Česko – Rumunsko 22:31. Dorostenky na začátku nabraly vysoké manko a v přípravě v Plzni podruhé padly

14/04/2024 | reprezentace
Dva dny po těsné porážce se Srbskem o jediný gól narazily české dorostenky na Rumunsko. Hned zkraje utkání si soupeř vypracoval vysoký náskok, který sice domácí hráčky na startu druhého poločasu téměř vymazaly, jenže závěr znovu patřil Rumunkám, které potvrdily svou výhru.

Češky sice otevřely gólový účet utkání, jenže následně přebraly iniciativu Rumunky. Třemi trefami v řadě se chopily vedení, a pak pokračovaly v aktivní hře i nadále. Zatímco se domácí hráčky prosadily třikrát, soupeřky přidaly dalších deset zásahů a rázem vedly o devět branek. Národní tým však ke konci poločasu ještě zabral a snížil manko na pět gólů.

Domácím házenkářkám vyšel vstup do druhé půle na výbornou a několika povedenými sériemi se dotáhly na dostřel k Rumunkám. Po trefě Baroňové ve 43. minutě platil stav 19:21 z pohledu Češek. Soupeřky však velmi rychle zareagovaly a do konce utkání nasázely ještě deset gólů, zatímco národní tým přidal jen tři. Ve výsledku se tak Rumunsko radovalo z vítězství 31:22.

Česko – Rumunsko 22:31 (12:17)