Česko – Slovinsko 28:35. Junioři si v prvním přátelském utkání v Třeboni poradili, v odvetě ale kraloval soupeř

09/01/2024 | reprezentace
Kemp v Třeboni si juniorská reprezentace zpestřila dvěma přátelskými zápasy proti Slovinsku. Ten první ovládla poměrem 29:24, v odvetě o den později se ale více dařilo soupeři, Slovinci zejména díky skvělému prvnímu poločasu slavili 35:28.

Vyloučení: 4:4

Sestava a branky Česka: Košťálek 1, Dufek, Brychlec – Hrubý, Honc 1, Pšenica 3, Pokorný, Matouš 2, Flajsar 6, Beneš 4, Josef, Prašivka 1, Erebai 5, Němec 1, Duda, Duroň 1, Bláha 4.

Sestava a branky Slovinska: Mesarec, Selan, Šalamon, Jelen 2, Kačičnik 3, Ključanin 6, Korošec 1, Malovič 2, Marguč 2, Begičzbačnik, Pratnekar 1, Stanič 2, Suban 1, Cokan 1, Tatar, Belej 3.

Příprava byla na jihu Čech zahájena už 4. ledna a oficiálně končí 9. ledna. V jejím průběhu však juniorská reprezentace zařadila na program i dvojici přátelských utkání proti Slovinsku.

První duel se od samotného úvodu vyvíjel podle domácích představ. Rozstřílely se opory, David Flajsar s Danielem Erebaiem a Danielem Bláhou byli v zakončení k nezastavení a do poločasové přestávky si odnášeli Češi solidní čtyřgólový náskok a vedení 15:11.

Ve druhé půli nezvládali Slovinci manko umazávat, roli nejaktivnějšího střelce zastával šestibrankový Lun Ključanin, ale sám proti defenzivě národního týmu nic nezmohl. Čeští junioři totiž kontrolovali své vedení až do samotného konce, a navíc ho ještě umocnili o jednu trefu navíc. V celkovém součtu ovládli duel poměrem 29:24. Hned o den později je však čeká od 10:30 odveta.

V odvetě se dařilo soupeři

ČESKO – Slovinsko 28:35 (13:22) | 9. 1. 2024
Sedmimetrové hody:
 1/2 – 1/1
Vyloučení: 5:6

Sestava a branky Česka: Košťálek 1, Dufek, Brychlec – Hrubý 1, Honc 4, Pšenica, Pokorný, Matouš 3, Flajsar, Beneš 4, Josef 4, Prašivka, Erebai 5, Němec 3, Duda 1, Duroň 1, Bláha 1.

Sestava a branky Slovinska: Mesarec, Selan, Šalamon 1, Jelen 6, Kačičnik 1, Ključanin, Korošec 2, Malovič 8, Marguč 4, Begičzbačnik, Pratnekar 1, Stanič 2, Suban, Cokan 3, Tatar 5, Belej 2.

Do odvety naskočili Slovinci mnohem aktivněji a od samotného začátku utkání diktovali tempo. Nejproduktivnější byl v zakončení Mai Marguč, který svými čtyřmi trefami upravil skóre svítící na slovinské straně na rovných deset branek. Češi svého soka příliš nestíhali a zejména v obraně nechávali spoustu prostoru pro zakončení. Do kabin tak odcházeli za nepříznivého stavu 13:22.

Ve druhé půli se snažil udávat tempo nejpřesnější český střelec Daniel Erebai, jenže pilně se s ním přetahoval i slovinský Tio Malovič, jenž celkově zaznamenal osm přesných zásahů. Češi nedokázali manko výrazněji umazávat a po třech trefách Nala Cokana v samotné koncovce padli poměrem 28:35. Přípravný kemp v Třeboni tak opouští s bilancí jedné výhry a jedné porážky.

„Máme za sebou přípravný kemp v Třeboni se dvěma přípravnými utkáními se Slovinci. Z našeho pohledu dva výrazně rozdílné zápasy. Když bychom hodnotili sraz, po prvním utkání tam byla spokojenost. Dělali jsme pokrok v obraně, chyby tam ale byly, trápí nás ty technické a jednoduché řešení situací. Druhý zápas byla ostuda v prvním poločasu, kdy jsme hráli v obraně velmi špatně. Propadávali jsme a k množství technických chyb jsme přidali ještě víc. Je otázka, jestli motivace a příprava na druhý zápas byly dostatečné, musíme se z toho poučit. Šampionát v Evropě není o jednom utkání, ale o kvalitní výkonnosti v každém zápase,“ zhodnotil kemp trenér Pavel Pauza.