrej Budzák – Michal Zahradník.

Sedmimetrové hody: 6/3 – 5/2.

Vyloučení: 7:3.

Diváci: -.

Šaľa si poradila s Olomoucí a míří na druhé místo!

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – DHK ZORA OLOMOUC 31:25 (17:11) | 24.9.2022

Nejvíce branek: Matušincová 5, Ušiaková 4, Vargová 3 – Smějová 4, Machačová 4, Kuxová 4.

Rozhodčí: Matej Adamkovič – Samuel Švarc .

Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4.

Vyloučení: 5:1.

Týmy do zápasu vstupovaly v odlišném rozpoložení. Zatímco Slovenky v lize ještě neprohrály, Hanačky podlehly v úvodních dvou duelech a až ve třetím kole proti Porubě zaznamenaly vítězství. Střetnutí začalo neproměněnou sedmičkou Šaľy, po které se do vedení dostala Olomouc. Slovenky ale o něco později dokázaly skórovat třikrát v řadě a vedení překlopily na svou stranu. Do konce poločasu navýšily náskok na šest branek.

Ze začátku druhé půle se Olomouci dařilo snižovat soupeřovo vedení, když odpověděla dvěma góly v řadě. Závěr zápasu se ale opět patřil Šaľe, která tak nakonec vyhrála 31:25 a připsala si již počtvrté dva body. Společně s Mostem už tak zůstává posledním zatím neporaženým družstvem soutěže.

Duel mezi Zlínem a Stupavou nenašel vítěze. Oba týmy zapsaly po bodu

HANDBALL PSG ZLÍN - HC TATRAN STUPAVA 28:28 (17:15) | 25. 9. 2022

Nejvíce branek: Daňková 5, Ševčíková 5, Karlíková 4 – Bahorecová 11, Holešová 5, Kovácsová 4.

Rozhodčí: Pavel Pluhař - Tomáš Suchánek.

Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2.

Vyloučení: 4:7.

Diváci: 128.

V prvním poločase měli diváci šanci vidět velmi atraktivní házenou. Skóre bylo vyrovnané až do samotného závěru první půle, kdy si Stupava vypracovala dvougólový náskok. To ale nebylo vše. Zlín zaznamenal sérii pěti gólů v řadě a zcela otočil vývoj. Do šaten se tak šlo s dvougólovým vedením domácích.

Vedení Zlínu však dlouho nevydrželo. Stupava se ho ujmula a ve 42. minutě vedla dokonce o čtyři góly. Skvěle hrála zejména Paulína Bahorecová, která v zápase dala úctyhodných jedenáct gólů. Závěr utkání však zase patřil Zlínu. Ten zaznamenal od 55. minuty čtyři góly v řadě a vyrovnal. Poslední akcí mohly domácí hráčky o své výhře dokonce rozhodnout, to se však již nepodařilo, a zápas tak skončil remízou.