Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dorostenci skončili na beachhandballovém EURU devátí, porazili Maďary a zopakovali výhru nad Nizozemci

11/07/2021 | beachhandball
Už v základní skupině si čeští reprezentanti při své premiéře na vrcholné evropské akci vedli výborně, na postup to ale proti suverénním Španělům nakonec nestačilo. Češi pak ale bojovali dál o konečné umístění a nakonec si skvělými výkony vyválčili konečnou devátou příčku.
Dorostenci skončili na beachhandballovém EURU devátí, porazili Maďary a zopakovali výhru nad Nizozemci

 

Po základní skupině se v bojích o konečné 9. až 15. místo Češi nejprve postavili proti Rumunsku, to zdolali ve dvou setech s výsledky 14:13 a 23:18. Potom se jim do cesty postavili Slovinci, ani tam Češi nezaváhali a po setech 24:22 a 27:23 brali další vítězství. Do třetice Češi nastoupili proti Maďarům, ti mocně vzdorovali. V prvním setu vyhráli Češi 21:18, druhý ale brali Maďaři po výsledku 25:29 a došlo tak na shot-outs. Ty tentokrát skvěle zvládli Češi (6:2) a radovali se z vítězství 2:1.

Toto vítězství je navíc poslalo do boje o konečnou devátou příčku, v níž se proti českému výběru postavilo opět Nizozemsko, vůbec první soupeř českého výběru na šampionátu. A Češi dokázali úvodní výsledek zopakovat. I v odvetě Nizozemce porazili 2:0 (28:20, 26:18) a mohli slavit. Při své premiéře na evropském šampionátu vybojovali 9. místo, které je skvělým odrazovým můstkem pro českou plážovou házenou!

 

Foto: Czech Beach Handball