Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Takový gól jsem ještě nedala, přiznala Anežka Farářová. O výhře Poruby rozhodla z poslední devítky

06/09/2022 | soutěže
Házenkářky Poruby vstoupily do nového ročníku MOL Ligy na půdě slovenské Stupavy. Ostravanky byly favoritkami, utkání ale zlomily na svou stranu až v úplném závěru. Hrdinkou zápasu se stala hostující Anežka Farářová, která se blýskla deseti góly. Ten nejdůležitější vstřelila z poslední devítky, čímž svému týmu zajistila těsnou výhru 26:25.
Takový gól jsem ještě nedala, přiznala Anežka Farářová. O výhře Poruby rozhodla z poslední devítky

Poruba sice nakonec brala oba body, domácí házenkářky ale statečně držely krok. O přestávce Slovenky dokonce o dva góly vedly. „Byl to větší boj, než jsme čekaly. Neplánovaly jsme, že zápas bude mít takový průběh,“ vyprávěla dvacetiletá Anežka Farářová. Podcenění nehrálo roli. „Obměnily jsme kádr. Sehráváme se a ztotožňujeme se se svými rolemi. Náš tým je mladý a energický. Až si všechno sedne, budeme ještě lepší,“ dodala.

Ostravanek se před sezonou ujal nový kouč Jaroslav Hudeček, jenž by tým rád dovedl do play-off. „Věřím, že na to máme,“ hlásí talentovaná spojka, která odehrála jeden ze svých nejlepších zápasů v kariéře a Stupavě nasázela deset branek. „Užila jsem si to, bylo to skvělé. Každou proměněnou střelou jsem se cítila jistější, mé sebevědomí rostlo. Snad to tak bude i nadále,“ usmívá se. 

Závěr utkání se však proměnil v pořádné drama. Farářová poslala svůj tým v poslední minutě do vedení 25:24, Stupava ale stihla ještě vyrovnat. Už se zdálo, že si oba týmy podělí po bodu, osud utkání však vzala do svých rukou znovu 20letá ranařka, která se trefila z poslední devítky. 26:25 pro Sokol.

Foto + Foto TOP: DHC Sokol Poruba

„Takový gól jsem teda ještě nedala. Někdo to tečoval a míč se štěstím spadl do brány. Pak už vypukla obrovská euforie, byly jsme ohromně šťastné, že jsme zápas vyhrály,“ vrátila se k infarktové koncovce.

Farářová má sice teprve 20 let, Poruba na ni bude ale hodně spoléhat. „Měla bych převzít zodpovědnost za Sisu Poláškovou, která odešla do Polska,“ říká úderná spojka. A výkon, který předvedla ve Stupavě, ukázal, že jí nová role sedí. „Určitě mi zvedne sebevědomí. Věřím, že nám taková výhra pomůže a že budeme vítězit i nadále,“ burcuje.

Příští středu čeká její tým těžká prověrka, doma bude hostit Dunajskou Stredu.