Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Souhrn 4. kolo ŽL: Velké Meziříčí neporaženo

31/03/2022 | mládež, soutěže
Po krátké čtrnáctidenní pauze pokračovala dalšími zápasy Žákovská liga chlapců a dívek. Veškeré zástupce Vysočiny čekalo cestování do hal soupeřů. Jednoznačně nejúspěšnějším týmem čtvrtého kola je TJ Sokol Velké Meziříčí, který v kopřivnické hale nepoznal hořkost porážky a dovezl plný počet osmi bodů. Dal tak jasně najevo, že výsledky z posledního kola byly náhodou a rychle na ně zapomněl. Napůl úspěšní v tomto kole bylo družstvo havlíčkobrodské Jiskry, které ze sportovní haly v Litovli (pořadatel Centrum Haná) dovezlo čtyři body za dvě výhry a dvě porážky. Čtvrté kolo ŽL se pak nevydařilo žákyním z Ledče nad Sázavou, které na turnaji v Žeravicích utrpěly tři porážky a s jednou výhrou odvážely na Vysočinu dva body po výhře nad žákyněmi z Ivančic. Stejně na tom byli také žáci ze Sokola Nového Veselí, kteří se stejným poměrem tří porážek a jedné výhry odváželi z Brna dva body za výhru nad domácím družstvem.

Žáci Velkého Meziříčí si spravili chuť

V neděli 13. března 2022 se v Kopřivnici sehrálo čtvrté kolo Žákovské ligy starších žáků. Naše družstvo se postupně utkalo s týmy Kopřivnice, Jiskrou Třeboň, Úvaly u Prahy a Praha Chodov. První zápas jsme odehráli se silným soupeřem, který se nacházel o šest míst v tabulce výše, ale naši kluci do utkání nastoupili s velkou bojovností a chutí a po velmi dobrém kolektivním výkonu po posledním hvizdu rozhodčího svítilo na světelné tabuli skóre 19:17 v náš prospěch. Tato vydřená výhra nás nakopla do další fáze turnaje tak, že i v dalších třech těžkých zápasech a vyrovnaných koncovkách slavili zasloužené výhry.

Z Kopřivnice si tak odvážíme osm bodů do tabulky a velký skok v tabulce, když na desáté místo celé Žákovské ligy ztrácíme pouhý jeden bod.

Kluky je potřeba pochválit za obrovskou bojovnost a vůli po vítězství. Všichni předvedli týmový výkon, který podtrhnul svými zákroky v brance výborně chytající Martin Borkovec.

Výsledky:
VM x Kopřivnice 19:17
VM x Třeboň 19:18
VM x Úvaly 19:14
VM x Chodov 16:15

Hráli: Borkovec M., Fiala Š., Trifanov O., Navrátil O., Jaša A., Krejčí A., Sedlák M., Fiala M., Kocourek K., Hradecký F., Smejkal V., Jelínek T., Badalík M.

Trenéři: Navrátil R., Kaštan P., Kavka P.

Havlíčkův Brod dovezl čtyři body a zvedá se tabulkou

13. 3. jsme odehráli další kolo ŽL, tentokrát v Litovli (pořadatel Centrum Haná). Za účelem stmelení party a vyhnutí se brzkému vstávání jsme vyrazili o den dříve. Chtěli jsme navázat na domácí vystoupení a proti soupeřům z Hostivic, Liberce, Litovle a Centra Hané jsme chtěli získat 6 bodů.

Po ranním budíčku ve 4 hodiny, což je mimochodem výborný čas na puštění vysavače, hráči nastoupili proti týmu z Hostivic. Po ospalém úvodu jsme se postupně do zápasu dostali a soupeře jsme porazili 22:17.

Druhý zápas jsme odehráli proti Liberci. Proti soupeři jsme nastoupili výborně a ve 13. minutě jsme vedli 11:3, poločas skončil 14:6. Druhý poločas byl však z naší strany šílený. Hráči čekali, že utkání skončilo o poločase a zápas se už jen dohraje. Liberec začal více bojovat, a byl agresivnější. Zápas jsme sice vyhráli 23:22, ale stál nás hodně sil a druhý poločas dostal hráče hodně dolu.

Jak jsme skončili ve druhém zápase, tak jsme nastoupili proti Litovli. Bez boje a bez dvou hráčů, kteří si odnesli z předchozího zápasu lehké zranění jsme ostudně a odevzdaně prohráli 27:11. Byl to náš nejhorší zápas v celé ŽL, takhle se nemůžeme prezentovat v takové soutěži.

Poslední zápas proti Centru Haná jsme po celý zápas vedli o 2-3 branky. V tomto zápase naopak hráči opět chtěli hrát a bojovat, ale na konci zápasu jim chybělo jak morální, tak i fyzické úsilí. Po boji jsme zápas prohráli 17:16.

Turnaj se nám nepovedl dle našich představ, některé naše opory si vybrali slabší turnaj, naopak se konečně začali prosazovat někteří naši hráči ročníků 2008 (především Ondrouch a Starý). Do dalšího turnaje máme co zlepšovat.

Dva body pro Ledeč nad Sázavou

V neděli 6. 3. družstvo starších žákyň z Ledče nad Sázavou odehrálo další z řady turnajů Žákovské ligy pořádaném oddílem SK Žeravice ve Velké Bystřici u Olomouce.

V prvním utkání nám byl za soupeře tým HK Ivančice. Utkání jsme od prvních minut měly ve své režii, což se promítlo i do konečného výsledku 18:12 pro tým z Ledče. Bohužel v duchu rčení – „první vyhrání z kapsy vyhání“ se jednalo o naše poslední bodové skórování v turnaji.

V druhém utkání jsme podlehly 13:16 hráčkám z DHK ZORA Olomouc. Ještě v sedmé minutě druhého poločasu na ukazateli skóre svítil nerozhodný výsledek 10:10. Bohužel ve zbývajících 8 minutách, které chyběly do konce druhého poločasu, došlo na naší straně k dvojitému vyloučení, což mělo za následek „kolaps“ jak defenzivní, tak i ofenzivní činnosti – vstřelily jsme pouze 3 branky oproti 6 brankám soupeřek. Toto utkání jako celek nás stálo spoustu fyzických sil, které – jak se následně ukázalo – nám chyběly v dalších náročných utkáních. Pozitivem je, že díky takto vypjatým situacím na hřišti získávají hráčky tak potřebné herní zkušenosti.

Třetí utkání jsme se soupeřkami z SK Žeravice ukončily za stavu 13:8 pro domácí družstvo. Opět jsme do 9 minuty druhého poločasu hrály vyrovnané utkání (po první poločase jsme dokonce vedly), ale v posledních 6 minutách nám definitivně došel dech, což se projevilo nevsítěním ani jednoho gólu.

Do poslední „mače“ s FK Hvězda Cheb vstupovaly holky již velmi fyzicky i psychicky vyčerpané. Přesto se nejednalo o jednoznačné utkání. Ještě ve 14 minutě druhého poločasu jsme prohrávali pouze o dvě branky a vypadalo to na obrat – dali jsme čtyři branky po sobě, na což trenér soupeřek chytře reagoval timeoutem, který vedl k přetržení naší gólové „šňůry“ a naopak k vzepětí sil na soupeřově straně. Utkání nakonec skončilo za skóre 11:14 pro tým FK Hvězda Cheb.

Na první pohled by se mohlo jevit, že družstvo z Ledče si na turnaji nevedlo bůh ví jak, ale opak je pravdou, Všechna utkání byla velmi vyrovnaná. Soupeři velmi silní na což ukazuje i jejich průběžné umístění v tabulce ŽL. A když k tomu přidáme i fakt, že kompletní tým odehrál v předchozím dnu velmi náročné utkání za tým ml. dorostenek s následným večerním přesunem na Moravu (celkem měly holky za sebou 500 km), nejsou dosažené výsledky zas tak špatné. Všechny hráčky bez rozdílu bych chtěl ocenit za jejich týmové nasazení, které je provází a provázelo na všech již absolvovaných turnajích. Jen tak dál dámy.

Házené zdar!!!

Honza Pešek

Trenér starších žákyň
TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – oddíl házené

Nové Veselí veze z Brna jednu výhru

V neděli 13. března 2022 jsme se zúčastnili 4. kola Žákovské ligy. Zápasy se hrály v hale KP Brno za účasti družstev TJ Lokomotivy Louny, Lovců Lovosice, TJ Sokola Ostrava a SKKP Hanballu Brno.

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Lokomotiva Louny 12:18 (5:9)

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vedli jsme 3:1. Zbytečnými ztrátami míče jsme soupeře vrátili do zápasu a potom se již začali prosazovat urostlí hráči Loun. Během zápasu jsme udělali mnoho technických chyb a rovněž jsme neproměnili řadu vyložených brankových příležitostí, což nás připravilo o lepší výsledek.

Branky: Novotný Matěj a Sobotka Vít po 3, Bartůněk Dominik 2, Dlouhý Dominik, Klíma Filip, Sobotka Adam a Paul David po 1

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Sokol Ostrava 17:26 (8:12)

Urostlí hráči Ostravy hráli ne příliš líbivou silovou házenou, kdy naše hráče někdy i po krocích přetlačili. Chlapci se s touto hrou nedokázali vyrovnat a zaslouženě jsme prohráli.

Branky: Novotný Matěj 9, Bartůněk Dominik 3, Dlouhý Dominik, Chalupa Jakub, Janáček Vít, Sobotka Tomáš a Sobotka Vít po 1

TJ Sokol Nové Veselí – Lovci Lovosice 16:22 (11:9)

Proti druhému celku soutěže jsme soupeře zaskočili naši kombinační hrou. Hrála se oboustranně hezká házená. Do 27. minuty jsme se soupeřem drželi krok. Potom nám však docházely síly a prohráli jsme.

Branky: Novotný Matěj 6, Bartůněk Dominik 3, Dlouhý Dominik a Sobotka Vít po 2, Janáček Vít, Klíma Filip a Sobotka Adam po 1

TJ Sokol Nové Veselí – SKKP Handball Brno 20:14 (8:8)

V prvním poločase jsme působili unaveným dojmem. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu a i přes řadu neproměněných vyložených brankových příležitostí jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Branky: Bartůněk Dominik 7, Novotný Matěj 6, Dlouhý Dominik 3, Sobotka Vít 2, Chalupa Jakub A Sobotka Tomáš po 1

Za realizační tým: Štohanzl Miroslav – trenér, Špaček Václav – vedoucí družstva, Materna Ladislav – asistent trenér