Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Škoda neproměněných šancí, lituje tým po zápase s Chorvatkami

11/10/2021
Dobře rozehraný poločas, ale pak řada nevyužitých příležitostí a těsná porážka 24:26. Nedělní večer českému týmu nepřinesl body a fanouškům radost z vítězného výsledku. Český tým ale kvalifikační boje nevzdává, i když ví, že pro zaváhání už není prostor.
Škoda neproměněných šancí, lituje tým po zápase s Chorvatkami

 

„Zápas byl z naší strany dobrý. Mohlo to skončit stejně tak opačně. Bohužel na konci zápasu jsme neproměnili hodně vyložených šancí, to nás stálo minimálně remízu, možná výhru. Druhá chyba byla v závěru prvního poločasu, kdy jsme vedli o pět gólů, pak už jsme neskórovali a nechali jsme je vrátit se do zápasu. Druhou půli jsme tak začínali na nule a to bylo pravděpodobně rozhodující,“ řekl po utkání trenér českého týmu Jan Bašný.

Jeho svěřenkyně mrzelo hlavně to, že neudržely slibný pětibrankový náskok z úvodního poločasu. „Byl to teprve první poločas. Víme, že Chorvatky jsou kvalitní tým. Bohužel jsme ten náskok neudržely a tím, jak nás dotáhly, se to pak tahalo až do konce plus mínus jeden dva tři góly. Rozhodně nechci říct, že jsme byli horší tým, bohužel nám tam nepadly o ty tři čtyři góly víc,“ komentovala výsledek nejlepší střelkyně zápasu Markéta Jeřábková, která sama zatížila konto Chorvatek jedenácti góly.

 

 

 

Mrzely ji i dvě neproměněné sedmičky. „Samozřejmě mrzí, když jsme prohráli právě o dvě branky,“ řekla novinářům česká kanonýrka.

Češky tak zatím v kvalifikační skupině nebodovaly, prohrály ve středu ve Francii a teď i v nedělním souboji ve Zlíně. Obě utkání měl tým dobře rozehraný, trenér Bašný si ale nemyslí, že by slabší druhý poločas byl důsledkem toho, že oporám docházely síly. „Spíše jsme neproměňovali šance v klíčových momentech. Jinak si to budeme muset zanalyzovat a vyhodnotit komplexně,“ řekl trenér.

„Francie a Chorvatsko jsou dva úplně rozdílné týmy, Francouzky se nedají s Chorvatkami srovnávat a každý zápas je úplně jiný. Každopádně z dnešního zápasu se určitě můžeme odrazit s naším přístupem a naší bojovností, ale nula bodů do tabulky rozhodně není nic příjemného,“ uznala Jeřábková.

Matematika pro postup je tak jasná – pro zaváhání už není příliš prostor. „Dvakrát porazit Ukrajinu a uhrát nějaký výsledek v Chorvatsku bude rozhodující,“ ví Bašný a Jeřábková doplňuje: „Jsme na začátku kvalifikace, byl to těžký začátek, ale teď se musíme připravit na dvojutkání s Ukrajinou, které rozhodně musí skončit naší výhrou, pak rozhodne náš zápas s Chorvatkami.“

Ještě před pokračováním kvalifikačních bojů čeká ale český tým jeden z vrcholů letošní sezóny – prosincové mistrovství světa ve Španělsku. Do teď se tým soustředil na evropskou kvalifikaci, teď přesměruje pozornost k šampionátu. „Příprava na mistrovství světa začne pro realizační tým příští týden, pro hráčky pak přibližně týden před šampionátem. Ale to je pro všechny týmy stejné, všichni mají stejné podmínky a my budeme mít něco přes týden, abychom se na mistrovství světa dobře připravili,“ uzavřel Bašný.

 

umístění

tým

z.

v.

r.

p.

skóre

rozd.

b.

1.

Francie

2

2

0

0

66:47

19

4

2.

Chorvatsko

2

1

1

0

48:47

1

2

3.

Ukrajina

2

0

1

1

48:50

-2

2

4.

Česká republika

2

0

0

2

46:64

-18

0