Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Představujeme 5. díl BASIC HANDBALL 1

03/12/2020
V rámci Koncepce rozvoje házené v regionu Moravsko-slezského kraje pro trenéry, učitele, vedoucí družstev a hráče nabízíme 5. díl vzdělávacího programu BASIC HANDBALL 1 ve formě video prezentace a doporučených metodických postupů na téma driblování (5. díl).
Představujeme 5. díl    BASIC HANDBALL 1

Ve videu najdete velké množství pohybových her (19) k danému tématu, vhodná manipulační, koordinační a prožitková cvičení, štafety a nejrůznější varianty honiček. Dále věnujte pozornost doporučeným metodicko-organizačním formám na procvičování různých způsobů a technických možností driblování (šikmé lavičky, motorický padák pro děti, velké molitanové žíněnky atd.).

Připomenete si, jak správně diagnostikovat hráče na základě popsaných kritických míst při nácviku nebo zdokonalování driblování v jednotlivých cvičeních i ve hře.

Pro lepší orientaci a pracovní použitelnost vhodné (ideální) skladby tréninkové jednotky si všimněte rozdělení pohybových her do 5-ti základních tematických celků:

honičky, štafety, kognitivní hry, úpolové hry a prožitkové hry.

5.díl DRIBLOVÁNÍ ke shlédnutí zde

Ve vztahu k cíli a věkové kategorii vašich hráčů a aktuálního plnění tréninkových úkolů, vám znalost a dovednost zacházení s jednotlivými typy těchto pohybových her pomůže plynule procházet jednotlivými cvičeními bez ztráty tempa a celkového spádu tréninkové jednotky.

Cílem tohoto dílu je, připomenout vám některé pohybové hry, dále vás motivovat k využívání aktuálních technických a materiálních možností vybavení tělocvičen a sportovních hal, eventuálně, pokud to je finančně možné, podnítit k zakoupení dalších pomůcek pro vylepšení prožitkové složky v tréninku s mládeží a družstva mužů a žen nevyjímaje.

Naše další doporučení se týká rovněž postupného a permanentního osvojování si všech, již v předešlých dílech zmíněných, manipulačních cvičení, rytmických manipulací HIIBM s míčem i s polštářem, (VIDEO ZDE) různých kombinací metod a technik při coachingu. To vše vám v konečném výsledku dodá, v době končících karanténních omezení, ještě více radosti z přípravy na budoucí nadcházející práci s mládeží.

S pozdravem a přáním dobrého startu po druhém karanténním období vám přejí

krajský manažer                                                                                a krajský trenér

Petra Zeleňaková                                                                              PaedDr. Rastislav Trtík