Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Výběr talentované mládeže v kategorii chlapců má za sebou první přípravný turnaj v Brně

03/01/2022 | mládež, ostatní/různé
Obě družstva výběru talentované mládeže pomalu získávají svojí finální podobu, v níž se představí na Olympiádě dětí a mládeže, která bude pořádána Olomouckým krajem v červnu 2022. Tým chlapců ročníku převážně 2007 stihl koncem roku 2021 přátelský turnaj v Brně pořádaný Jihomoravským krajem. Kluci mohli poměřit síly s kvalitními družstvy a získat nové zkušenosti nejen do dalšího dění výběrů, ale také do klubového působení.
Výběr talentované mládeže v kategorii chlapců má za sebou první přípravný turnaj v Brně

V úterý 14. prosince 2021 se uskutečnil přípravný turnaj výběrů talentované mládeže, který byl pořádaný již zmiňovaným Jihomoravským krajem. Turnaj nabídl kvalitní střetnutí čtyř družstev v kategorii chlapců (Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj a kraj Praha). Náš výběr odjel v počtu osmnácti hráčů z pěti klubů v našem kraji. ODM 2022 je skvělou sportovní událostí, která tento ročník čeká, pro trenérský tým KT to však není hlavní cíl práce s mládeží. Hlavním cílem je připravit hráče a hráčky na přechod do vyšších kategorií a rozvíjet co nejlépe jejich házenkářské schopnosti či dovednosti a v neposlední řadě jim pomoci získat co nejvíce nových zkušeností. Zkrátka je co nejlépe připravit do jejich dalšího házenkářského působení na předpokládané nejvyšší úrovni.

Na turnaji v Brně tým odehrál dvě kvalitní utkání, kdy se jako první střetnul s domácím výběrem Jihomoravského kraje, v tomto zápase byli kluci zřejmě ještě hlavou v autobuse a na hřišti se rozkoukávali poměrně dlouho, hra jim neseděla a nedokázali se na hřišti společně najít. V druhém poločase se jejich výkon rapidně změnit, ale ani to na náskok domácího družstva nestačilo a utkání skončilo pro výběr OLK porážkou. Po tomto utkání trenéři rozdali jasné pokyny a dali si s hráči jednoduché cíle, probrali chyby ve hře a udělali malé změny v sestavách, které se potkávaly na hřišti. Proti výběru kraje Praha to bylo už úplně jiné utkání, které mělo náboj a nasazení jak jednotlivců, tak celého týmu. Díky zlepšené hře se podařila klukům uhrát skvělá finální remíza. Všichni nominovaní hráči ukázali, že minimálně do širšího kádru výběru talentované mládeže patří a chtějí na sobě dále pracovat.

Na turnaj celý tým neodjel pro famózní výsledky, ale pro první prověrku v tomto složení. Utkání ukázala plno věcí, na nichž je potřeba pracovat a hráči se společně musí hlavně pořádně sehrát. Trenérský tým tedy má tu správnou zpětnou vazbu a bude pokračovat v pravidelných tréninkových kempech. V širší nominaci výběru chlapců je v našem kraji celkem 25 hráčů a při další příležitosti dostanou šanci také ostatní. Za skvělou možnost takového poměření herních kvalit bychom chtěli poděkovat za tým KT OLKSH dvojici KT a KM Jihomoravského kraje. Budeme se snažit jít podobnou cestou a takový turnaj uspořádat také pod naším vedením.

Nominovaní hráči na turnaji:

Lukáš Vymazal (HBC Olomouc), Jan Trnavský (HBC Olomouc), František Parlagi (Tatran Litovel), Štěpán Stejskal (Tatran Litovel), Martin Čunderle (Tatran Litovel), David Papajík (Tatran Litovel), Martin Valouch (Tatran Litovel), Tomáš Vašíček (Tatran Litovel), Jakub Zbořil (SK Žeravice), Ondřej Zbořil (SK Žeravice), Tomáš Zaoral (SK Žeravice), Jaroslav Soukup (SK Žeravice), Bolek Chaloupka (Házená Velká Bystřice), Max Hloušek (Házená Velká Bystřice), Tomáš Jurík (TJ Sokol Centrum Haná), Jan Faltýnek (TJ Sokol Centrum Haná), Pavel Kamaryt (TJ Sokol Centrum Haná), Tomáš Hloušek (TJ Sokol Centrum Haná).

Trenéři: Klára Sovová (KT OLKSH) Pavel Rajtr (KM OLKSH)