Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Na lednovém EURU povede reprezentanty trenér Rastislav Trtík

24/06/2021
Česká reprezentace mužů nastoupí v lednu na EHF EURO 2022 v Bratislavě pod vedením trenéra Rastislava Trtíka. Vedení Českého svazu házené se se zkušeným trenérem dohodlo na prodloužení smlouvy do konce ledna 2022.
Na lednovém EURU povede reprezentanty trenér Rastislav Trtík

 

„Poté, co se v lednu neodjelo na MS, se vytvořil prakticky nový mladý tým. Málokdo věděl, co od toho očekávat a navíc měl tým před sebou neuvěřitelně náročný program. Hráči hráli dva kvalifikační bloky, v každém z nich tři zápasy v pěti dnech s náročnými přelety. A zvládli to perfektně. Ta házená se mi ohromně líbila, hráli možná nejlepší házenou za poslední dva roky. Práci, kterou odvedl Rastislav Trtík, proto hodnotím velmi vysoko. Na hráčích byla vidět chuť a energie a i proto jsme se rozhodli, že trenérem reprezentace bude do konce ledna nadále Rastislav Trtík,“ řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci prezident ČSH Ondřej Zdráhala.

 

Celý záznam tiskové konference ČSH ze dne 24. června 2021 najdete zde.

 

O prodloužení spolupráce uvažovala nově zvolená exekutiva hned na jaře ještě v průběhu kvalifikace. „Plán, že pokud postoupíme, bude trenér Trtík pokračovat, jsme projednávali již v průběhu kvalifikace,“ zmínil Zdráhala s tím, že o dalším vedení reprezentace po tomto období Exekutiva jedná již nyní i s dalšími trenéry: „V současné době je jasné, že trenér Trtík povede národní tým do konce ledna, a potom se uvidí. Máme dlouhodobou vizi. Chtěli bychom pak navázat koncepčně, aby mužská složka byla propojená s juniorskými reprezentacemi. Už teď jsme v kontaktu s některými trenéry, abychom tu vizi dokázali naplnit.“

Již na jaře po úspěšné kvalifikaci trenér Trtík přiznal, že v případě zájmu ze strany vedení Českého svazu házené bude připraven tým na EURU vést. „Nemám problém sundat boty z hřebíku, obout si je jako teď a jet s týmem na Euro. Je tu dobrá chemie, dobrý vztah mezi hráči, spousta talentovaných házenkářů. Perspektivně je to dobře našlápnuté,“ řekl Trtík v květnu a k samotnému EURU dodal: „Udělalo by mi to obrovskou radost i proto, že jsem se narodil na Slovensku, začínal jsem tam. Je to pocta pro každého trenéra, když může kormidlovat vlajkovou loď na evropském šampionátu. Mrzelo by mě, kdybych skončil, bylo by mi to líto. Ale rozchodil bych to, uměl bych s tím žít. Ale hrozně by mě potěšilo, kdyby to rozhodnutí padlo, že vše zůstává. Myslím, že i realizační tým je momentálně poskládaný úplně skvěle.“

 

Komentář trenéra Trtíka přineseme v následujících dnech.