Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Český pohár: Los určil semifinále, Kénik hostí Karvinou, Slavia vyrazí na západ

14/11/2023 | soutěže
Jde do tuhého. Obě kategorie Českého poháru znají svůj los pro semifinále. Do nejlepší čtyřky mezi muži prošly celky Zubří, Lovosic, Brno a Karviná, jejich zápasy jsou naplánované na začátek prosince. U žen si o postup do finále zahraje Most, Zlín, Slavia a Kynžvart. Zápasy ženské složky se odehrají ve středu 20. prosince.
Český pohár: Los určil semifinále, Kénik hostí Karvinou, Slavia vyrazí na západ

Foto TOP: Ivo Dudek

Zlín se prokousal přes čtvrtfinále, Kynžvart přivítá vicemistra

Do další fáze Českého poháru se v ženské kategorii probojoval Most, který desetibrankovým rozdílem udolal Porubu. Na domácí palubovce slavil postup po výhře 37:27. Soupeřem Černých andělů pro semifinále bude Zlín. Ženy z Valašska porazily ve čtvrtfinále Hodonín 29:25, čímž si zajistily účast v nejlepší čtyřce letošního ročníku. Jedná se o jejich první účast v semifinále této soutěže, v posledních třech ročnících pokaždé vypadl ve čtvrtfinále.

Další postupujícím celkem je Kynžvart. Západočešky ve čtvrtfinálovém boji porazily rozdílem dvou branek Písek, po roce opět míří do semifinále a vyhlíží nového soka. Tím se pro tentokrát stane loňský vicemistr této soutěže Slavia. Pražanky se do této fáze dostaly díky vítězství v metropolitním derby, kde přelstily Vršovice 36:24. Oba souboje o postup do finále jsou naplánované na středu 20. prosince, čas začátku bude upřesněn.

Rozpisy zápasů semifinále Českého poháru žen:
středa 20. 12. DHK Baník Most - Handball Club Zlín
středa 20. 12. Házená Kynžvart - DHC Slavia Praha

Karviná vyřadila rivala, postupují i Lovosice

Čtvrtfinálový los svedl k sobě celky Plzně a Karviné, které si v uplynulém ročníku Českého poháru zahrály ve finále. Zatímco loňskou bitvu ovládla Plzeň, tentokrát slavila Karviná. Ta se po výhře 35:30 dostala do další fáze. V semifinále zamíří do Brna, jenž vyřadilo poměrem 30:22 Nové Veselí.

Další zajímavý duel nabídlo střetnutí Lovosic a Jičína. Severočeši nakonec východočeský celek udolali rozdílem pouhých dvou branek, a to 35:33. Jejich soupeřem bude Zubří, které do semifinále postoupilo po výhře nad Vsetínem 36:27. Obě klání se odehrají ve středu 6. prosince.

Rozpisy zápasů semifinále Českého poháru mužů:
středa 6. 12. HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
středa 6. 12. SKKP Handball Brno - HCB Karviná