Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Poslední osmička ve hře Českého poháru. Kdo vybojuje postup do semifinále?

15/11/2021
Extraligové týmy mají svůj program pořádně našlapaný. Po dohrání víkendového 10. kola osmičku z nich čeká už v úterý a ve středu čtvrtfinálové souboje Českého poháru.
Poslední osmička ve hře Českého poháru. Kdo vybojuje postup do semifinále?

 

Už v úterý před státním svátkem se bude hrát v Brně a v Lovosicích. Do Brna míří Nové Veselí a kouč Pavel Hladík si chce udržet domácí neporazitelnost a připsat si na konto další důležité vítězství spojené s postupem mezi nejlepší čtyřku. „Čeká nás zápas proti sebevědomému soupeři, který má aktuálně dobrou formu. Na přípravu jsme měli pouze jeden trénink máme za sebou velmi těžký zápas na Dukle v nohách. Přesto jdeme do zápasu s jasným cílem, a to vyhrát a prodloužit tak domácí sérii výher,“ řekl brněnský trenér. Veselané ale také budou navazovat na vítěznou zkušenost, o víkendu brali body v Maloměřicích.

Stejně tak ve vítězné náladě půjdou do zápasu Lovci. Ti měli do slavit, i když na to neměli mnoho času. Jako jediní v této sezóně zapsali v Extralize skalp suverénní Karviné a tak proti Kopřivnici půjdou s pořádně posíleným sebevědomím. A z výhry – vůbec první v dosud odehraném průběhu Extraligy, podpořilo i tým Hranic. Výhra v ligovém zápase se Frýdkem-Místkem je jistě vzpruhou pro dosud tápající tým, v Českém poháru je ale ve středu čeká soupeř z nejsilnějších – mistrovská Plzeň.

Rovněž ve středu se pak čtvrtfinálové boje uzavřou duelem na Dukle. Tam míří Karviná, jejíž neporazitelnost padla, jak už bylo zmíněno, o víkendu v Lovosicích. To tak dává větší šance Dukle, i když pořád Pražané nastupují do zápasu s respektem. „Los Českého poháru nám letos ve čtvrtfinále přidělil asi nejtěžšího soupeře. Poslední vzájemné utkání pro nás nedopadlo vůbec dobře, proto se musí celý tým zkoncentrovat a dobře připravit. Hrajeme na domácí palubovce a v posledním ligovém kole jsme se sice zlepšili v obraně, ale na vítězství to nestačilo. Chceme se poprat o postup do semifinále,“ říká trenér Dukly Michal Tonar, který připomněl jak prohru ze zápasu s Karvinou z 2. kola (20:31), tak výsledek posledního víkendového souboje, ve kterém Dukla remizovala s Brnem 25:25.

 

Český pohár mužů - čtvrtfinále

út 16. 11. 19:00 SKKP HANDBALL BRNO - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

út 16. 11. 19:30 LOVCI LOVOSICE - KH KOPŘIVNICE

st 17. 11. 15:00 TJ CEMENT HRANICE - TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE

st 17. 11. 17:00 HC DUKLA PRAHA - HCB KARVINÁ