Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Třetí kolo MOL Ligy: První body pro Iuventu a Olomouc, Slavia je na špici ligy

17/09/2022 | soutěže
Třetí kolo ženské MOL Ligy je už kompletně za námi. Nabídlo zajímavé i očekávané výsledky. Kynžvart rozstřílel Zlín jednačtyřiceti góly. Bronzová Olomouc konečně získala první body díky vítězství nad Porubou, stejně tak Michalovce, které uspěly ve slovenském souboji se Stupavou. Slavia vyhrála i třetí utkání a posunula se na nejvyšší místo v ligové tabulce.

Kynžvart ve druhém poločase potvrdil proti Zlínu roli favorita

HÁZENÁ KYNŽVART – HANDBALL PSG ZLÍN 41:29 (17:16) | 17.9.2022

Nejvíce branek: Patrnčiáková 9, Božović 9, Tesařová 6 – Daňková 9, Ševčíková 5, Karlíková 3.

Rozhodčí: Filip Barták – Karel Hladký.

Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/6.

Vyloučení: 4:5

ČK: D. Šimková (ZLN).

Diváci: 200.

Od úvodních minut bylo patrné, že zápas nabídne vyšší počet branek. Hrála se rychlá házená z obou stran, týmy se dlouho přetahovaly o vedení. Svěřenkyně Jiřího Mičoly se opíraly především o šestibrankovou Michaelu Daňkovou, které se během prvního poločasu podařilo skórovat hned šestkrát, domácí házenkářky svůj gólový zápis rozdělily mezi více hráček. Kynžvart šel do kabin s nejtěsnějším možným náskokem, vedl 17:16.

Start druhé půle se proměnil ve střelnici. Během třinácti minut padlo 21 branek, obrany skoro neexistovaly, gólmanky tahaly jeden míč ze sítě za druhým. Právě v té chvíli byl rozdíl ve skóre pouze dvougólový, ovšem pak už se strhla lavina domácích tref a kynžvartský náskok začal narůstat. Velikou zásluhu na tom měly Annamaria Patrnčiaková s Marijou Božovićovou, které duel zakončily s devíti přesnými zásahy. V úplném závěru se zlínské házenkářky nedokázaly vracet s rychlými protiútoky soupeřek, na hostující branku se valila jedna akce za druhou. Konečný rozdíl se nakonec zastavil na dvanácti brankách, 41:29 pro Kynžvart.

Peter Sabadka, trenér Kynžvartu: „V prvním poločase absolutně nezodpovědný, nekoncentrovaný výkon v obraně, velké individuální chyby, ale také i v nedodržení obranného systému, což jsme v poločase jasně deklarovali v šatně. Potěšil mě vstup do druhého poločasu, v obranné fázi už jsme vycházeli, dařila se nám hra na postavený útok. Nakonec jsme jednoznačně dominovali. Pro nás je to velká škola v tom, že si nemůžeme dovolit žádné podcenění, ležérnost nebo nekoncentrovanost, to by nás po výborném výkonu v Michalovcích nemělo vůbec zlobit. Proto jsem byl trochu naštvaný. Tvrdě jsem na hráčkách bazíroval, aby hrály to, na co jsme se celý týden připravovali. Po druhém poločase přišlo velké zlepšení, děvčata chci pochválit. I soupeř ze Zlína hrál nebojácně, přeji mu šťastnou cestu, působil velmi dobrým dojmem.“

Jiří Mičola, trenér Zlína: „V tomto zápase se dokázalo, že házená se hraje šedesát minut. Čtyřicet minut jsme byli vyrovnaným soupeřem, za to jsem hráčkám poděkoval, ale nakonec jsme bohužel úplně odpadli. Kynžvart je na daleko vyšší kondiční a silové úrovni. Vidíme, co máme do budoucna napravovat. To, co mi nejvíc na tomto utkání vadí, je obdržený čtyřicátý první gól, to už jsme se ani nechtěli vracet zpátky do obrany. Dostali jsme hodně branek, výsledek je hodně krutý, ale zase nám to ukázalo některé věci. Osobně s hráčkami pracuji teprve krátkou dobu. Jsem rád za prvních čtyřicet minut, pak se bohužel projevil rozdíl kvality.“

Zora se vypořádala s Porubou a slaví první body

DHK ZORA OLOMOUC – DHC SOKOL PORUBA 31:28 (15:12) | 17.9.2022

Nejvíce branek: Kuxová 5, Machačová 5, Fryčáková 4 – Farářová 12, Mrózková 5, Salašová 3.

Rozhodčí: Kateřina Brzósková – Marta Sovová.

Sedmimetrové hody: 3/1 – 6/6.

Diváci: 180.

Utkání započala lépe Poruba, ale Zora si v páté minutě vzala vedení na svou stranu a od té doby už ho soupeřkám nepustila. Hanačky postupně náskok zvyšovaly, ve 28. minutě už čítal pět branek, ale Ostravanky ho ještě do hvizdu stáhly na hratelné tři.

Druhá třicetiminutovka už ale od začátku patřila Olomouci. Ta znovu navýšila náskok, který byl chvílemi dokonce šestigólový. Soupeř ho sice stahoval, přiblížit se ale nedokázal. V 56. minutě už to za stavu 31:26 vypadalo na jasnou záležitost. Poruba ale dokázala vstřelit tři branky v řadě a závěr ještě zdramatizovala. Velmi se dařilo porubské Anežce Farářové, která v průběhu střetnutí zaznamenala 12 branek. Utkání dopadlo výsledkem 31:28, a Zora tak zaznamenala své první letošní body.

Libor Malínek, trenér Olomouce: „S výhrou jsme spokojeni. Byly to zasloužené, hlavně povinné body. Potřebovali jsme po těch porážkách zabrat. Naštěstí se dařilo v útočné fázi, kdy jsme se do šancí dostávali celkem lehce, ale myslím, že výsledný stav mohl být daleko větším rozdílem. Neproměnili jsme některé vyložené šance, což nás provázelo už i v minulém utkání. Na tom budeme muset hodně zapracovat, ale zaslouženě jsme body nechali doma.“

Jaroslav Hudeček, trenér Poruby: „Gratuluji domácím k vítězství, myslím si, že bylo zasloužené. Jsem překvapen, protože domácí oproti loňsku oslabili svou sestavu, přesto hrají rychlou a dynamickou házenou, se změnou míst, vynikající hrou jeden na jednoho. Mnohdy jsme měli problémy v obranné fázi. Obrana byla podle mě rozhodující faktor, mrzely i některé spálené šance a zbytečné hloupé technické chyby. Z utkání odcházím s vynikajícím pocitem, protože to byla velice dynamická házená, která se musela divákům líbit.“

Slavia vyhrála potřetí v řadě a jde na čelo ligy

DHC SLAVIA PRAHA – SOKOL PÍSEK 33:23 (17:10) | 17.9.2022

Nejvíce branek: Vostárková 8, Franková 3, Motejlová 3, Doležalová 3, Švihnosová 3 – Korešová 11, Stellnerová 7, Velková 3.

Rozhodčí: Mojmír Valášek – Jaroslav Vychodil.

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/6.

Vyloučení: 4:2

Diváci: 327.

Slavia vstupovala do zápasu v roli neporaženého, Písek s poloviční úspěšností. Začátek utkání byl otevřený a v sedmé minutě ještě stále svítilo na tabuli nerozhodné skóre 3:3. Kolem desáté minuty se ale Slavia začala osamostatňovat a postupně si vytvářela náskok. Ten do pauzy natáhla až na sedm branek.

Do druhé půle měly Pražanky lepší vstup a manko Jihočeškám ještě prohloubily. Následně se začaly týmy ve skórování pravidelně střídat. Hostujícím házenkářkám se nedařilo zastavit útok soupeřek dobrým zákrokem či odebráním míče. Náskok se proto neztenčoval. V posledních třech minutách Slavia přidala další tři góly a nastavila konečný rozdíl mezi týmy na deset branek. Se šesti body se vyšplhala na čelo ligy, kde je před Mostem i Šaľou, které sice mají shodně bodů, ale horší skóre.