Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

První body MOL ligy v roce 2021 brali Černí Andělé a Olomoučanky, v neděli Poruba porazila Zlín

09/01/2021
Házenkářky Slavie Praha podlehly v předehrávce 15. kola MOL ligy doma vedoucímu celku soutěže Baníku Most 26:28, když o poločase vedly 13:12. Jednoznačný byl naopak zápas v Olomouci, který vyhrály Hanačky nad Hodonínem vysoko 38:26 a v němž střelecky koncertovaly Kašpárková a Cygan.
První body MOL ligy v roce 2021 brali Černí Andělé a Olomoučanky, v neděli Poruba porazila Zlín

 

Slavia Praha – Baník Most 26:28 (13:12) - statistiky

Přestože slávistky do duelu s tradičními rivalkami nevstupovaly jako favoritky, nejenže s nimi držely krok, ale také se opakovaně dostaly do vedení. Nejen náhodného, ale také dlouhodobého a několikabrankového.

O vítězství severočeského celku rozhodlo osm minut druhého poločasu, kdy svěřenkyně trenéra Františka Urbana ztratily náskok a soupeřky získaly pětibrankovou výhodu. Nejlepší střelkyní pražského celku se stala Magdalena Svobodová Svobodová se sedmi góly, mezi Mostečankami byla nejproduktivnější šestibranková Šustková.

 

 

„O výsledku utkání rozhodlo několik minut druhého poločasu, kdy jsme neproměnili gólové šance a soupeřky toho využily, když zužitkovaly své zkušenosti. Je to škoda. Tuším, že jsme neměli přesilovku skoro vůbec, až v úplném samotném konci zápasu na pár sekund. V prvním poločase jsme měli silný časový úsek, který jsme neprohráli, kdy nás podržela brankářka Pavlína Michalská,“ popisoval průběh zápasu trenéra Slavie Praha František Urban, který i přes prohru své svěřenkyně pochválil: „I když jsme prohráli, tak jsem spokojený, protože děvčata na hřiště přenesla to, co jsme celý týden trénovali. Myslím, že podali jeden z nejlepších kolektivních výkonů od mého příchodu. Potěšilo mě, že jsme se Mostu nezalekli. Vletěli jsme na ně a hráli bez stresu a strachu. Zápasem žila celá lavička. I hráčky, které se nedostaly na hřiště, povzbuzovaly ty, co hrály. Ukázali jsme skutečný týmový duch. Ano, tak to někdy bývá. Přestože jsme podali dobrý výkon, tak soupeř byl lepší a vyhrál. Obrana byla zdravě agresivní, v útoky jsme byli v pohybu, takže téměř není co vytknout, protože to, co jsme trénovali, se přeneslo na hřiště. Tento zápas nám ukázal, jaké jsou naše možnosti a jak skutečně umíme hrát. Děvčata si ověřila, že se dá hrát s každým a pokud podají koncentrovaný výkon, dodrží taktiku, tak můžeme porazit kohokoliv.“

 

DHK Zora Olomouc – HK Hodonín 38:26 (18:14) – statistiky

Od úvodních minut tahaly Olomoučanky za delší konec, už po deseti minutách hry vedly o tři branky a Hodonín bral poprvé oddechový čas. Hra se pak trochu vyrovnala a náskok Olomouce nenarůstal, znovu vedení zvedly domácí až ve 25. minutě, kdy Trumpešová zvyšovala na 17:12 a o poločase to bylo o čtyři branky.

Druhý poločas pak byl už jasně v režii Olomouce, Hodonín se ještě přibližně do 45. minuty držel, pak už ale Olomouc šla jasně za vítězstvím. Ve 47. minutě to bylo už o osm gólů, devět minut před koncem o deset a nakonec oba týmy dělilo při závěrečném hvizdu celých dvanáct gólů a to i přesto, že v dresu Hodonína nastřílela skvělých dvanáct branek Klaudia Cygan.

"Pětačtyřicet minut jsme byli Olomouci vyrovnaným soupeřem, drželi jsme lajnu, měli jsme slušné výkony brankářek. Potom zaúřadovala nejsilnější zbraň Zory - rychlý útok, a na to už jsme neměli síly, poněvadž rozdíl v lavičce přeci jen byl. Blahopřeji týmu Olomouci k vítězství," hodnotil utkání trenér Hodonína Antonín Střelec.

 

DHC Sokol Poruba - Handball PSG Zlín 29:23 (12:13) - statistiky

Vyrovnaný úvodní poločas se odehrál v neděli mezi tým Poruby a Zlína. V úvodu vedly domácí, pak po většinu první půle ale Zlín, deset minut před přestávkou dokonce o čtyři branky 11:7. Do poločasu ale Poruba manko stáhla a při nástupu do druhé půle ztrácela jen gól. Vedení se pak překlopilo na stranu domácích, které rychle odskočily do čtyřgólového vedení. Zlínu se nedařilo manko zkorigovat, Poruba si odstup udržovala a v závěru ještě mírně navýšila. Utkání skončilo šestibrankovým vítězstvím Poruby nad Zlínem 29:23.

„K soutěžnímu utkání jsme nastoupili opět až po dvaceti dnech. Celou první půli jsme se s tímto nedokázali srovnat. Zbytečná nervozita, málo bojovnosti a technické chyby, to byl obraz naší hry ve 20 minutách úvodní části. A Zlín toho dokázal šikovně využívat. Byli jsme prostě většinu této části hry zbytečně pod tlakem a o krok pozadu. O přestávce proto v šatně výrazně zabouřilo," hodnotil úvod zápasu trenér Poruby Ivo Vávra. Po přestávce to bylo pro Porubu o poznání lepší: "Druhý poločas byl už z naší strany výrazně lepší jak v obranné, tak v útočné fázi. Po delší odmlce se do sestavy vrátila Lenka Roháčková a měla velkou zásluhu na obratu ve skóre, dnes zaslouží pochvalu. S body jsme samozřejmě spokojeni, s výkonem je to o něco horší. Posouváme se pomaličku dopředu, holky jsou mladé, nezkušené, ale chtějí pracovat. To je pozitivní a já to oceňuji. Navíc by nyní měla přijít konečně ta správná fáze sezóny, kdy týdenní tréninkový proces vyvrcholí víkendovým utkáním. To nám vyhovuje a věřím, že herní výkon půjde nahoru."

 

Foto: Ladislav Nussbauer