Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Poruba se bodově dotáhla na Zlín, Plzeň v přestřelce zvítězila v Olomouci

28/04/2024 | soutěže
Druhé kolo nadstavby MOL Ligy pokračovalo v neděli zápasem Poruby se Zlínem, kde Ostravanky zvítězily v poměru 31:28 a v nadstavbové tabulce se bodově dotáhly právě na Valašky. Už v sobotu vyválčila Plzeň dva body za výhru v Olomouci.

Plzeň zvítězila i ve druhém utkání

DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 34:36 (14:20) | 27. 4. 2024
Nejvíce branek: Daňková 8, Protivánková 6, Možíšová 6 – Schreibmeierová 9, Fenclová 8, L. Galušková 5
Rozhodčí: Petr Halada – Jan Kosmák
Sedmimetrové hody: 5/5 – 8/8
Vyloučení: 5:4
Diváci: 120

Zlomové momenty: Úvodní minuty se nesly ve vyrovnaném duchu. Větší rozdíl ve skóre si Plzeňanky vytvořily pětibrankovou sérií a po dvaceti minutách vedly po trefě Terezy Panoškové 13:9. Půl minuty před odchodem do šaten zvyšovala ze sedmimetrového hodu na 20:14 Veronika Fenclová. Po sedmi minutách druhé půle to bylo už jen o dvě branky, když na 21:23 korigovala Michaela Daňková. Hanačky se vyrovnání dočkaly ve 46. minutě po trefě Anny Možíšové (28:28) a o vítězi se rozhodlo až v závěrečných třech minutách hry. Po brance Simony Schreibmeierové na 36:33 minutu a půl před koncem však bylo jasné, že si dva body za výhru odveze Plzeň.

Zajímavost zápasu: Velkou zásluhu na plzeňském vítězství měla Veronika Fenclová, která se sice ze hry neprosadila ani v jednom případě, proměnila ale všech osm sedmimetrových hodů.

Nejlepší střelkyně: Simona Schreibmeierová znovu dokázala, jakým je v devatenácti letech talentem, v utkání totiž nastřílela devět branek. V barvách Olomouce se střelecky nejvíce dařilo jednadvacetileté Michaele Daňkové, která se prosadila celkem osmkrát, přičemž se třikrát trefila ze značky sedmimetrového hodu.

Co výsledek znamená: Vedoucí Zora si připsala v nadstavbě druhou porážku a Plzeň naopak podruhé zvítězila. Západočešky ztrácejí ze druhého místa na Hanačky už pouze dva body.

Pozápasové ohlasy:
Jana Bureš Galušková, trenérka DHC Plzeň:
„S výsledkem jsem samozřejmě spokojená, i když chyb jsme tam měly strašně moc. Ten vstup do druhého poločasu se nám nepovedl tak, jak jsme si v šatně řekly, ale holky to dokázaly dobránit a dohrát do těch dvou bodů, ale mohlo to být lepší.“

FOTO+TOP:
Michal Málek (DHK Zora Olomouc)

Ostravanky jsou zpět ve hře o třetí místo v nadstavbě

DHC Sokol Poruba – Handball Club Zlín 31:28 (16:17) | 28. 4. 2024
Nejvíce branek: Farářová 10, Ka. Rajová 4, Křepelová 4 – Šimková 7, Herbočková 5, Kříčková 4
Rozhodčí: Marek Bareš - Ondřej Háza
Sedmimetrové hody: 5/5 – 0
Vyloučení: 2:7
Diváci: 87

Zlomové momenty: Po čtyřech minutách platilo skóre 3:1 pro Valašky zásluhou Moniky Kříčkové. Misky vah se otočily o osm minut později, když se trefila domácí Aneta Kavalová (8:6). Vyrovnaný byl i zbytek první půle a s výhodou jednobrankového vedení šly do kabin házenkářky Zlína. Začátek druhé půle se znovu vydařila hráčkám ze ševcovského města a po dvou minutách vedly rázem 20:16 po brance Daniely Šimkové. Poruba se však nesložila a ve 42. minutě strhla vedení na stranu Ostravanek Tereza Dybalová. Další chvíle se ukázaly jako rozhodující. Poruba totiž za dalších pět minut vedla 28:24 a ve zbytku zápasu si už Sokol vedení pohlídal.

Zajímavost zápasu: Zlín může litovat šesti vyloučení ve druhém poločase, kterými si značně ztížil svou pozici.

Nejlepší střelkyně: Hrdinkou zápasu byla Anežka Farářová, jež se zapsala do střelecké listiny rovnou desetkrát, přičemž pětkrát rozvlnila síť ze sedmimetrového hodu.

Co výsledek znamená: Poruba se díky výhře vyrovnala v tabulce právě Zlínu, se kterým bude bojovat o třetí pozici.