Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

#BeActive: Evropský týden sportu

23/09/2020
Evropský týden sportu, týden pro podporu zdravého životního stylu a sportování pro všechny, bez ohledu na věk, sociální zázemí a fitness úroveň. Evropský týden sportu letos probíhá ve dnech 23. - 30. září 2020.
#BeActive: Evropský týden sportu

Po šest let Evropský týden sportu pomáhá řešit krizi nečinnosti tím, že povzbuzuje Evropany, aby přijali zdravý a aktivní životní styl. Poprvé se uskutečnil roku 2015 v reakci na zhoršující se krizi nečinnosti evropského obyvatelstva. Sport a fyzická aktivita významně přispívají k blahobytu, přesto úroveň fyzické aktivity v současnosti v některých zemích stagnuje a dokonce klesá.

Evropský týden sportu má podpořit všechny v uvědomění skutečnosti, že bez ohledu na to, kdo jsme a co děláme, může i mírné zvýšení pravidelné fyzické aktivity mít zásadní dopad na naše dlouhodobé zdraví. A tento týden nabízí všem odrazový můstek k tomu, aby byli aktivní.

 

Evropský týden sportu stále roste!

Z pěti milionů účastníků a 7 000 akcí v roce 2015 se projekt rozrostl na rekordních 16 milionů Evropanů u příležitosti 5. výročí Evropského týden sportu v roce 2019.

Bezprecedentní vývoj situace v roce 2020 ukazuje, že zdravé sportování obyvatelstva je důležitější, než kdy předtím. Už začátkem roku Evropská komise reagovala na situaci vytvořením kampaně #BeActiveAtHome a cílem letošního ročníku týden #BeActive je, aby kampaň letošního ročníku oslovila ještě více lidí než kdykoliv předtím.