Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Češi postupují na EURO z druhého místa! Ukrajinu porazili i v odvetě

02/05/2021
Dvě výhry nad silnou Ukrajinou, to se počítá! Spolu s remízou v utkání s Ruskem a vítězstvím nad Faerskými ostrovy to pro český tým znamená konečné druhé místo v kvalifikační skupině.
Češi postupují na EURO z druhého místa! Ukrajinu porazili i v odvetě

 

Čeští házenkáři rozehráli odvetu s Ukrajinou výborně. Tým pro poslední kvalifikační zápas posílily karvinské opory Solák s Patzelem a český výběr už dopředu avizoval, že utkání soupeři rozhodně neodevzdá, přestože už má postup jistý. Zato Ukrajina pro postup potřebovala obodovat, i tak ale měli navrch domácí.

První poločas vyhráli Češi o tři branky. Dařilo se Klímovi, rozehrávku skvěle řídil Bečvář, na pivotu pracoval Užek, obranu tvrdili Solák se Zemanem a důležitými zákroky přispěl i Galia, který soupeři vychytal i dva sedmimetrové hody.

 

Foto: Ivo Dudek, ČSH

 

I ve druhé půli tahala Ukrajina za kratší konec. Češi si drželi čtyřbrankové vedení. Znovu výborný byl v brance Galia a ve 40. minutě do prázdné přes celé hřiště skóroval Jurka. Ukrajinci si nevěděli s českým výběrem rady, prohrávali o pět branek 15:20 a ne a ne manko stáhnout.

Další trefu do prázdné branky přidal ve 49. minutě Galia a ukrajinský tým tak Češi donutili k poradě. Do konce utkání zbývalo deset minut a Češi vedli v zápase 22:17. Ani pak se ale drama nekonalo, čeští reprezentanti měli zápas zcela pod kontrolou a Ukrajině nedovolili výsledek ani lehce zdramatizovat. Závěrečnou výhrou 27:22 tak korunovali postupové oslavy.

„Pro nás byl důležitý první zápas s Ukrajinou. Ten nás nabudil. Ve druhém zápase hrál tým Faerských ostrovů dobře, my jsme navíc neměli dost sil. Teď jsme zregenerovali, byli jsme odpočinutější, ale i ten dnešní zápas byl šedesát minut boj. Bojovali jsme ale až do konce a to i v těchto těžkých podmínkách,“ těšilo po utkání kapitána české reprezentace Romana Bečváře.

 

Kvalifikace o postup na EHF EURO 2022: Česko - Ukrajina 27:22 (14:11)

Sestava a branky Česka: Galia 1, Mizera - Hrstka 2, Bečvář 6, Jurka 2, Kotrč 1, Číp, Petrovský 1, Klíma 8, Užek 2, Zeman, Piroch 2, Fulnek 1, Franc, V. Patzel 1, Solák.

Nejvíce branek Ukrajiny: Akimenko, Tilte, Kozakevyč a Horiha po 4. Rozhodčí: Nikolov, Načevski (oba Mak.). Sedmimetrové hody: 4/4 - 7/4. Vyloučení: 7:3. Bez diváků.

 

Celý rozhovor s českým kapitánem Bečvářem a trenérem Rastislavem Trtíkem přineseme v následujících dnech.