MOL Liga: Most i napodruhé porazil Písek a postupuje do finále, Kynžvart o jedinou branku otočil sérii se Slavií

04/05/2024 | soutěže
Play-off MOL Ligy rozehrál Most vítězstvím 28:25 na půdě Písku, které navíc potvrdil i druhou výhrou na domácí palubovce. Kynžvart začal v hlavním městě první utkání skvěle, jenže střelecky selhal v koncovce duelu, díky čemuž Slavia skóre otočila a zvítězila rozdílem dvou branek. Na západě Čech si však vedl lépe Kynžvart a dokázal zvítězit rozdílem tří tref, díky čemuž postupuje do finále.

Diváci: 279

Zlomové momenty: V průběhu první poloviny se ani jednomu z týmů nepodařilo odskočit do vyššího rozdílu. Hráčky Mostu tomu byly blízko, ale náskok větší než dvě branky si nevybojovaly. Ve druhém poločase už se jim to povedlo, když soupeřkám odskočily dokonce o pět zásahů. Od té doby své vedení hlídaly a do odvety si odnáší výhodu tří gólů.

Zajímavost zápasu: Písek na domácí palubovce padl už potřetí v řadě a na výhru čeká od půlky února.

Nejlepší střelkyně: Na domácí straně se nejvíce dařilo Ivetě Korešové s devíti brankami, v dresu Mostu se zase pětkrát prosadily Natálie Kuxová a Dominika Zachová.

Co výsledek znamená: Most učinil na soupeřově půdě důležitý krok k tomu, aby doma mohl postoupit do finále. Odveta se hraje 4. května.

FOTO+TOP: Petr Maťašeje

Baník na domácí palubovce dominoval

DHK Baník Most – Sokol Písek 31:20 (15:9) | 4. 5. 2024
Nejvíce branek: Ogonovszky 6, Arciševskaja 5, Poláková 4 – Korešová 6, Holanová 3, B. Velková 3
Rozhodčí: Kateřina Fialová – Marta Sovová
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/1
Vyloučení: 4:3. ČK: Indráková (PIS).
Diváci: 636

Zlomové momenty: Oba celky se pravidelně střídaly v proměňování útoků, Most však v úvodním poločasu předvedl dvě třígólové série, díky kterým se vyšvihl do vedení. Ve 45. minutě upravovala Adéla Stříšková náskok Baníku na deset branek, který si zkušené domácí hráčky pohlídaly až do konce a slaví postup do finále.

Zajímavost zápasu: Ostrostřelkyně v dresu Písku Iveta Korešová opět táhla Sokol svými brankami, i když měla v utkání nepříznivou bilanci z hranice sedmimetrového hodu. Proměnila totiž jen jeden ze svých tří pokusů.

Nejlepší střelkyně: Obě nejlepší střelkyně zapsaly po šesti trefách. Na domácí straně Eszter Ogonovszky a v dresu Písku Iveta Korešová.

Co výsledek znamená: Most druhou výhrou potvrdil svůj postup do finále, kde se střetne s Kynžvartem. Písek naopak zabojuje o bronz se Slavií.

Pozápasové ohlasy:
Vladimír Šuma, trenér DHK Baník Most:
„Jsem velmi spokojený, na hráčkách bylo od počátku utkání vidět, že chtějí vyhrát. Měli jsme dobrý vstup do zápasu už v minulém střetnutí v Písku, které pro nás dopadlo úspěšně, a tentokrát už od prvních minut byla vidět vůle po vítězství. Skvěle nám fungovala obrana, Dominika Píšová v brance čarovala, ale velmi dobré zákroky předváděla i Hanka Mučková, která naskočila na posledních deset minut. Hráčky dodržovaly po celých šedesát minut taktiku, kterou jsme si pro zápas stanovili, vycházeli jsme z důrazné obrany, což myslím nakonec rozhodlo.“

Kateřina Hromádková, trenérka Sokol Písek: „První část prvního poločasu nám relativně vyšla, tam jsme byly schopné se soupeřem držet krok. Bohužel nám pak na jedenáct minut úplně odešla střelba a nebyly jsme schopny se prosadit. Tam si Most vytvořil celkem pohodlný náskok, který už do konce utkání jen navyšoval a nám se nepodařilo do zápasu vrátit.“

Házená Kynžvart – DHC Slavia Praha

Slavia předvedla famózní otočku

DHC Slavia Praha – Házená Kynžvart 28:26 (13:18) | 28. 4. 2024
Holečková 5, Vostárková 5, Holeňáková 5 – Bezrukovová 8, Božović 4, Patrnčiáková 3
Rozhodčí: Přemysl Fukala – Radek Mohyla
Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/5
Vyloučení: 2:3
Diváci: 250

Zlomové momenty: V podstatě v celém prvním poločasu měly navrch hostující hráčky, které se jako první ujaly náskoku, a také ho začaly navyšovat. Do pauzy se jim podařilo vytvořit rozdíl pěti branek, po konci přestávky si však Slavia začala připravovat pozici na velký obrat. Domácí házenkářky se od 49. minuty prosadily šestkrát, zatímco Kynžvart pouze jednou.

Zajímavost zápasu: Přes dvanáct minut se ve druhé polovině nepodařilo hostujícím hráčkám střelecky prosadit. Předposlední zásah Kynžvartu obstarala v čase 47:29 Katka Dresslerová.

Nejlepší střelkyně: Hned tři hráčky domácího týmu si připsaly po pěti brankách, na straně Kynžvartu se nejvíce střelecky dařilo Sofii Bezrukové, která se prosadila osmkrát.

Co výsledek znamená: Díky vynikající odpovědi ve druhém poločase si Slavia vypracovala do odvety náskok dvou branek.

Kynžvart zvládl důležitý úkol

Házená Kynžvart – DHC Slavia Praha 26:23 (14:11) | 4. 5. 2024
Nejvíce branek: Dresslerová 6, Božović 5, K. Königová 4 – Holečková 7, Švihnosová 4, Franková 3
Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška
Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2
Vyloučení: 1:2
Diváci: 600

Zlomové momenty: Po čtyřech zásazích v řadě na samotném začátku duelu otočil Kynžvart stav série na svou stranu. Slavia sice zabrala před koncem poločasu a vyrovnala, jenže následně se domácí hráčky trefily třikrát za sebou. Druhá polovina byla velmi vyrovnaná, ještě v 53. minutě prohrávaly Pražanky o gól, což by jim ve výsledku stačilo, jenže závěr patřil domácím. V poslední minutě upravovala Veronika Holečková na 23:25 z pohledu Slavie, jenže pouhých šest sekund před koncem rozhodla o postupu Kynžvartu do finále Veronika Dvořáková.

Zajímavost zápasu: Kynžvart vítězí teprve své druhé utkání z posledních sedmi, ale v ten správný čas. Po nepovedeném závěru základní části se Západočešky probojovaly do finále.

Nejlepší střelkyně: Katka Dresslerová táhla domácí celek se šesti zásahy, na druhé straně zaznamenala Veronika Holečková ještě o jeden více, ani to však Slavii nestačilo.

Co výsledek znamená: S celkovým skóre 52:51 ve dvojzápase postupuje do finále Kynžvart, naopak Slavia titul neobhájí a popere se jen o bronz.