Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Na turnaji v Chebu tým doplní Kašpárková, Šustková lečí zranění

22/11/2021 | MS 2021
Několik změn v nominaci hlásí před turnajem v Chebu český národní výběr. Tým se v přípravě bude muset obejít bez reprezentantek Petry Maňákové a Jany Šustkové, příležitost dostane Magda Kašpárková, střelecká opora Zory Olomouc a sestra reprezentačního kanonýra Stanislava Kašpárka.
Na turnaji v Chebu tým doplní Kašpárková, Šustková lečí zranění

 

Změny si vynutila jak zranění, tak proticovidová opatření vyhlášená Mezinárodní házenkářskou federací. „V Chebu se k nám nepřipojí Petra Maňáková a Jana Šustková, která léčí zranění, intenzivně rehabilituje a věříme, že se její zdravotní stav zlepší natolik, aby za námi třeba mohla přicestovat v průběhu šampionátu, pokud by bylo třeba. Na jejich místo jsem povolal Magdu Kašpárkovou,“ řekl trenér týmu Jan Bašný.

Počítá také s tím, že v případě potřeby vyzkouší i další talentované mladé hráčky, které se budou ve stejný čas jako seniorský výběr připravovat v Chebu s juniorským týmem.

Mezinárodní házenkářská federace a Španělsko jako pořadatelé mistrovství světa oznámily 12. listopadu s definitivním potvrzením 16. listopadu, že se mistrovství světa mohou zúčastnit pouze hráčky a členové realizačních týmů, kteří podstoupili očkování proti onemocnění Covid-19. „První zprávu o povinnosti očkování jsme dostali v pátek 12.11., ta byla definitivně upřesněna v úterý 16.11. Absolutní většina našich reprezentantek i členů realizačního týmu již byla očkovaná, i tak však toto rozhodnutí přineslo jisté komplikace. Výjimky z tohoto nařízení se IHF rozhodla neudělovat,“ popsal dopady nařízení pořadatelů prezident ČSH Ondřej Zdráhala.

Ve chvíli, kdy IHF povinnost očkování oznámila, bylo v nominaci pro výpravu do Španělska několik nenaočkovaných členů. „Několik z nich se stihlo ještě naočkovat jednodávkovou vakcínou, v případě jednotlivců ale nakonec došlo k tomu, že na šampionát nebudou moci odcestovat, pokud se podmínky nezmění,“ doplnil Zdráhala.

Do aktuální nominace pro turnaj v Chebu tak opatření o povinnosti očkování pro účast na MS promluvilo jen v jednom případě. „Moc mě mrzí, že s holkama a týmem na šampionát nejedu. Rozhodně jsem je nechtěla nechat ve štychu, hodně jsem o tom přemýšlela, ale bylo by to proti mému přesvědčení,“ řekla Petra Maňáková. „Vlastně "pouze" hraju házenou a nebo jsem s rodinou. Dá se říct, že na nic jiného ani nemám čas. Pravidelně se testuji a dodržují maximum opatření. Bohužel to nestačí a nemohu reprezentovat svou zemi a sport,“ uvedla zkušená reprezentantka a dodala: „Házenou hraju roky a doufám, že covid neovlivní mé dosavadní sportovní působení a nezkrátí mi dlouholetou hráčskou kariéru.“

 

Nominace pro přípravný kemp a turnaj O štít města Chebu 2021:

Brankářky: Kudláčková Petra (JDA Dijon Handball, FRA), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba), Řezáčová Karin (DHC Plzeň)

Levé spojky: Jeřábková Markéta (Vipers Kristiansand, NOR), Cholevová Charlotte (DHK Baník Most), Kašpárková Magda (DHK Zora Olomouc)

Střední spojky: Franková Julie (DHC Slavia Praha), Kordovská Kamila (HSG Blomberg Lippe, GER), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most),

Pravé spojky: Hurychová Markéta (HBC Saint Amand les Eaux, FRA), Kovářová Sára (Kastamonu Belediyesi Gsk, TUR), Polášková Silvie (TJ Sokol Poruba)

Levá křídla: Malá Veronika (SG BBM Bietigheim, GER), Stříšková Adéla (DHK Baník Most), Königová Kristýna (TJ Sokol Lázně Kynžvart)

Pivotky: Andrýsková Veronika (DHK Baník Most), Holanová Michaela (DHK Baník Most), Stellnerová Alena (Sokol Písek)

Pravá křídla: Knedlíková Jana (Vipers Kristiansand, NOR), Zachová Dominika (Thüringer HC, GER)

 

O štít města Chebu – program:

Čtvrtek 25. listopadu

18.00 Island – Norsko

20.00 Česká republika – Švýcarsko

Pátek 26. listopadu

18.00 Norsko – Česká republika

20.00 Švýcarsko – Island

Sobota 27. listopadu

12.00 Norsko – Švýcarsko

14.00 Česká republika - Island

 

Foto: Monika Buryová, Ivo Dudek