Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Maďarsko - Česko 29:21. Dorostenky na úvod sezony ani jednou nestačily na soupeřky z Maďarska

13/10/2023 | mládež, reprezentace
Tohle podle představ nedopadlo. České dorostenky v rámci úvodního kempu sezony odehrály dvě přípravná utkání. Ta se uskutečnila na palubovce soupeřek, tedy Maďarek. Přestože mladé házenkářky po poločase vedly 12:10, utkání nakonec nedokázaly dovést do vítězného konce a prohrály 23:29. A se sokyněmi si neporadily ani v odvetě a prohrály 21:29.
Maďarsko - Česko 29:21. Dorostenky na úvod sezony ani jednou nestačily na soupeřky z Maďarska

Foto TOP: Facebook NEKA

První půli úvodního duelu Češky vedly, pak přišly chyby

Svěřenkyně trenérky Petry Vítkové vstoupily do utkání na maďarské půdě lépe a postupně si dokázaly vybudovat až tříbrankový náskok. Ten ale ještě Maďarky snížily, a Češky tak po úvodní třicetiminutovce vedly 12:10. Vstup do zapasu se nám povedl. Když jsme se přizpůsobily agresivitě soupeře i v obranné fázi, donutily jsme ho k chybám. Ty jsme pak trestaly," poukazuje trenérka Vítková.

Hned na pořádku druhé půle se třemi brankami v řadě Maďarky ujaly vedení. Češky vzápětí ještě srovnaly a navýšily na 14:13, nicméně už se do dalšího náskoku po zbytek utkání nedostaly. Nakonec podlehly soupeřkám 23:29. Vypadly jsme z herního konceptu a v individuálních soubojích jsme nestačily. Maďarky nás donutily zlepšenou prací v obraně k velkému množství technických chyb," míní Vítková.

Polevily jsme i v obranné činnosti, která nás zdobila v létě na ME. Připravily jsme se tak o lepší výsledek," doplňuje.

Dorostenky si ale můžou spravit chuť hned v sobotu odvetou od 11:30. Do utkání musíme přijít s nasazením a bojovností, ale také s chladnou hlavou v rozhodovací činnosti, a to i přes velkou agresivitu soupeře v obraně a zlepšit kvalitu v osobních soubojích na obou brankovištích," uzavírá Vítková.

Maďarsko - Česko 29:23 (10:12)
Sestava Česka:
Fadrná, Chvátalová - Malcová, Pazderová 5, Kocová 2, Rampová, Baborovská, Holeňáková 3, Pejšová 2, Baroňová 2, Masaříková, Vrbková 5, Růžková, Pospíšilová, Polanková 1, Filípková 3.

Odveta dorostenkám nevyšla

Vstup do druhého vzájemného střetnutí českým dorostenkám nevyšel. Maďarky postupem úvodního poločasu postupně navyšovaly svůj náskok a po třiceti minutách vedly 15:9. Národní tým se navíc na počátku druhé půle dostal do střelecké pasti, pak se ale pokusil ještě nepříznivé manko snížit. Ve druhém střetnutí nakonec Češky prohrály s Maďarskem 21:29.

Maďarsko - Česko 29:21 (15:9)
Sestava Česko:
Fadrná, Chvátalová - Malcová 2, Pazderová, Kocová 3, Rampová, Baborovská 2, Holeňáková 3, Pejšová 4, Baroňová 1, Masaříková, Vrbková 1, Růžková, Pospíšilová, Polanková 2, Filípková 3.