Chance Extraliga: Jičín předvedl v play-out povedenou otočku ve Strakonicích, Veselí si poradilo s Hranicemi

28/04/2024 | soutěže
Jičín předvedl proti Strakonicím svou sílu především v dramatickém závěru, kde vybojoval výhru a další dva body do tabulky. V neděli vyrazil Sokol Nové Veselí na Moravu, kde porazil Hranice 25:21.

Jičín prodlužuje sérii bez porážek v play-out

HBC JVP Strakonice 1921 – O2xyworld HBC Jičín 28:32 (16:14) | 27. 4. 2024
Nejvíce branek: Bičiště 7, Sedláček 7, Němec 5 – Doškář 10, M. Hájek 4, Rychna 3
Rozhodčí: Vojtěch Beňuš – Jakub Uhlíř
Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/1
Vyloučení: 3:4
Diváci: 320

Zlomové momenty: Po úvodním zásahu domácích začal úřadovat Jičín a pěti zásahy v řadě si vybudoval vedení. V poslední desetiminutovce první půle se však prosadil jen třikrát, zatímco Strakonice hned devětkrát, čímž si vypracovaly dvoubrankový náskok. Ještě v 56. minutě ztráceli Jihočeši na svého soupeře jednu trefu, jenže do konce utkání se už neprosadili, zatímco Jičín skóroval ještě třikrát.

Zajímavost zápasu: V play-out ještě Jičín neprohrál. Má za sebou sedm zápasů, z nichž bral šest výher a jednu remízu.

Nejlepší střelec: Daniel Doškář táhl hostující ofenzivu s desíti brankami na kontě, všechny přitom nasázel ze hry.

Co výsledek znamená: Jičín už odskočil na 32 bodů, Strakonice zůstávají ve středu tabulky s patnácti body na kontě.

Pozápasové ohlasy:
Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921:
„Jičín má rozhodně svoji sílu, což dokládá i to, že jsme ho za celou sezonu neporazili. Představoval jsem si trošku jiný zápas, očekával jsem, že budeme víc hladoví než soupeř a agresivnější v obraně. To se nám nepodařilo. Velké problémy nám dělal Daniel Doškář při útocích hostů, nevěděli jsme si s tím rady. Byli jsme nedůslední a nekompaktní v obraně. Naopak v ofenzivě jsme byli hladoví po gólech, bohužel tam byla menší rotace a někteří hráči byli méně v zápase. Nešlo do toho ale moc sáhnout. Přišli jsme zbytečně o hodně přihrávek do pivota, Jičín si na to dával pozor. V rozhodujících momentech, zvlášť v závěru, jsme neproměnili šance, což nás poslalo dolů.“

Ondřej Sedláček, hráč HBC JVP Strakonice 1921: „Jičínským gratuluji k vítězství i k tomu, jak se jim vydařilo play-out. Za mě klobouk dolů. I když jim o nic nejde, jsou na vítězné vlně a hrají dobře. Nám se nepovedl začátek, byli jsme vlažní. Nevím, čím to bylo. Možná na nás dolehla i únava, sezona pro nás byla dlouhá a rotace zvlášť v útoku je malá. S Jičínem se nám dlouhodobě nedaří. U něj je dobrá atmosféra, tam se nám hraje těžko. Proč se nám to s ním nedaří zlomit ani doma, to nevím. Asi nám hra soupeře nesedí.“

Ondřej Šulc, trenér O2xyworld HBC Jičín: „Do zápasu jsme vstoupili výborně, vedli jsme o pět gólů. Potom jsme stáhli Dana Doškáře, čímž se nám vytratil tlak od spojek. Strakoničtí se díky tomu dostali do utkání a my jsme byli v tu dobu v útoku neplodní. Tím se v první půli zápas otočil. Měli jsme i problémy v obraně s pokrýváním pivota, i když jsme se na to připravovali. Nakonec jsme asi byli šťastnější v koncovce. Jsem rád za dva body.“

Daniel Doškář, hráč O2xyworld HBC Jičín: „Hrálo se nám těžko, byli jsme dost oslabení. I když nám už o nic nešlo, chtěli jsme prodloužit naši vítěznou šňůru. A nikdy nejedete k zápasu s tím, že je vám jedno, jestli vyhrajete, nebo prohrajete. My jsme splnili cíl uspět ve Strakonicích za dva body, za což jsme rádi. Rozhodlo asi víc štěstí, které se k nám přiklonilo.“

Diváci: 47

Zlomové momenty: Hranice měly takřka celý první poločas navrch, avšak nevyšla jim koncovka, kdy si třemi trefami v řadě vytvořilo Nové Veselí náskok. Po čtyřgólové sérii na začátku druhé půle navíc Sokol vedl už o sedm branek. Cement však po čtyřech zásazích v řadě stáhl manko na dva góly, ale v závěru už více nesvedl.

Zajímavost zápasu: Nové Veselí vyhrálo na soupeřově půdě teprve podruhé z posledních osmi duelů. V závěrečném kole základní části dokázalo přestřílet také Maloměřice.

Nejlepší střelec: Domácí táhl jednadvacetiletý Matěj Pelák se sedmi zásahy, zatímco za Nové Veselí se hned trojice hráčů srovnala na čtyřech trefách.

Co výsledek znamená: Druhý Sokol si v tabulce play-out polepšil na 26 bodů, zatímco poslední Hranice zůstávají na osmi. Umístění se však do konce play-out už změnit nemůže.