Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Akademické hry 2023: Házekářské zlato putuje do Prahy, u dívek skončila nadvláda univerzity z Olomouce

05/09/2023 | ostatní/různé
Sportu zdar! První zářiový týden přivítala Olomouc Akademické hry. Na Moravu se sjelo tisíce studujících sportovců, mezi kterými nechybělo i četné zastoupení házenkářů. Ti si na turnaji okusili velmi kvalitní zápasy, mezi chlapci zvítězila Univerzita Karlova, mezi dívkami ukončily olomouckou nadvládu reprezentantky ústecké univerzity.
Akademické hry 2023: Házekářské zlato putuje do Prahy, u dívek skončila nadvláda univerzity z Olomouce

Foto TOP: Jan Chlad

Házenkářské zlato na Českých akademických hrách slaví sportovci Univerzity Karlovy. V jejich řadách se ukázalo několik hráčů z extraligové Dukly a dalších týmů nejvyšší tuzemské soutěže. „Měli jsme tu hráče z Dukly, z Jičína, z Úval, prakticky z celé republiky," zmínil v rozhovoru po finále hráč Pražanů a kapitán univerzitního týmu Lukáš Melich.

Právě on se svými spoluhráči přehrál ve finále UJEP Ústí nad Labem. „Myslím si, že jsme přijeli připraveni. Turnaj byl velice kvalitní, každý zápas jsme se pořádně zapotili. Stihli jsme si i zatrénovat, domluvit si signály. Příští rok přijedeme určitě znovu," hlásila odhodlaně 19letá střední spojka.

Foto: Jan Chlad

Pořádné drama se událo v turnaji házenkářek. Dlouholetou nadvládu vysokoškolaček z Olomouce ukončil vypjatý finálový souboj s ústeckou univerzitou. Zápas rozhodla v poslední minutě sedmičkou Adéla Stříšková zastupující UJEP. „Po delší době jsme poskládaly docela kvalitní tým, zapojily jsme řadu mladých holek, které jdou do prváku. Vybojovaly jsme první místo a jsme za něj velice rády," neskrývala radost mladá křídelnice v rozhovoru pro Českou asociaci univerzitního sportu.

„Zápas proti Olomouci byl vyhrocený a napínavý, divákům se to muselo líbit. Proměnily jsme sedmičku v poslední vteřině a vyhrály jsme o branku, dramatičtější už to být nemohlo,” doplňuje Stříšková.

Foto: Ondřej Zlámal