Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kouzlo brněnské haly opět zafungovalo. Fanoušci byli neuvěritelní, líčí gólman Mrkva

09/03/2023 | reprezentace
Byl jeden z hlavních strůjců vítězství nad silnými Seveřany. Gólman národního týmu Tomáš Mrkva ve vyprodané brněnské hale zářil. Se 44% úspěšností zákroků pomohl k výhře 22:17 nad Islandem a důležitému zisku dvou bodů, které posunuly českou reprezentaci na vrchol kvalifikační skupiny. Ještě ale není o postupu na mistrovství Evropy rozhodnuto. „Odveta bude tvrdá. My ale chce další dva body,“ burcuje česká opora.
Kouzlo brněnské haly opět zafungovalo. Fanoušci byli neuvěritelní, líčí gólman Mrkva

Vyprodáno. Fanoušci v Brně vytvořili senzační kulisu, která hnala svěřence Xaviera Sabateho za vítězstvím. „Chtěl bych poděkovat divákům za to, jaké vytvořili peklo. Atmosféra byla neskutečná, fanoušci byli naším osmým hráčem na palubovce,“ poukazuje na energii ve Vodově aréně brankář Tomáš Mrkva.

„Kouzlo brněnské haly opět zafungovalo. Porazili jsme kvalitní světový tým o pět branek a dostali jsme jen 17 gólů,“ těší parádní výkon národního celku českou oporu. „Ve Vodovce se vždycky hrálo dobře. Budeme si ale muset najít kouzlo haly jinde,“ poukazuje na regule EHF, na základě kterých dostala brněnská hala výjimku, protože nesplňuje určité parametry pro pořádání kvalifikačních utkání.

Foto: Hana Vrbková (Česká házená)

Jedním z hlavních klíčů k výhře 22:17 byla týmová obětavost. „Do zápasu jsme se dostávali postupně, chci vyzdvihnout hru kluků v obraně. Co v ní předváděli, bylo opravdu neskutečné. Podle mě si Islanďané mysleli, že si přijedou pro dva body. Proti nim ale stál tým, který chtěl vyhrát a bojoval jeden za druhého,“ obdivuje výkon spoluhráčů Mrkva, který odvedl na palubovce neskutečnou práci.

V zápase zaznamenal 44% úspěšnost zákroků. „Jsem rád, že se mi dařilo a mohl jsem pomoci klukům,“ říká skromně gólman ve službách bundesligového Kielu.

Předvést se rozhodně bude chtít i v neděli na palubovce v Islandu. „Myslím si, že to bude velice tvrdá odveta. My ale chceme další dva body,“ burcuje před zápasem Mrkva.

Foto + foto TOP: Hana Vrbková (Česká házená)