Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Souhrn: Druhé kolo žákovské ligy přineslo Ledči šest bodů

28/01/2022 | mládež, soutěže
V letošním ročníku Žákovské ligy má náš kraj zastoupení v podobě čtyř družstev. Přímé postupující Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - žákyně a TJ Sokol Nové Veselí - žáci, doplnili přes kvalifikační turnaje družstva starších žáků Jiskra Havlíčkův Brod a TJ Sokol Velké Meziříčí. V pravidelném souhrnu kola vždy přineseme hodnocení turnajů jednotlivých družstev.

Ledeč nejúspěšnějším týmem druhého kola

V sobotu 15. ledna se družstvo starších žákyň z Ledče nad Sázavou, za přispění třech posil z Havlíčkova Brodu, zúčastnilo v Lázních Kynžvart turnaje druhého kola Žákovské ligy.  V prvním utkání jsme změřily své síly s moravským soupeřem Sokolem Karviná. Utkání se od počátku vyvíjelo velmi vyrovnaně. Tento stav vydržel do 10 minuty, kdy se podařilo našim holkám odskočit o čtyři branky. Tento rozdíl se do konce prvního poločasu navýšil na celkových osm branek. V podobném duchu probíhal i druhý poločas, na jehož konci na ukazateli skóre svítil výsledek 24:12 pro hráčky z Ledče. Ve druhém utkání jsme se střetly se silným soupeřem z Vršovic.

Po neutuchajícím boji a velmi bojovném výkonu jsme Sokol Vršovice přemohly o dvě branky s konečným skóre 17:15. Průběh třetího utkání byl podobný duelu s Karvinou. Velmi vyrovnaný výkon obou družstev, a to až do konce prvního poločasu. V druhém jsme opět zavelely k útoku a celé utkání dovedly do vítězného konce se skóre 17:8. V posledním utkání turnaje se nám postavil dosud neporažený soupeř z Plzně.  Celé utkání jsme vedli rozdílem 2 až 3 branek, ale bohužel jsme si v posledních pěti minutách zápasu "vybraly" slabší chvilku. Soupeř naše vedení dokázal smazat a do poslední půl minuty utkání jsme vstupovali za nerozhodného stavu. Následoval velmi tvrdý boj o každý balón, který vyústil ve finální střelu soupeře, která v poslední sekundě zápasu bohužel rozhodla o vítězství VŠ Plzeň. Tento zápas nás obohatil o mnoho zkušeností a věřím, které se budeme do budoucna snažit přetavit do ještě lepších výsledků.

“Z pohledu trenéra mohu holky jen a jen chválit. Bojovnost, chuť a nasazení s kterým hráčky nastupovaly do každého utkání byly opravdu úctyhodné. Velmi rychle se do týmu zapracovaly i posily z Havlíčkova Brodu, což vedlo ke kompaktnímu hernímu projevu celého týmu. Všem hráčkám právem patří mé poděkování za celkový zisk 6 bodu z 8 možných. Pevně věřím, že se nám bude minimálně takto dařit i v dalších kolech Žákovské ligy a budeme tím důstojně reprezentovat náš kraj Vysočina. “

Házené zdar!!!

Honza Pešek

Trenér starších žákyň

TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – oddíl házené

Starší žáci Velkého Meziříčí ve druhém kole úspěšní napůl

Ve druhém kole celostátní Žákovské ligy jsme zajížděli do „Bublina arény“ v Telnici. Za soupeře jsme tentokrát měli HBC Olomouc, SKKP Handball Brno, Sokol Telnice a Liberec Handball.

Prvního soupeře z Olomouce jsme jasně přehráli 30:15. Ve druhém těžkém zápase proti SKKP Brno jsme v první desetiminutovce tahali za kratší konec. Kluci ukázali bojovnost a po zlepšeném výkonu v druhé půli jsme nakonec zvítězili 24:19. Ve třetím utkání proti aktuálně nejlepšímu celku celé Žákovské ligy, domácí Telnici,  jsme nastoupili v plném nasazení. První půle byla velice vyrovnaná a dvoubranková poločasová ztráta nám stále dávala naději na bodový zisk. Avšak špatný vstup do druhé půle pro nás znamenal konec nadějí na pěkný výsledek. Prvních šest minut jsme prohráli rozdílem šesti branek. Po oddechovém čase se naše hra sice opět stabilizovala, ale soupeř si vypracovaný náskok držel až do konce, a tak jsme prohráli pro nás trochu krutým výsledkem 29:21. V posledním čtvrtém utkání jsme nastoupili proti Liberci, ve kterém jsme byli mírným favoritem. Bohužel kluci k zápasu přistoupili laxně a bez stoprocentní koncentrace. První desetiminutovku jsme tím pádem prohráli 2:9. Následná stíhací jízda vyvrcholila 2 minuty před koncem, kdy jsme dotáhli na dvoubrankový rozdíl. Bohužel následné ztráty i neproměněná sedmička nakonec znamenaly prohru 20:25.

“Musíme konstatovat, že z tohoto turnaje jsme si asi více bodů dovézt nezasloužili. Kluky hodně srazila prohra s Telnicí a v posledním utkání již nebyla síla zvednout hlavu. Škoda. I přesto je potřeba klukům poděkovat za předvedený výkon. Po odehraných 2 turnajích se nyní nacházíme se ziskem 8 bodů na pěkném 12. místě (z pětadvaceti účastníků) v celonárodní Žákovské lize, což je určitě perfekní vizitka našeho oddílu!” hodnotí turnaj trenér Kavka.

Havlíčkův Brod: V Hostivicích dominovali brankáři

V sobotu 22. 1. tým starších žáků, posílen o 3 kluky z Ledče, odehrál 2. kolo Žákovské ligy v Hostivicích (pořadatel turnaje Chodov). Už podle obsazení nás čekal velice kvalitní a složitý turnaj. Kluci mají ale rádi výzvy a na turnaj se moc těšili, my jsme zase byli zvědaví, jak obstojíme v konkurenci s Duklou Praha, Ostravou, Frýdkem Místkem a Chodovem.

Hned první zápas nás čekala Dukla. Vstup do utkání se nám povedl a v 9. minutě jsme vedli 6:4. Následovala sedmiminutová pasáž, kdy jsme nedali branku, neproměňovali jsme vyložené příležitosti (nedali jsme 7m hod) a soupeř utkání otočil na 6:10. Do poločasu jsme stihli korigovat na nadějných 8:10. Druhý poločas jsme začali velkým množstvím technických chyb, které soupeř potrestal a odskočil na 8:15. Následně jsme šli do velkého rizika a z naší 1-2-3 obrany jsme přešli do aktivní 3-3 obrany. Kluci makali, soupeři nedali nic zadarmo a bojovali do poslední chvíle. Poslední 2 minuty jsme přešli do osobní obrany, povedlo se nám vybojovat spousty míčů, ale selhali jsme v koncovce. Na lepší výsledek než 16:21 to nestačilo. Proti Dukle jsme odehráli prozatím nejlepší zápas v sezoně.

Druhý zápas jsme odehráli s Ostravou. Proti agresivní obraně soupeře jsme se dlouho nedokázali prosadit. Když už jsme se dostali do vyložené příležitosti, naše střely končily na výborném brankáři soupeře anebo na tyči. V 6. minutě jsme prohrávali 1:7. Vůbec nám nefungovala 1-2-3 obrana, kluci odmítali podstupovat osobní souboje a tím, že se nedařilo v útoku byly odevzdaní. Obranu jsme změnili na 1-5 a od té doby jsme se soupeřem hráli vyrovnané utkání až do samého závěru. Ve 13. minutě druhého poločasu jsme se dostali na rozdíl 3 branek. Opět jsme selhali v koncovce (nedali 2*7m hody) a zápas jsme prohráli 14:20.

Proti Frýdku jsme odehráli nejhorší utkání. Opět jsme ze soupeřova brankáře udělali hvězdu a těžko se nám prosazovalo proti 0-6 obraně soupeře. Ve 4. minutě jsme prohrávali 0:4. Do 9. minuty jsme stav vyrovnali na 4:4. Potom nastal totální herní kolaps celého našeho týmu a do poločasu jsme prohrávali 4:12. O půli jsme kluky uklidnili a namotivovali jsme je alespoň k výhře poločasu. Druhý poločas byl z naší strany kvalitnější a bojovnější. Na lepší výsledek než 20:14 to nestačilo.

Pokud jsme nechtěli domů odjet bez bodu, museli jsme porazit Chodov. Do zápasu nastoupil úplně jiný tým než předchozí 2 zápasy a po výborném prvním poločase 14:3 jsme si zápas pohlídali a zápas dohráli na konečných 22:11. Opět musím ocenit především výborný výkon soupeřova brankáře.

Turnaj hodnotím pozitivně za strany bojovnosti a bojování do poslední vteřiny každého zápasu. Tento turnaj byl ozdobou výkonu všech brankářů. Nikdy jsme ještě nezažili tak kvalitní a vyrovnané výkony všech brankářů. Neproměňování šancí a následná ztráta koncentrace a důslednosti v obraně vedla k tomu, že jsme získali pouze 2 body. Kluci z Ledče náš tým dobře posílili, a až se sehrajeme jako jeden tým, náš výkon bude ještě kvalitnější. Jsem rád, že až na zápas s Ostravou fungovala naše aktivní obrana, ze které jsme byli schopni přepínat do 1-5 nebo naopak do 3-3 dle potřeby. Po dvou turnajích máme 3 body, pokud výkon s Duklou předvedeme ve všech zápasech 3. kola ŽL (které pořádáme my), věřím, že naše bodové konto značně rozšíříme.

Petr Fišer - trenér starších žáků

Na Nové Veselí čekali jenom tři utkání

V neděli jsme se zúčastnili 2. kola Žákovské ligy v Jičíně. Turnaje se zúčastnila družstva TJ Sokol Nové Veselí, C.S.Cargo HBC Jičín, KH Kopřivnice a HC Zubří. Družstvo Lions Hostivice se z důvodu karantény nezúčastnilo.

TJ Sokol Nové Veselí – HC Zubří ​​17 : 19 (10 : 12)

V tomto zápase jsme v prvním poločase udělali hodně zbytečných technických chyb a nedokázali jsme ubránit soupeřovu urostlou pravou spojku, která nám v prvním poločase dala 7 branek. Ve druhém poločase jsme dotahovali náskok soupeře a půl minuty před koncem jsme snížili na rozdíl jedné branky. Při osobní obraně jsme se však dostali 5 vteřin před koncem branku.

TJ Sokol Nové Veselí – C.S.Cargo HBC Jičín ​19 : 23 (9 : 13)

V tomto zápase jsme v prvním poločase hráli bojácně jak v obraně tak v útoku. Ve druhém poločase se naše hra zlepšil a byli jsme vyrovnaným soupeřem.

TJ Sokol Nové Veselí – KH Kopřivnice  ​​16 : 15 (8 : 9)

Po krátké přestávce jsme nastoupili k poslednímu zápasu. V prvním poločase soupeř už vedl o tři branky.

Zlepšeným výkonem ke konci poločasu a na začátku druhého poločasu jsme utkání zvrátili ve svůj prospěch.

V dramatické koncovce jsme vítězství ubránili.