Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Zemřel pan Bohumil Cepák, účastník olympiády v Montrealu

06/09/2021
V sobotu 4. září 2021 zemřel ve věku 70 let pan Bohumil Cepák, bývalý česko-slovenský reprezentant a spolupracující trenér českých reprezentací.
Zemřel pan Bohumil Cepák, účastník olympiády v Montrealu

 

Pan Bohumil Cepák se narodil 13. července 1951. Úspěšný česko-slovenský reprezentační brankář nastoupil s národním výběrem na Letních olympijských hrách v Montrealu v roce 1976, druhé olympiádě od roku 1936, na které se odehrával házenkářský olympijský turnaj.

Rodák ze Sezimova Ústí zamířil v roce 1970 do Dukly Praha, která výrazně přispěla k jeho házenkářskému rozvoji. Po ukončení vojenské služby dostal nabídku pokračovat v armádním klubu, ale nakonec zamířil do Zlína, kde odehrál zbytek kariéry. Zde také dlouhá léta působil jako funkcionář, jako asistent trenéra spolupracoval také s českými mládežnickými reprezentacemi.

Olympiáda v Montrealu byla jediným vrcholným turnajem, v němž hájil československou branku, konkrétně ve dvojici se Slovákem Jánem Packou. Čechoslováci skončili na olympiádě na sedmém místě. „Byli jsme typologicky zcela odlišní, a to byl i záměr trenéra Víchy. Nasazení brankářů vždy volil podle útočného stylu soupeře, obvyklé střelby klíčových střelců,“ glosoval Bohumil „Bob“ Cepák v rozhovoru z roku 2016, který si můžete připomenout zde.