Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Udrželi jsme 80 procent členské základny, hodnotí náročný rok předseda třinecké házené Jan Zamarski

07/01/2022
Dospělou složku sice nemají, s tou mládežnickou ale pracují v Třinci na jedničku. Nejen o tom jsme si popovídali s předsedou třinecké házené Janem Zamarskim.
Udrželi jsme 80 procent členské základny, hodnotí náročný rok předseda třinecké házené Jan Zamarski

Rok 2021 byl znovu náročný. Jak byste ho za váš klub zhodnotil?  
Rok 2021 byl u nás, stejně jako ve všech sportovních a kulturních odvětvích, ve znamení pokusu o návrat k běžné činnosti po komplikacích s pandemií. Povedlo se nám ale udržet téměř 80 procent členské základny mládeže, což je, myslím, solidní úspěch. I letos jsme se zaměřili na práci s mládeží, jelikož dospělé složky nemáme. 

Na co z uplynulého roku jste jako klub nejvíce pyšní?  
Určitě máme radost z toho, že se nám podařilo zorganizovat Házenkářský den dětí a příměstský sportovní tábor. Zúčastnili jsme se i MajDay, což je na Třinecku velmi úspěšná a oblíbená sportovní akce. Jsme pyšní i na individuální výkony našich hráčů, někteří z nich se pohybují na špici tabulek střelců a také se pravidelně účastní výběrových tréninků. 

A co se naopak moc nepovedlo?  
Myslím si, že rezervy máme, ať už na poli spolupráce s třineckými školami, či „náborů” budoucích trenérů. Ale i v této těžké době se snažíme na těchto věcech pracovat. 

S jakými očekáváními vstupujete do nového roku? Čeho budete chtít dosáhnout?  
Chceme dětem dopřát co největší možný počet utkání, také se budeme snažit rozšířit náš realizační tým, ale hlavně chceme, aby děti a mládež náš krásný sport bavil. 

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?  
Určitě slova poděkování. Jak všem trenérům, fanouškům, partnerům, tak také rodičům. Jsem moc rád, že drtivá většina z nich chápe, že pohyb a sport je pro děti ta nejlepší možná volba využití volného času. 

Rozhovor pro portál mskhandball