Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

V semifinále Českého poháru mužů zabojují Nové Veselí s Lovosicemi, Plzeň proti Karviné

18/11/2021
Čtveřice extraligových celků si ve čtvrtfinálových bojích v úterý a ve středu vybojovala účast v semifinálových bojích Českého poháru mužů. Los semifinále rozhodl hned ve čtvrtek 18. listopadu také o složení semifinálových dvojic.
V semifinále Českého poháru mužů zabojují Nové Veselí s Lovosicemi, Plzeň proti Karviné

 

Výsledky čtvrtfinále Českého poháru mužů

út 16. 11. 19:00 SKKP HANDBALL BRNO 28:30 TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

út 16. 11. 19:30 LOVCI LOVOSICE 31:26 KH KOPŘIVNICE

st 17. 11. 15:00 TJ CEMENT HRANICE 15:37 TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE

st 17. 11. 17:00 HC DUKLA PRAHA 22:32 HCB KARVINÁ

 

Nejvýraznějším rozdílem si účast v semifinále vybojoval tým úřadujícího extraligového mistra. V Hranicích přehráli ve sváteční den Plzeňané domácí tým vysoko a to poměrem 37:15. „Musím říct, že mám radost z toho, že jsme vyhráli výrazným rozdílem, zejména pro to, že se nám podařilo pošetřit síly na páteční zápas s Karvinou. Prostor dostali všichni hráči, takže pro nás to splnilo to, s čím jsme sem jeli,“ řekl po utkání v Hranicích trenér Talentu Petr Štochl.

Trenér Cementu Jaroslav Hudeček byl přirozeně zklamán. „Chtěl bych se omluvit všem věrným fanouškům, kteří dorazili na utkání a doufám, že hráči to udělají také. Fanoušci možná věřili, že po vítezství nad Frýdkem můžeme překvapit i s Plzní, nebo alespoň odehrajeme kvalitní utkání, ale bohužel opak byl pravdou. Takže já se za ten ostudný a za mě nepochopitelný výkon sám za sebe omlouvám, protože jsem trenér a jsem zodpovědný za družstvo,“ nešetřil příkrými slovy zkušený kouč.

„Pevně věřím, že po dnešní pozápasové promluvě, kdy jsme si v šatně řadu věcí vyříkali, v sobě hráči najdou tolik sebereflexe, aby se podívali sami na sebe a ohodnotili svůj výkon tak kriticky, jak je to třeba, aby věděli, na čem musí pracovat, jak se musí chovat a jak k zápasu přistoupit jako extraligoví hráči. Už nebudu omlouvat to, že jsou mladí, protože to, že jsou mladí znamená, že by na sobě měli o to víc a tvrději pracovat, nejen na tréninkové jednotce, ale i mimo ni. Jsem opravdu zklamaný a doufám, že takto ostudně již TJ Cement Hranice prezentovat nebudeme,“ dodal Hudeček, jehož tým v Českém poháru mužů pro letošní ročník skončil.

Vysokou výhrou si postup zajistila také Karviná. Z Prahy vezla desetibrankové vítzěství se skóre 32:22, i když trenér Karviné Michal Brůna výsledek nepřeceňuje: „Řekl bych, že jsme splnili povinnost, vyhráli jsme nad oslabenou Duklou. Náš výkon nebyl nějak heroický, ale jak jsem říkal, Dukla byla oslabená a hrála s dorostenci.“

Trenéra Dukly Michala Tonara mrzelo hlavně to, že se jeho svěřenci silného soupeře zalekli. „Karviná byla určitě favoritem zápasu, což potvrzovala od první minuty. Je škoda, že jsme do zápasu vstupovali poněkud ustrašeně. Hlavně v prvním poločase jsme byli dost odevzdaní, bylo tam hodně technických chyb, nepřesná střelba. Ve druhém poločase bylo nepatrné zlepšení, ale desetibrankový rozdíl je obrázek průběhu zápasu. Za dva dny nás čeká důležité utkání v Jičíně. Je to krátká doba, ale věřím, že nám ty dva tréninky budou stačit, abychom našli jistotu v koncovce. Tým se musí zvednout, abychom do Jičína jeli pro dva body, které teď potřebujeme.“

Drama to naopak bylo v Brně. Nové Veselí si postup vybojovalo až v sedmičkovém rozstřelu. „Odehráli jsme další ze série nezapomenutelných zápasů. Ani se tomu nechce věřit, jaké neuvěřitelné emoce dokáže do života přinést házená. Ty nepopsatelné momenty, jaké jsme společně prožili během zápasů s Jičínem a nyní v Brně, mílovými kroky vpřed posouvají týmový charakter a mění spoluhráče na celoživotní kamarády. Jsem hrdý, jaké hráče máme. Jsou krásným důkazem, že v kolektivních sportech nerozhodují kurzy sázkových kanceláří, lukrativnost hráčských kontraktů či papírové předpoklady. Miskou na vahách je síla hráčské kabiny, hierarchie vztahů, jasná pravidla a především upřímná komunikace. Není náhoda, že jsme otočili další téměř prohraný zápas,“ zářil po utkání trenér Nového veselí Peter Kostka a dodal: „Ani na okamžik nás nezlomila negativní emoce. Bojovali jsme a věřili. Sobě, týmu, našemu milovanému klubu. Važme si posledních výsledků, těšme se z nich, ale nezapomínejme na pokoru a poctivou práci."

Čtvrtým postupujícím je tým Lovců. Vítězství si vybojovali Lovosičtí na vlastní palubovce a to v souboji s Kopřivnicí. Za rámeček si ho Lovci nedají, ale výsledek je klíčový. „My jsme se tím zápasem trošku prokousali, když se nám v první polovině nepodařilo proměnit velké příležitosti. Tam se nám nepodařilo soupeři odskočit na větší brankový rozdíl. Druhý poločas už se to zlomilo a utkání jsme dovedli do vítězného konce,“ řekl po utkání trenér Lovosic Roman Jelínek a jeho oponent z lavičky Kopřivnice Aleš Chrastina pak doplnil: „Gratuluji domácím k postupu. Neuhlídali jsme některé hráče Lovosic a byli horší zejména v činnostech 1 na 1. K tomu se nám nepodařilo proměnit několik vyložených příležitostí a to je ten rozdíl pěti branek.“

 

Semifinálový los se uskutečnil ve čtvrtek odpoledne 18. listopadu v sídle sekretariátu ČSH. Semifinálové dvojice jsou následující:

TJ Sokol Nové Veselí – Lovci Lovosice

Talent tým Plzeňského kraje – HCB Karviná

předpokládaný termín semifinále – 22. prosince 2021